Jak szybcy są piłkarze ? odpowiedzcie plisss

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Cederon

Nieprzeczytany post

Jak uważacie, jaki średni czas na 400m wynosilby u piłkarzy ekstraklasy ? Jestem bardzk ciekaw, tak mniej więcej jak myślicie :D
New Balance but biegowy
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rekord Mbappe to, jak wiadomo, chwilowa prędkość 44.7 kph po trawie podczas gdy najwyższa chwilowa prędkość Bolta na bieżni to 44.72 kph, Gareth Bale w wieku 14 lat biegał 100 m w 11,4. Ale ekstraklasa? I to na 400 metrów? Przypuszczam, że rekordzista mógłby nas zdziwić (<50s w sprzyjających warunkach z lekkim przygotowaniem).
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

mpruchni pisze:I to na 400 metrów? Przypuszczam, że rekordzista mógłby nas zdziwić (<50s w sprzyjających warunkach z lekkim przygotowaniem).
Nie sadzę, chyba, że w sztafecie ;).
W piłce - nawet klasy "ekstra", masz wysiłek o charakterze interwałowym. 100m to jednak zdecydowanie nie 400. Do 400 potrzebna już wytrzymałość szybkościowa a nie tylko szybkość.

Cederon, a ten czas na 400m Twego kolegi piłkarza, o który pytałeś jakiś czas temu, to w końcu dobry? Bo nie pamiętam?
Nie wiem, po co mnożysz podobne wątki.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mpruchni pisze:Rekord Mbappe to, jak wiadomo, chwilowa prędkość 44.7 kph po trawie podczas gdy najwyższa chwilowa prędkość Bolta na bieżni to 44.72 kph, Gareth Bale w wieku 14 lat biegał 100 m w 11,4. Ale ekstraklasa? I to na 400 metrów? Przypuszczam, że rekordzista mógłby nas zdziwić (<50s w sprzyjających warunkach z lekkim przygotowaniem).
Skad ta informacja o Mbappe? Jakies zrodlo?
W czasie Mistrzostw Swiata zmierzono mu (nieoficjalnie) max. 38km/h:
https://sportowefakty.wp.pl/ms-2018/764 ... w-swiata/7

Co i tak jest fenomenalnym wynikiem, bo drugi wynik na liscie byl az o 4km/h gorszy.
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Z mojej generacji - Jimmy Floyd Hasselbaink, słyszałem w jakieś relacji, że biegał 100m poniżej 11sek, dokładnie ile nie pamiętam i też żadnego potwierdzenia znaleźć nie potrafię.
Awatar użytkownika
maro1910
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: 27 sty 2014, 09:11
Życiówka na 10k: 42:34
Życiówka w maratonie: 3:28:57
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

jacekww pisze:Z mojej generacji - Jimmy Floyd Hasselbaink, słyszałem w jakieś relacji, że biegał 100m poniżej 11sek, dokładnie ile nie pamiętam i też żadnego potwierdzenia znaleźć nie potrafię.
Z polskiego podwórka to w czasach gry Marcina Zająca w Widzewie zmierzono mu czas poniżej 11s na setkę ;) Jak jest teraz z tą ekstraklapą to nie wiem :D
ODPOWIEDZ