Teraz jest Pt, 18 października 2019, 13:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Kłucie w klatce piersiowej
Nowy postNapisane: Śr, 18 września 2019, 07:50 
Stary Wyga
Stary Wyga

Wczoraj robiłem bieg interwałowy w ukladzie
4 km biegu OBW1 po czym 6x2km z przerwa 3 min (trucht) miedzy każdą. Na koniec spokojny bieg 4 km do domu. Pod koniec drugiego interwalu zaklulo mnie punktowo po lewej strobie klatki piersiowej gdzies w okolocy sutka i promieniowalo do lewego barku albo odwrotnie promieniowalo do barku do tego punktu. Nie był to ucisk ani pieczenie tylko takie kłucie. Tętno w tym momencie nie było jakies rewelacyjnie wysokie i było stabilne na poziomie 162. To bylo na ostatnich 300 m. Po skończeniu tego interwału w truchcie mialem wrazenie jakby był to jakis skurcz ciagnacy od barku ale po kilkunastu sekundah ustąpiło. W zasadzie to o tym na reszte biegu zapomniLem bo juz sie w ogole nie odezwalo a orzeciez kolejne interwały były intensywniejsze - koncowki ost dwoch z tetnem powyzej 170. Wieczorem jak ruszalem ramieniem do tylu to czulem jak mi ciagnie po calej lewej str klatki piersiowej.
Mialem robione w ost 5 latach 4 badania EKG. Dwa jako okresowe w poprzedniej pracy. I dwa po zeszłorocznym biegu na ktorym sie odwodniłem. Wszystkie wychodziły ok. Nie wiem czy z powodu takiego incydentu już lecieć do lekarza. W kazdym razie czy u was wystepowalo cis podobnego ?

5km - 18:41 (1.12.2018)
HM - 1:28:18 (14.10.2018)
M - 3:08:32 (6.10.2019)

Tytuł: Re: Kłucie w klatce piersiowej
Nowy postNapisane: Śr, 18 września 2019, 08:19 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Ja mam dosyć często podobne sytuacje - tzn czuję silne ukłucie w okolicach serca. Zdarza mi się to z raz na miesiąc. Trwa to 2-3 sekundy, potem zupełnie odpuszcza. Nie przejmuje się tym. Jak robisz regularnie EKG to chyba luz...

Nowy postNapisane: Śr, 18 września 2019, 09:00 
Ekspert/Trener

Stawiam na tzw. "kolkę barkową" - zbyt duże napięcie mięśni pleców, obręczy barkowej itp.
A jeśli moja diagnoza jest trafna, to z sercem nie ma to nic wspólnego.
Porozluźniaj plecy.

Nowy postNapisane: Śr, 18 września 2019, 09:22 
Stary Wyga
Stary Wyga

No faktycznie plecy też jakby spięte z tyłu na tej samej wysokości i po lewej stronie.

Nowy postNapisane: Śr, 18 września 2019, 09:24 
Ekspert/Trener

Biegając, zwłaszcza szybko, bardzo się napinamy, tryb życia też sprzyja powstawaniu napięć.
Porozluźniaj porządnie albo idź nawet na sportowy masaż, czasem warto. Paradoksalnie, napięte plecy to droga do innych kontuzji: bioder, kolan, stóp.

Nowy postNapisane: Śr, 18 września 2019, 17:18 
Wyga
Wyga

Kordyt napisał(a):
Wczoraj robiłem bieg interwałowy w ukladzie
4 km biegu OBW1 po czym 6x2km z przerwa 3 min (trucht) miedzy każdą. Na koniec spokojny bieg 4 km do domu. Pod koniec drugiego interwalu zaklulo mnie punktowo po lewej strobie klatki piersiowej gdzies w okolocy sutka i promieniowalo do lewego barku albo odwrotnie promieniowalo do barku do tego punktu. Nie był to ucisk ani pieczenie tylko takie kłucie. Tętno w tym momencie nie było jakies rewelacyjnie wysokie i było stabilne na poziomie 162. To bylo na ostatnich 300 m. Po skończeniu tego interwału w truchcie mialem wrazenie jakby był to jakis skurcz ciagnacy od barku ale po kilkunastu sekundah ustąpiło. W zasadzie to o tym na reszte biegu zapomniLem bo juz sie w ogole nie odezwalo a orzeciez kolejne interwały były intensywniejsze - koncowki ost dwoch z tetnem powyzej 170. Wieczorem jak ruszalem ramieniem do tylu to czulem jak mi ciagnie po calej lewej str klatki piersiowej.
Mialem robione w ost 5 latach 4 badania EKG. Dwa jako okresowe w poprzedniej pracy. I dwa po zeszłorocznym biegu na ktorym sie odwodniłem. Wszystkie wychodziły ok. Nie wiem czy z powodu takiego incydentu już lecieć do lekarza. W kazdym razie czy u was wystepowalo cis podobnego ?

Ja mam na przykład coś podobnego na pierwszym kilometrze, potem znika
Ale podejrzewam, że u mnie to od starej kontuzji klatki i barku

5km- 19:31
10km- 40:28
Półmaraton- 1:30:54
Maraton- 3:27:44

Nowy postNapisane: Cz, 19 września 2019, 21:37 
Dyskutant
Dyskutant

Miałem tak samo po interwałach, dochodzi jeszcze obciążenie pracą fizyczną i dźwiganiem. Przerzuciłem się na biegi ciągłe kiedy w pracy złapało mnie ostre kłucie w mostku, zdrowie przekładam nad wyniki w bieganiu.

Blog

Nowy postNapisane: Pt, 20 września 2019, 08:54 
Stary Wyga
Stary Wyga

A byłeś z tym u lekarza ?

Wiesz ja nie miałem ostrego kłucia i nie było zlokalizowane w mostku. Do tego przyszło i przeszło niezależnie od natężenia wysiłku mw podobnie jak skurcz. Nie wiem ale wydaje mi się że n-lat temu mogłem mieć coś podobnego. W każdym razie gdyby się to powtarzało to oczywiście wtedy skorzystam z lekarza, na ten moment wydaje mi się to niepotrzebne.

Nowy postNapisane: Pt, 20 września 2019, 09:10 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Potwierdzam tezę przedstawioną przez Beatę. Zauważyłem takie coś u siebie - pojawia się, kiedy biegnę mocniejszy trening a jestem pospinany (bo np. przez kilka dni dużo/długo siedziałem, a mało spałem) nie przyłożę się odpowiednio do rozciągania i rozgrzewki w obszarze barków/ramion/klatki piersiowej etc. Z mojej oceny nie ma to nic wspólnego z sercem/tętnem etc - ale u mnie zlokalizowane jest to nieco wyżej (tj. bliżej barku) i dlatego nigdy jakoś nawet nie próbowałem łączyć tego z sercem.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]