Teraz jest Wt, 2 czerwca 2020, 23:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Złamanie zmęczeniowe - ile trzeba biegać?
Nowy postNapisane: Pn, 13 maja 2019, 21:40 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

sochers napisał(a):
Nie zostawiaj tego tylko żeby odpoczęło, napieraj maść przeciwzapalną i lodem i spróbuj poprosić o doustne środki przeciwzapalne. Sam odpoczynek moze nie wystarczyć, i problemy wrócą.

Masz całkowitą rację. I tak też będę robił.
Dziś byłem u fizjoterapeuty. W sumie pytał czy sie ta noga gdzieś nie uderzylem :bum:
W kazdym razie stan zapalny mięśnia raczej nie kość bo boli przy zginaniu stopy a nie naciskaniu stopą o podłoże.
Dla spokoju mam tez termin u ortopedy i RTG.
Prawdopodobną przyczyną jest końcówka biegu na maratonie - pronacja i pod kpniec zmęczenie i niestabilne kladzenie stopy i to mogło mocno nadwyrezyc owy mięsień.
Teraz kilka dni przerwy oklady i mascie. Do tego ćwiczenia wzmacniajace mięśnie stawu skokowego. A po kilku dniach spróbuje zacząć delikatnym truchtem.

5km - 18:41 (1.12.2018)
HM - 1:28:18 (14.10.2018)
M - 3:08:32 (6.10.2019)

Tytuł: Re: Złamanie zmęczeniowe - ile trzeba biegać?
Nowy postNapisane: Pt, 17 maja 2019, 12:03 
Stary Wyga
Stary Wyga

Mnie martwi bol mniej więcej na łączeniu piszczela i stopy. Utrzymuje się od ok. 3 tygodni, ale fakt że oprócz smarowania masciami i zelami nic więcej nie robię. Staram się normalnir trenować. O ile bieg można zaliczyć to robienie skipow powoduje już duży dyskomfort. Ból czasami promieniuje w stronę piszczela i czuć rwanie jak na zmianę pogody. Opuchlizny brak, a także palpacyjnie badając miejsca bólu też nie czuć. Za 2 tyg mam HM i chcę jakoś dotrwać i w nim wystartować. Potem robię pauze i leczenie. Kolejny bieg na poczatku września.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]