Komentarz do artykułu Jak trenuje Marcin Świerc - najlepszy polski biegacz górski?

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
Piotr Łobodziński
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 23 kwie 2009, 11:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kulawy: prosta strawa. Zrzuć 5kg, biegaj maraton w 2:20 i z twoją techniką Marcinowi 15min powinieneś wklepać:)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Balon
Wyga
Wyga
Posty: 120
Rejestracja: 28 lip 2008, 10:08
Życiówka na 10k: 31:27
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Piotr Łobodziński pisze:Kulawy: prosta strawa. Zrzuć 5kg, biegaj maraton w 2:20 i z twoją techniką Marcinowi 15min powinieneś wklepać:)
No chyba raczej nie.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

Balon pisze:
Piotr Łobodziński pisze:Kulawy: prosta strawa. Zrzuć 5kg, biegaj maraton w 2:20 i z twoją techniką Marcinowi 15min powinieneś wklepać:)
No chyba raczej nie.
?
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Gife
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5842
Rejestracja: 27 lut 2010, 18:48
Życiówka na 10k: 34:04
Życiówka w maratonie: 2:42:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:
Balon pisze:
Piotr Łobodziński pisze:Kulawy: prosta strawa. Zrzuć 5kg, biegaj maraton w 2:20 i z twoją techniką Marcinowi 15min powinieneś wklepać:)
No chyba raczej nie.
?
Pewnie miał na myśli góry. Kulawego zamienić z Marcinem miejscami zamieszkania i zobaczyć wyniki rywalizacji :bum:
Early Hardcore 4 Life!
Lech Poznań Fanatic
PB: 5000m - 16'27" (nieof.); 10 km - 34'04"; 21,097 km - 1h15'55" 42,195 km - 2h42'10"
Komentarze,Blog
Garmin Connect
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

nadal nie rozumiem.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Gump
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 258
Rejestracja: 04 paź 2011, 14:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieszczady piękna kraina
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wiadoma rzecz, Kulawy świetnie zbiega, więc po prostu o to chodzi :taktak:
Legio Patria Nostra
Pozdrawia was Ostatni Mohikanin z Ustrzyk Górnych
http://www.noclegi-ustrzykigorne.pl/
brujeria
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1060
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:32
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

prorok pisze:A co jest złego we wskazaniu, że Marcin biega w butach sponsora, gdyby biegał w kalenji też by miał takie wyniki, bo to człowiek biega nie but. Proszę czytać że zrozumieniem.
Ale czy ktoś CIę pytał czy jego buty mają wpływ na wyniki? Sam wywołałeś ten wątek, po czym w kolejnym poście olśniłeś wszystkich oczywistością o firmie Salomon. Po co zaczepiasz.Nie znasz odpowiedzi to nie prowokuj proroku. Odpowiedź podał mpiter1 i temat zamknięty.
Zakk
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 40
Rejestracja: 27 kwie 2009, 22:00

Nieprzeczytany post

Chciałbym zadać pytanie o wspomaganie mięśni (podczas biegów górskich-ultra) poprzez środki medyczne, mające działanie rozkurczowe/przeciwbólowe. Z jednej strony zdaję sobie sprawę, że takie biegi to właśnie ból który trzeba pokonać, a jadąc na środkach przeciwbólowych w pewnym sensie oszukuje się organizm i naraża na kontuzje. Z drugiej zmniejszenie chociażby trochę efektu 'sztywnych nóg' z pewnością, z wielki efektem wpływa na końcowy wynik.
Tak więc czy najlepsi biegacze używają takich środków podczas biegu, jakich, w jakich ilościach? Oraz czy z punktu widzenia formalnego (antydopingowego) są jakieś zakazy/ograniczenia?
Awatar użytkownika
marcin.swierc
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 151
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:45
Życiówka na 10k: 31:33
Życiówka w maratonie: -----
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zakk pisze:Chciałbym zadać pytanie o wspomaganie mięśni (podczas biegów górskich-ultra) poprzez środki medyczne, mające działanie rozkurczowe/przeciwbólowe. Z jednej strony zdaję sobie sprawę, że takie biegi to właśnie ból który trzeba pokonać, a jadąc na środkach przeciwbólowych w pewnym sensie oszukuje się organizm i naraża na kontuzje. Z drugiej zmniejszenie chociażby trochę efektu 'sztywnych nóg' z pewnością, z wielki efektem wpływa na końcowy wynik.
Tak więc czy najlepsi biegacze używają takich środków podczas biegu, jakich, w jakich ilościach? Oraz czy z punktu widzenia formalnego (antydopingowego) są jakieś zakazy/ograniczenia?
nie jestem fanem tego, nigdy nie używałem i nie zamierzam...z bólem trzeba walczyć i go zaakceptować, jeśli ktoś chce wybrać drogę na skróty to jego wybór, proponowano mi takie przeciwbólowe i mogłem wziaść ale odmawiam. To jest tuszowanie i zagłuszanie inforamcji płynących z naszego organizmu.

