Bekele przegrywa w Edynburgu

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12395
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przed Bekele stoi najtrudniejszy do przebicia wyczyn jaki postawił mu Gebrselassie. To wieloletnie pozostawanie na szczycie. Długowieczność może okazać się trudniejsza niż bicie kolejnych rekordów rodaka. Jakoś nie pasuje mi do Kenenisy rola vipa wizytującego zaplecza olimpijskie czy przedsiębiorcy angażującego się w ciekawe projekty. Uważam, że to przedwczesne kroki zabezpieczające przyszłość biegacza i rozdrabnianie się na kilku frontach. Efekt może być tylko jeden: świetne notowania biznesowe i mierne jak na Etiopczyka wyniki sportowe.
Awatar użytkownika
Kazig
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2518
Rejestracja: 01 paź 2001, 11:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Kontakt:

Nieprzeczytany post

widzicie łydę, kolano i udo tego z lewej? normalnie jakby ktoś w paintcie to zrobił
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Tak, to zresztą już jacyś spece od budowy i cech somatycznych wyliczyli, że taka relacja grubości uda do łydki jest najbardziej pożądana. To się trochę kłóci z budową Etiopczyków, ale ciągle mam wrażenie że Kenijczycy są po porstu niedotrenowani, że w Etiopii jest wszystko lepiej ułożone a Kenia to żywioł.

Yacool - Hermens w jednym z wywiadów powiedział, że trudno jest zrobić gwiazdę z osoby nieśmiałej, więc stara się go ośmielić o wozi wszędzie gdzie się da.
00jan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 826
Rejestracja: 26 sie 2009, 00:18
Życiówka na 10k: 40:14
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Tak, to zresztą już jacyś spece od budowy i cech somatycznych wyliczyli, że taka relacja grubości uda do łydki jest najbardziej pożądana. To się trochę kłóci z budową Etiopczyków, ale ciągle mam wrażenie że Kenijczycy są po porstu niedotrenowani, że w Etiopii jest wszystko lepiej ułożone a Kenia to żywioł.

Yacool - Hermens w jednym z wywiadów powiedział, że trudno jest zrobić gwiazdę z osoby nieśmiałej, więc stara się go ośmielić o wozi wszędzie gdzie się da.
Ta budowa wynika z treningu czy z cech genetycznych?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12395
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mam wrażenie, że ta nieśmiałość świetnie separuje go od szumu zakłóceń z jakim muszą zmagać się mega gwiazdy. Bekele nie jest typem rozbijającym bolidy ferrari, by się wyluzować. Zacisze Arsi bardziej mu służy niż lans na lazurowym wybrzeżu.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Tak, tylko że Hermens wie, że naprawdę duże pieniądze sponsorzy są w stanie wykładać na gwiazdy.
I chciałby z Bekele zrobić drugiego Bolta :) - ale to raczej się nie uda.
00jan pisze:Ta budowa wynika z treningu czy z cech genetycznych?
Właśnie trudno powiedzieć, Ci analitycy doszli porostu do takich wniosków. U wielu najlepszych Kenijczyków taką budowę rzeczywiście można zobaczyć, podczas kiedy biali mają jednak "łydę" znacznie masywniejszą (w relacji do uda).
00jan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 826
Rejestracja: 26 sie 2009, 00:18
Życiówka na 10k: 40:14
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:
00jan pisze:Ta budowa wynika z treningu czy z cech genetycznych?
Właśnie trudno powiedzieć, Ci analitycy doszli porostu do takich wniosków. U wielu najlepszych Kenijczyków taką budowę rzeczywiście można zobaczyć, podczas kiedy biali mają jednak "łydę" znacznie masywniejszą (w relacji do uda).
Wydaje mi się, że mam masywne udo w stosunku do łydy ale jednak łyda troche masywniejsza od Czarnoskórych.
Adam Klein pisze:Tak, tylko że Hermens wie, że naprawdę duże pieniądze sponsorzy są w stanie wykładać na gwiazdy.
I chciałby z Bekele zrobić drugiego Bolta :) - ale to raczej się nie uda.
Bolt jednak to specyficzny jest. Kiedy inni podczas mistrzostw w Berlinie robili rozgrzewke w pełnym skupieniu, on latał między kamerami i robił głupie miny.

Ten człowiek(napewno?) to jedne wielkie Show.
ODPOWIEDZ