Opóźnione rozciąganie po treningu

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Mateusz214262
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 02 lis 2018, 21:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam

Od niedawno zacząłem interesować się rolowaniem.
Zgodnie z informacjami które udało mi się pozyskać rolowanie jest wskazane po treningu ale koniecznie przed rozciąganiem. Takie podejście powoduje ze po zakończeniu treningu potrzebuje około 10min na powrót do domu. Start rolowania +-15 min. Rozciąganie następuje +-30min po zakończeniu treningu. Czy taka sytuacja jest ok czy rozciąganie powinno nastąpić wcześniej?
New Balance but biegowy
alyjen
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 23 sie 2016, 09:02
Życiówka na 10k: 52:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Będzie ok, mi się zdarza jeszcze po treningu dzieciaki z ich zajęć sportowych odebrać i zjeść obiad a dopiero później biorę się za siebie. Poza tym możesz się rozciągnąć po biegu a rolowanie + dodatkowe rozciąganie wrzucić w dzień nietreningowy, różne są szkoły mi jest trudno powiedzieć, która ma tutaj przewagę choć pewnie ktoś to już badał.
Dla niektórych, szczególnie na początku, porządne rolowanie jest tak silnym bodźcem, że lepiej to zrobić w inny dzień niż trening.
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

Rolowanie raczej po rozciąganiu.
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

rolin' pisze:Rolowanie raczej po rozciąganiu.
Oj, raczej nie.
Rozciąganie, to rozciąganie, po co jeszcze masz się później rolować? Najpierw rozluźniasz, później rozciągasz, taka jest zasada. Możesz odpuścić rolowanie i tylko się porozciągać, albo nie rozciągać się po rolowaniu, ale po rozciąganiu rolowanie to nie bardzo.

Mateusz214262, to nie apteka, w czym masz problem? Co to znaczy, że po treningu masz 10min do domu? Nie możesz dobiec?
Rozciągnij się trochę po bieganiu, i tyle. Rolowanie zostaw sobie na wieczór, jako osobną jednostkę. Nie musisz tego robić codziennie.
Generalnie to myślę, że ani z jednym ani z drugim nie ma co przesadzać ...
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

Ja traktuję rollowanie jako masaż. Rozciągam się po treningu po minutce na każdą partię i potem masuje. Jak w każdym przypadku - każdy musi wybrać swoją drogę :bum:
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
szmojtek
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 24 lis 2009, 17:45

Nieprzeczytany post

Ostatnio jest trend, żeby nie rozciągać się bezpośrednio po trenigu. Z tego co rozumiem, tłumaczy się to tym, że jeżeli mamy już jakieś naderwania, naciągnięcia, to wykonując rozciąganie na rozgrzanym mięśniu, słabiej odczuwamy ból i nie czujemy tego że właśnie pogłębiany uraz.
Sam, nie mogę powiedzieć, że nie zdarza mi się rozciągać po treningu, natomiast szybkie po rolowanie to dla mnie standard.
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

@Rolli kiedyś tłumaczył na tutejszym forum, że po mocnych treningach (z w/w względów) bezpieczniej jest odpuścić rozciąganie.

Natomiast po delikatnych rozbieganiach nie ma już takich przeciwwskazań.
ODPOWIEDZ