Sprint.

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
OperatorTaczki
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 16 lis 2017, 20:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam. Przez całą podstawówkę i gimnazjum słyszę, że nie mogę za szybko przebierać nogami bo stracę na sile odbicia i za wolno wystartuje. Nie mogę biec za mocno bo wtedy przebieram nogami za wolno, jestem spięty i za wolno wystartuje. Chodzi mi o to co właściwie robią sprinterzy gdy startują. Ostatnio gdy sam ćwiczyłem starty górne zacząłem robić takie coś, że nogami staram się biec "jak najmocniej" a rękami jak najszybciej ale bez spięcia.
Gdy biegłem to czułem się luźno, czułem swoje ciało, że rzeczywiście zagarniam podłoże i co najważniejsze -czułem się szybki. Gdy oglądałem się na nagraniu to w końcu pracowałem rękoma "do przesady" i szybko i ogółem wyglądało to jak bieg, jednak jeszcze nie mierzyłem czasu na 100m biegnąc w ten sposób. Może na tym polega tzw. murzyński luz z którym mam taki problem?
New Balance but biegowy
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

OperatorTaczki pisze:Witam. Przez całą podstawówkę i gimnazjum słyszę, że nie mogę za szybko przebierać nogami bo stracę na sile odbicia i za wolno wystartuje. Nie mogę biec za mocno bo wtedy przebieram nogami za wolno, jestem spięty i za wolno wystartuje. Chodzi mi o to co właściwie robią sprinterzy gdy startują. Ostatnio gdy sam ćwiczyłem starty górne zacząłem robić takie coś, że nogami staram się biec "jak najmocniej" a rękami jak najszybciej ale bez spięcia.
Gdy biegłem to czułem się luźno, czułem swoje ciało, że rzeczywiście zagarniam podłoże i co najważniejsze -czułem się szybki. Gdy oglądałem się na nagraniu to w końcu pracowałem rękoma "do przesady" i szybko i ogółem wyglądało to jak bieg, jednak jeszcze nie mierzyłem czasu na 100m biegnąc w ten sposób. Może na tym polega tzw. murzyński luz z którym mam taki problem?
Luz w sprincie jest najważniejszym faktorem szybkiego biegania. Jeżeli zablokujesz którąkolwiek cześć ciała (najczęściej barki i szyja) wtedy blokujesz cały organizm. To sie trenuje, trenuje trenuje... Także automatyczny łańcuch ruchu musisz wykształcić przez trening, trening, trening...

Idz do trenera, bo tu tobie nikt nie pomoże.
ODPOWIEDZ