Skomentuj Ostatnie szlify Robertsona, Zane'a Robertsona

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Te wszystkie treningi w ostatnim okresie to tak naprawdę wisienka na torcie. On przecież już wymiatał w ostatnich latach.
Nie mówię, że to nie ciekawe, tylko, że widzimy tylko czubek góry.
qamil
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 156
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:04
Życiówka na 10k: 38:07
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ciekawą sprawą jest małą ilość jednostek. Oczywiście nie wiemy ile trenował wcześniej ale ewidentnie widać nastawienie na jakość co mi osobiście bardzo się podoba :)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12397
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nastawienie na jakość i przemyślaną regenerację, to może być jedyna szansa dla białego, żeby pokonać czarnych. Na razie Robertsonowie jedynie próbują rywalizować. Wynik 2:08 nie powala. To jest przecież poziom Szosta, który żyje i trenuje po bożemu w Muszynie. Braki szybkościowe drugiego z Robertsonów obnażył Farah na połówce w NewCastle. To samo dotyczy Wandersa w Hengelo i na jakimś biegu DL. Sama przeprowadzka do Afryki to za mało. Nie da się wygrywać bez prędkości na finiszu. Taki Moen powinien roznieść w puch konkurencję na pucharze Europy. Tymczasem zamienia się w traktor puszczony autostradą. Może tak bez końca, ale co z tego jak biegów brakuje.
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Jakoby że jestem świeżakiem w dalszym ciągu, a najpewniej nie jestem sam który nie czytał lub nie wiedział o nich. Tak czy owak.
Polecam filmik na który natrafiłem czytając starsze artykuły na bieganie.pl Oczywiście na temat owych braci.
https://www.youtube.com/watch?v=w9lTJNSvUNE
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12397
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To już klasyk. Film dobrze momentami pokazuje naprężenia w głowie i miękkość w ciele, co tym bardziej robi wrażenie, bo wyniki Zane'a, w mojej ocenie są za dobre jak na tak narwany charakter.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Yacool, piszesz, że Moenowi, Wandersowi i Robertsonom brakuje szybkości.Tylko z czego to wynika? Co do Moena to nie wiem czy wróci do swojej formy z 2017. W 2017 pobiegł 17 biegów długich (czyli 9 miesięcy ścigania, co chyba nie było zbyt odpowiedzialne) później jakieś kontuzje i przeciętne wyniki.
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

yacool pisze:To już klasyk. Film dobrze momentami pokazuje naprężenia w głowie i miękkość w ciele, co tym bardziej robi wrażenie, bo wyniki Zane'a, w mojej ocenie są za dobre jak na tak narwany charakter.
Są jeszcze jakieś inne klasyki tego pokroju? Cholernie motywujące. Z chęcią obejrzę.
Może i narwany, ale ciężkiej pracy i poświęcenia nie można mu odmówić.
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12397
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Polityka startowa i obciążenia treningowe oczywiście wpływają na szybkość, ale tu mam na myśli czysto biomechaniczne kwestie. Biali są sztywniejsi od czarnych. Pytanie, czy można przekuć to na atut. Pewne podpowiedzi dają biegi średnie. Ważne, żeby była petarda podczas lądowania. Właśnie lądowania, a nie wybicia. Tak jak to jest u Lewego i Borkowskiego, czy braci Ingebrigtsen. Tego nie mają kiwi twins, dlatego nie ma co marzyć nawet o 60 sekundach na ostatnim kole.

Co do ciężkiej pracy i poświęcenia, to oczywiście jest to godne pochwały jeśli pracujesz w banku, albo na budowie, ale nie w bieganiu. Robertsonowie są punktem wyjścia do przemyśleń, jak można by lepiej wykorzystać te kilkanaście lat biegania w Kenii i czy istotnie taka formuła jest najlepszą opcją.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

infernal pisze:
yacool pisze:To już klasyk. Film dobrze momentami pokazuje naprężenia w głowie i miękkość w ciele, co tym bardziej robi wrażenie, bo wyniki Zane'a, w mojej ocenie są za dobre jak na tak narwany charakter.
Są jeszcze jakieś inne klasyki tego pokroju? Cholernie motywujące. Z chęcią obejrzę.
Może i narwany, ale ciężkiej pracy i poświęcenia nie można mu odmówić.
Jest kilka filmów o Julienie Wandersie na Yt
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 5rFCtEUJc_
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Tego nie mają kiwi twins, dlatego nie ma co marzyć nawet o 60 sekundach na ostatnim kole.
Wcześniejszą hipotezę chyba zrozumiałem - ale te 60 sekund to jest przenośnia? Chodzi o rząd wielkości? 60 sekund na ostatnie 400 m to jakaś bariera, której Robertsonowie nie są w stanie osiągnąć? Chodzi o 5000 i 10000 m oraz ich aktualne możliwości?

Pozdro
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12397
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Są w stanie utrzymać prawie każde tempo, powiedzmy poza tempem na rekord świata. Natomiast bez zapasu szybkości nie mają szans na pozycje medalowe. Nie ma znaczenia, czy chodzi o ich aktualne możliwości, czy możliwości w szczycie formy.
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Aha, ok, czyli te 60 Sekund to tak z grubsza. Rozumiem, zmylił mnie oznajmujący ton:)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12397
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Może pytający byłby lepszy, czyli co tu zrobić, żeby poza utrzymaniem się w czołówce, dowalić końcówkę i zgubić czarnych?
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może się czepiam, ale jakoś w stanach żyje kilkadziesiąt milionów czarnych i nie ma żadnego w elicie biegów długodystansowych. Jedyni czarni długodystansowcy z dobrymi wynikami w USA to ci, którzy urodzili się i trenowali w Kenii.
ODPOWIEDZ