Chudy Wawrzyniec 08.08.2015

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ta podeszwa w Wildhorse przy pięcie fajnie się sprawdza przy zbiegach. Zapewnia dobrą trakcję.

Rozumiem, że jak spadnie deszcze na Chudym, to będzie bardzo błotnie.

No więc może Mudclawy (tyle czy te buty się jeszcze do czegoś innego nadadzą np. gdy jest sucho)?. Zastanawiałęm się jeszcze nad Saucony Peregrine 5.

a jakie są wasze doświadczenia z poprzedniego roku? bo chyba lało niemiłosiernie?
New Balance but biegowy
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

małymiś, tu masz wyprzedaż na TNF, zresztą prawie w każdym sklepie który ma TNF jest teraz 20% zjazdu

http://www.landersen.pl/the-north-face

z kolei Krzysiek w napieraju ma wyprzedaż wielu modeli Inov-8.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
TriSzerpa
Wyga
Wyga
Posty: 79
Rejestracja: 14 gru 2013, 19:15
Życiówka na 10k: kiepska
Życiówka w maratonie: kiepska
Lokalizacja: Żywiec/Beskidy

Nieprzeczytany post

@małymiś - rok temu pobiegłem chudego w sauconach Peregrine, tylko że wersji nr 4 i było spoko. Myślę,że to buty bardzo dobre na Chudego - z jednej strony bieżnik nie będzie Ci przeszkadzał kiedy będzie sucho, bo to na prawdę szybki but, a z drugiej strony jak będzie deszcz to trzyma super. Mam bardzo dobre wrażenia z biegania po błocie (na BUT'cie też biegłem w Peregrinach i na błotnistych zbiegach o dziwo super trzymały).
Swojego czasu opisałem nawet wrażenia po używaniu peregrinów:
http://triszerpa.pl/saucony-peregrine-4-0-recenzja/

Wg mnie jak jest sucho,to chudego pobiegniesz nawet w butach na asfalt i będziesz zadowolony.
Problem robi się jak jest mokro, bo jest kilka miejsc gdzie można podjechać.
Większość trasy to bardzo przyjazny, miękki teren, ze ściółką i wystającymi co jakiś czas korzeniami, trochę błota pojawia się na oszuście i później zbieg z lipowskiej do mety jest dość kamienisty.
Ostatnio jak trenuję po trasach chudego,to bardzo pozytywnie zaskoczony jestem mantrami, wg mnie to może być dobry but na chudego, nawet jak popada :)
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzieks. Zamówione peregriny, jeszcze tylko muszę je rozbiegać.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rubin pisze:Race Ultra 270 można teraz kupić w sewel.pl za 389 zł.
Kupował ktoś w tym Sewelu?
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kupowałam buty w tym sklepie dwa razy i jestem zadowolona. Za pierwszym razem otrzymałam przesyłkę na trzeci dzień od zamówienia, za drugim - czekałam dłużej (ok. 10 dni), bo mój rozmiar był specjalnie sprowadzany - wcześniej mnie o tym uprzedzono. Buty oczywiście w I gatunku.
Często są weekendowe obniżki cen o ok. 20-23%.
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:
rubin pisze:Race Ultra 270 można teraz kupić w sewel.pl za 389 zł.
Kupował ktoś w tym Sewelu?
Kupowałem skarpetki a innym razem rękawiczki. Bez zastrzeżeń.
Pele68
Wyga
Wyga
Posty: 66
Rejestracja: 09 lis 2007, 09:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

saymon pisze:Czy orientujecie się czy w tym roku są pkt. do UTMB? W zeszłym roku wiem, że były teraz tego biegu nie ma w wykazie biegów kwalifikacyjnych jaki znajduję się na stronie UTMB czy to znaczy że nie bedzie pkt.?
Na stronie UTMB dodali właśnie punkty za Chudego.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

jadę autem z poznania w piątek. wracam w niedzielę. szukam jednej osoby do auta w celu redukcji kosztów i zwiększenia frajdy i sympatycznej atmosfery :)
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Turecki44
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 297
Rejestracja: 15 wrz 2003, 10:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

TriSzerpa pisze: Wg mnie jak jest sucho,to chudego pobiegniesz nawet w butach na asfalt i będziesz zadowolony.
Problem robi się jak jest mokro, bo jest kilka miejsc gdzie można podjechać.
Większość trasy to bardzo przyjazny, miękki teren, ze ściółką i wystającymi co jakiś czas korzeniami, trochę błota pojawia się na oszuście i później zbieg z lipowskiej do mety jest dość kamienisty.
Ostatnio jak trenuję po trasach chudego,to bardzo pozytywnie zaskoczony jestem mantrami, wg mnie to może być dobry but na chudego, nawet jak popada :)
Hej, mam prośbę o potwierdzenie :), że jeżeli nie będzie deszczu to da radę pobiec Chudego w asfaltówkach. Mam też trailowe, ale są góry i góry, w okolicach Wisły biegałem w zwykłych i dało radę, a to przecież nieopodal. Z dostępnych prognoz wynika, że przewidują fajny upał :)
Turecki
misio80
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 313
Rejestracja: 24 cze 2012, 15:53
Życiówka na 10k: 37:55
Życiówka w maratonie: 3:29
Lokalizacja: Kołaków

