Ultra-Trail du Mont-Blanc 2015

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
edek_w
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 30 paź 2013, 18:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam.

Biegnę w tym roku TDS. Jadę do Chamonix wcześniej, bo chcę się trochę powspinać w rejonie Mont Blanc ze znajomymi.
Niemniej od 23go zostaję sam w Chamonix. I tu pytania:
1) Czy nie chciałby ktoś razem wynająć w Chamonix jakiegoś w miarę taniego noclegu od niedzieli 23go do piątku 28go? Co prawda noc 25/26 spędzam po Włoskiej stronie (TDS startuje z Courmayeur), a kolejną na trasie, ale raczej trudno będzie wynająć lokal z "przerwą". Choć i tak można spróbować.
2) Chętnie bym się z kimś zabrał jego autem w drogę powrotną. Oczywiście zrzuta na koszty przejazdu ;) Wystarczy do Polski, ale nie obrażę się, jeśli będzie to do samego Poznania, albo do miasta z dobrym połączeniem kolejowym z P-niem (np Wrocław/ Warszawa).

mail do mnie: eddd@op.pl

M. Woźniak
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
embe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 659
Rejestracja: 26 mar 2015, 23:18
Życiówka na 10k: 42:52
Życiówka w maratonie: 3:23:30
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

edek_w pisze:raczej trudno będzie wynająć lokal z "przerwą". Choć i tak można spróbować.
Można próbować. Na przykład tu:

http://www.gitelebelvedere.co.uk/

Wchodziliśmy paczką na Blanca i szpeje zostały w pokoju. Umowa była taka, że jak się ktoś pojawi na nocleg (max dwa), to graty idą do przechowalni. Nikt się nie pojawił, więc bagaże grzecznie leżały a za dwie noce nam nie policzyli kasy.
Dogadać się można w każdej niemal sprawie i w dodatku nie udają, że nie znają angielskiego :)
Jakieś 10km od Chamonix, ale jest bardzo dobry dojazd zarówno autobusem jak i pociągiem.
Obrazek
sbabicz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 02 lip 2015, 09:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czesc.

Ja kupilem bilety lotnicze do Genewy, byly w okazyjnej cenie, bo 750 PLN.
Warszawa - Bruksela - Genewa.

Z Genewy powinny byc busy do Chamonix, prawda?
Nie wiecie czy jest mozliwosc wypozyczenia namiotu na jakims campingu w okolicach centrum?

Probuje tez cos wyszukac na CS, ale juz dostaje duzo odpowiedzi, ze wszystko jest zajete.
PS. Mialbym tez prosbe. Z racji, iz bede mial ograniczony bagaz w samolocie, ktos bylby w stanie przetransportowac namiot do Chamonix, a potem z?

Dzieki za jakies info.
mam_platfusa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 06 lut 2015, 14:53
Życiówka na 10k: 3 dni
Życiówka w maratonie: 3 tygodnie
Lokalizacja: za rogiem

Nieprzeczytany post

Hej,

Na szybko:

- do tej pory chyba nie ma możliwości zarezerwowania/wynajęcia GPSa, dzięki któremu można śledzić zawodnika na trasie, organizator twierdzi, że możliwość wynajęcia "będzie w sierpniu", przynajmniej tak wynika z maila, który dostałem, chciałbym do zweryfikować i potwierdzić z innymi, próbowaliście wynajmować/rezerwować chip GPS?

- do tych, którzy brali udział albo robili rekonesans: ile po drodze jest strumieni z dosyć bezproblemowym dostępem do wody? chodzi mi o ogólną subiektywną opinię w stylu "dużo/od czasu do czasu/pustynia"

- i znów do tych, którzy brali udział: jak oceniacie oznaczenie trasy, znów chodzi mi o subiektywną opinię w stylu "na luzie, czytelne oznaczenia non stop/trzeba się trochę skupić/zgroza, bez GPSa nie zaczynaj"

dzięki
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

ad. 1 ściągnij sobie runcalc, co ztresztą zaraz doradzi ci RObert :)
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
ODPOWIEDZ