Początki

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
powolny
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2019, 08:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć. Chcę zacząć lepiej dbać o swoje zdrowie i myślę, że bieganie może w tym pomóc. Obecnie jestem na etapie lekkiego truchtu. Mam 35 lat, ważę nieco ponad 100 kg przy 180 cm wzrostu. Dwa lata temu miałem poważny uraz obu nóg, żeber i miednicy i wtedy jakoś była taka zmiana mentalna, że coś trzeba ze sobą zrobić, by zmienić swoje życie na lepsze. Moim celem jest do 40. przebiegnięcie maratonu. Od jakiego treningu zacząć, by móc w ciągu tych 5 lat dobrze się przygotować?
New Balance but biegowy
kojot19922
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 382
Rejestracja: 03 maja 2014, 17:57
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

powolny pisze:Cześć. Chcę zacząć lepiej dbać o swoje zdrowie i myślę, że bieganie może w tym pomóc. Obecnie jestem na etapie lekkiego truchtu. Mam 35 lat, ważę nieco ponad 100 kg przy 180 cm wzrostu. Dwa lata temu miałem poważny uraz obu nóg, żeber i miednicy i wtedy jakoś była taka zmiana mentalna, że coś trzeba ze sobą zrobić, by zmienić swoje życie na lepsze. Moim celem jest do 40. przebiegnięcie maratonu. Od jakiego treningu zacząć, by móc w ciągu tych 5 lat dobrze się przygotować?
Hmm.. Napisz coś wiecej na temat tego swojego truchtu bo tak to ciężko nam wywnioskować na jakim poziomie tak naprawdę jesteś, czy jesteś w stanie powoli przetruchtać 5km bez zatrzymania czy jednak po 100m przechodzisz do mars.zu
Awatar użytkownika
sultangurde
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1856
Rejestracja: 10 paź 2018, 10:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

powolny pisze:Cześć. Chcę zacząć lepiej dbać o swoje zdrowie i myślę, że bieganie może w tym pomóc. Obecnie jestem na etapie lekkiego truchtu.
Choć dobrze mieć cele długofalowe, to jednak motywację najlepiej podtrzymują te, które są namacalne i relatywnie bliskie.
Skup się przede wszystkim na redukcji wagi, tak, żeby za 6-12 miesięcy zamiast 100kg, mieć 70-75kg.
Obecnie skupiłbym się na twoim miejscu na 2 rzeczach: regularnym spokojnym bieganiu i ogólnej sprawności która Cię przygotuje do czegoś więcej.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ponieważ to pierwszy post kolegi powolnego na forum, a jednocześnie kolega powolny od razu umieścił w swoim podpisie link do jakiejś komercji, to narazie nie usuwam postu ale usuwam link, jesli się kolega będzie wypowiadał to link sobie potem doda.
ODPOWIEDZ