Nieprzeczytany post

Turecki44 pisze:
TriSzerpa pisze: Wg mnie jak jest sucho,to chudego pobiegniesz nawet w butach na asfalt i będziesz zadowolony.
Problem robi się jak jest mokro, bo jest kilka miejsc gdzie można podjechać.
Większość trasy to bardzo przyjazny, miękki teren, ze ściółką i wystającymi co jakiś czas korzeniami, trochę błota pojawia się na oszuście i później zbieg z lipowskiej do mety jest dość kamienisty.
Ostatnio jak trenuję po trasach chudego,to bardzo pozytywnie zaskoczony jestem mantrami, wg mnie to może być dobry but na chudego, nawet jak popada :)
Hej, mam prośbę o potwierdzenie :), że jeżeli nie będzie deszczu to da radę pobiec Chudego w asfaltówkach. Mam też trailowe, ale są góry i góry, w okolicach Wisły biegałem w zwykłych i dało radę, a to przecież nieopodal. Z dostępnych prognoz wynika, że przewidują fajny upał :)
Oficjalne potwierdzenie - dasz radę przebiec, nawet w butach turystycznych.
W Australii był koleś, który ze świetnymi rezultatami biegał w kaloszach. Leonidas grał podobno w piłkę na bosaka.
Turecki44
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 297
Rejestracja: 15 wrz 2003, 10:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

misio80 pisze: Hej, mam prośbę o potwierdzenie :), że jeżeli nie będzie deszczu to da radę pobiec Chudego w asfaltówkach. Mam też trailowe, ale są góry i góry, w okolicach Wisły biegałem w zwykłych i dało radę, a to przecież nieopodal. Z dostępnych prognoz wynika, że przewidują fajny upał :)
Oficjalne potwierdzenie - dasz radę przebiec, nawet w butach turystycznych.
W Australii był koleś, który ze świetnymi rezultatami biegał w kaloszach. Leonidas grał podobno w piłkę na bosaka.[/quote]
[/quote]
Super, dzięki, ale ja nie mam zamiaru "przebiec" tylko mieć z tego debiutu w górach jakąś frajdę, bo trochę trenuję :), nie interesuje mnie tylko zmieszczenie się w limicie :) Ze zdjęć wynika, że większość biegnie w butach specjalnych, ale trasa to chyba głównie ścieżki, trochę trawy, kamieni.
Turecki
misio80
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 313
Rejestracja: 24 cze 2012, 15:53
Życiówka na 10k: 37:55
Życiówka w maratonie: 3:29
Lokalizacja: Kołaków

Nieprzeczytany post

Turecki44 pisze: Super, dzięki, ale ja nie mam zamiaru "przebiec" tylko mieć z tego debiutu w górach jakąś frajdę, bo trochę trenuję :), nie interesuje mnie tylko zmieszczenie się w limicie :) Ze zdjęć wynika, że większość biegnie w butach specjalnych, ale trasa to chyba głównie ścieżki, trochę trawy, kamieni.
Jeśli chcesz mieć frajdę to jednak bym nie biegł w asfaltach.
Sam zbieg, nawet po ścieżce ziemno-kamienistej, wymaga lepszego trzymania niż na asfalcie, niezależnie od pogody.
Oczywiście w asfaltach też zbiegniesz, ale, prawdopodobnie, trochę wolniej...
Tak mi się wydaje, ale nie próbowałem.
Jeśli będzie sucho, to biegłbym z lekkim bieżnikiem - u mnie Inov-8 Trailroc 255.
Turecki44
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 297
Rejestracja: 15 wrz 2003, 10:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

misio80 pisze:
Turecki44 pisze: Super, dzięki, ale ja nie mam zamiaru "przebiec" tylko mieć z tego debiutu w górach jakąś frajdę, bo trochę trenuję :), nie interesuje mnie tylko zmieszczenie się w limicie :) Ze zdjęć wynika, że większość biegnie w butach specjalnych, ale trasa to chyba głównie ścieżki, trochę trawy, kamieni.
Jeśli chcesz mieć frajdę to jednak bym nie biegł w asfaltach.
Sam zbieg, nawet po ścieżce ziemno-kamienistej, wymaga lepszego trzymania niż na asfalcie, niezależnie od pogody.
Oczywiście w asfaltach też zbiegniesz, ale, prawdopodobnie, trochę wolniej...
Tak mi się wydaje, ale nie próbowałem.
Jeśli będzie sucho, to biegłbym z lekkim bieżnikiem - u mnie Inov-8 Trailroc 255.
Dzięki, to chyba nie będę cudował i pobiegnę z bieżnikiem :) (ASICS Gel Fuji Sensor 3). Próbowałem je na Mazurach w deszczu, na kamieniach, żwirze i było OK, amortyzacja na suchym też.
Turecki
człobieg z Łodzi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 01 lut 2012, 14:22
Życiówka na 10k: 41.10
Życiówka w maratonie: 4.11.06

Nieprzeczytany post

Czy mógłby ktoś zaproponować ciekawą trasę turystyczną dla osoby towarzyszącej? Zakładam, że ma się pojawić w Ujsołach ok 16:00
z góry dziękuję
Marek
ODPOWIEDZ