Komentarz do artykułu Geoffrey Kamworor ustala rekord świata w półmaratonie na 58:01!

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze:
Arti pisze:A dlaczego nagroda miałaby być wyższa skoro to tylko połowa dystansu do tego półmaraton można ogarnąć częściej niż maraton w roku?:)
Naprawdę wspaniałe wytłumaczenie. To może biegi na 100km powinny mieć ponad 2 razy większe nagrody niż maratony? A za 100m to nic się nie powinno dostawać, bo przecież co to jest w porównaniu do maratonu
Tak to wspaniałe wytłumaczenie ponieważ maraton jako dystans królewski ma największy prestiż dlatego ani półmaraton ani 100km przez najbliższe lata nie będą finansowo dorównywać ani przerastać. Proste i oczywiste.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12419
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeśli już mowa o jakimś królestwie to na pewno marketingowym. Kojarzenie tego z prestiżem jest nadużyciem. Można po królewsku cieszyć się prestiżem, ale można też zniechęcać pretensjonalnym roszczeniem do królewskiego tytułu.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2019, 16:51 przez Arti, łącznie zmieniany 1 raz.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Wygrywając królewski dystans co najwyżej można uzyskać tytuł lordowski a nie królewski to również oczywista oczywistość.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12419
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mądrego aż miło posłuchać.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Arti pisze:
Ricardo pisze:
Arti pisze:A dlaczego nagroda miałaby być wyższa skoro to tylko połowa dystansu do tego półmaraton można ogarnąć częściej niż maraton w roku?:)
Naprawdę wspaniałe wytłumaczenie. To może biegi na 100km powinny mieć ponad 2 razy większe nagrody niż maratony? A za 100m to nic się nie powinno dostawać, bo przecież co to jest w porównaniu do maratonu
Tak to wspaniałe wytłumaczenie ponieważ maraton jako dystans królewski ma największy prestiż dlatego ani półmaraton ani 100km przez najbliższe lata nie będą finansowo dorównywać ani przerastać. Proste i oczywiste.
Na półmaraton w Walencji już się bardziej postarali. 70.000 euro za rekord świata i 100.000 euro za sub58 u mężczyzn i sub1:04:30 u kobiet. Szkoda, że Kamworor się nie skusił, bo pewnie pogoda będzie lepsza niż w Kopenhadze, a wtedy by było 57:XX. Choć w sumie jak wygra w NY z jakimś dobrym czasem to może mu wyjdzie więcej
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Każdy organizator stawia swój regulamin. Nagrody są znane, decyzja należy do biegacza ;)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12419
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Masz wiedzę, to fakt.
Awatar użytkownika
Pablope
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 706
Rejestracja: 13 maja 2017, 23:04

Nieprzeczytany post

To ja tak od siebie dodam że mi ta sama trasa wyszła 21.44 według wskazań F5x. Kolega ten sam zegar i tyle samo. Z tego co widzę na Stravie to większość biegnących ma tą trasę tak 21,3 do 21,4. Oczywiście nie podważam atestu trasy. Ale jeśli Kamworor przebiegł więcej z nowym PR. To jaki jest PR do prawidłowej odległości. Wiem ze wszystkie zegarki GPS mają jakiś poziom błędu, ale... Może ja idealnie nie bieglem środkiem trasy. Tak jak była mierzona.
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3274
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Nie ma co dywagować z gremlinem :) tam atest jest pewny na mur-beton. Zrób maksymalne zbliżenie na mapkę, którą Ci wyrysował i zobaczysz pewnie sporo odchyleń.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Trasa była mierzona z dokładnością do 30cm, więc stawiam, że te 200/300m to może być przez branie szerzej zakrętów, omijanie itd
D.Katz

I measured the course with another IAAF Measurer - Maurice Winterman back in August. Our measurements were within 0.30 m of each other.
Awatar użytkownika
Pablope
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 706
Rejestracja: 13 maja 2017, 23:04

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze:Trasa była mierzona z dokładnością do 30cm, więc stawiam, że te 200/300m to może być przez branie szerzej zakrętów, omijanie itd
D.Katz

I measured the course with another IAAF Measurer - Maurice Winterman back in August. Our measurements were within 0.30 m of each other.
No raczej tak było. Bo leciałem z czasu 2:00(gdzie byłem ustawiony) na 1:35. Przegonilem baloniki 20 metrów przed metą. Praktycznie biegłem przy bocznych krawędziach trasy. Oraz czasami jak się korkowalo na skretach to leciałem ścieżką rowerową. Jeśli nie była zablokowana. Wiec i te 200 300 metrów więcej.
Awatar użytkownika
Pablope
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 706
Rejestracja: 13 maja 2017, 23:04

Nieprzeczytany post

To w takim razie jaki mam sobie wynik wybrać na PR

21,44 1:35:10
Czy
21,1 1:33:38
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Pablope pisze:To ja tak od siebie dodam że mi ta sama trasa wyszła 21.44 według wskazań F5x. Kolega ten sam zegar i tyle samo. Z tego co widzę na Stravie to większość biegnących ma tą trasę tak 21,3 do 21,4. Oczywiście nie podważam atestu trasy. Ale jeśli Kamworor przebiegł więcej z nowym PR. To jaki jest PR do prawidłowej odległości. Wiem ze wszystkie zegarki GPS mają jakiś poziom błędu, ale... Może ja idealnie nie bieglem środkiem trasy. Tak jak była mierzona.
Nigdy nie pobiegniesz tak jak był robiony atest , musiałbyś być pierwszy i do tego mieć namalowaną linię atestu ;-)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
ODPOWIEDZ