z pkt formalnego nie wiem jak to jest. taki specifik nie zastąpi braków treningowych a niektórzy ida w tym kierunku...a tu juz krótka droga do dopingu...
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych...nigdy ich nie osiągnie...."


cel - UTMB

www.marcinswierc.pl
Awatar użytkownika
marcin.swierc
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 151
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:45
Życiówka na 10k: 31:33
Życiówka w maratonie: -----
Kontakt:

Nieprzeczytany post

brujeria pisze:
prorok pisze:A co jest złego we wskazaniu, że Marcin biega w butach sponsora, gdyby biegał w kalenji też by miał takie wyniki, bo to człowiek biega nie but. Proszę czytać że zrozumieniem.
Ale czy ktoś CIę pytał czy jego buty mają wpływ na wyniki? Sam wywołałeś ten wątek, po czym w kolejnym poście olśniłeś wszystkich oczywistością o firmie Salomon. Po co zaczepiasz.Nie znasz odpowiedzi to nie prowokuj proroku. Odpowiedź podał mpiter1 i temat zamknięty.
dzięki... spokojnie panowie będzie dobrze...5km i złość przejdzie
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych...nigdy ich nie osiągnie...."


cel - UTMB

www.marcinswierc.pl
Zakk
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 40
Rejestracja: 27 kwie 2009, 22:00

Nieprzeczytany post

marcin.swierc pisze:
Zakk pisze:Chciałbym zadać pytanie o wspomaganie mięśni (podczas biegów górskich-ultra) poprzez środki medyczne, mające działanie rozkurczowe/przeciwbólowe. Z jednej strony zdaję sobie sprawę, że takie biegi to właśnie ból który trzeba pokonać, a jadąc na środkach przeciwbólowych w pewnym sensie oszukuje się organizm i naraża na kontuzje. Z drugiej zmniejszenie chociażby trochę efektu 'sztywnych nóg' z pewnością, z wielki efektem wpływa na końcowy wynik.
Tak więc czy najlepsi biegacze używają takich środków podczas biegu, jakich, w jakich ilościach? Oraz czy z punktu widzenia formalnego (antydopingowego) są jakieś zakazy/ograniczenia?
nie jestem fanem tego, nigdy nie używałem i nie zamierzam...z bólem trzeba walczyć i go zaakceptować, jeśli ktoś chce wybrać drogę na skróty to jego wybór, proponowano mi takie przeciwbólowe i mogłem wziaść ale odmawiam. To jest tuszowanie i zagłuszanie inforamcji płynących z naszego organizmu.

z pkt formalnego nie wiem jak to jest. taki specifik nie zastąpi braków treningowych a niektórzy ida w tym kierunku...a tu juz krótka droga do dopingu...
super, wielkie dzięki!
brujeria
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1060
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:32
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

a są jakieś kontrole antydopingowe w biegach ultra?
Awatar użytkownika
marcin.swierc
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 151
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:45
Życiówka na 10k: 31:33
Życiówka w maratonie: -----
Kontakt:

Nieprzeczytany post

brujeria pisze:a są jakieś kontrole antydopingowe w biegach ultra?
tak sa... np na ostatnim UTMB Piotrek miał kontrolę...
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych...nigdy ich nie osiągnie...."


cel - UTMB

www.marcinswierc.pl
Awatar użytkownika
Gump
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 258
Rejestracja: 04 paź 2011, 14:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieszczady piękna kraina
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To może i ja zapytam, czy są jakieś kontrole antydopingowe w biegach ultra w Polsce ?
Moje pytanie jest zasadne, ponieważ w kolarstwie szczególnie amatorskim jest wolna amerykanka, przez to nie ukrywam ,że jestem trochę zniechęcony sportem, w zasadzie ciężko mi zaufać całkowitej czystości po tym
co się działo podczas mojej przygody kolarskiej.
Legio Patria Nostra
Pozdrawia was Ostatni Mohikanin z Ustrzyk Górnych
http://www.noclegi-ustrzykigorne.pl/
Piotr Łobodziński
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 23 kwie 2009, 11:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Gump, czy naprawdę nie jesteś w stanie sam sobie odpowiedzieć na to pytanie:(
Raczej to oczywiste, że nie ma. Nie ma kasy, czy super nagród do wygrania to nie ma ciśnienia na super wyniki, więc po co robić dla amatorów kontrole. Jedynym biegiem, na którym mogłyby być i organizator mógłby sobie na to pozwolić to B7D, ale skoro Marcin zajmując w 2012r drugie miejsce nie wspomniał, że sikał do probówki to znaczy, że tam również jeszcze kontroli nie przeprowadzano.
Nie biegam ultra a takie logiczne wnioski wysnułem, czy to takie trudne...
ODPOWIEDZ