Ćwiczenie siłowe/wzmacniające w bieganiu

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 729
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Obecny sezon jest moim trzecim. Do tej pory skupiałem się jednak tylko na bieganiu. W ubiegłym roku zacząłem się konkretniej rozciągać i rolować po treningach. Jednak mam problem z ćwiczeniami siłowymi, bo po prostu mi się nie chce. Mam hantle, drążek, jednak wolałbym wzmacniać mięśnie bez użycia dodatkowego sprzętu. Jak to wygląda u was? Kiedy robicie takie ćwiczenia? Czy można poświęcić na nie 15 minut po każdym treningu biegowym? Myślę, że wtedy miałbym większą motywację, bo byłaby to część treningu biegowego.
[size=85][b]5km:[/b] 17:59; [b]10km:[/b] 37:37; [b]HM:[/b] 01:28:40[/size]
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

U mnie to są dwa dni na tydz. 1.5h siłowni.
alyjen
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 23 sie 2016, 09:02
Życiówka na 10k: 52:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bez dodatkowego sprzętu, to wykroki, wskakiwanie na skrzynie, przysiady (można dorzucić wersje z hantlami), bieg w podporze itp. do tego zestaw core lub jak to woli 50 odcieni planków ;)
Mi się nie chce tego robić po trochu codziennie (miałem kilka takich podejść i zawsze prędzej lub później pasowałem) więc 3x w tygodniu jestem na sali z czego dwa dni mają związek z bieganiem a trzeci zestaw jest od pasa w górę.
Wyjście na salę ma dla mnie te zalety, że jak mam iść to idę, a jak już dojdę to robię co miałem zrobić, a w domu to różnie z tym bywało..
ODPOWIEDZ