Tempo maratonu

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
tomchris
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 22 kwie 2017, 08:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam proste pytanie to miłych specjalistów. Zamierzam przebiec maraton na jesień w październiku. Biegam równy rok. Ukończyłem dwa półmaratony z czasem 1.55 h czyli tempo 5.30. Teraz pytanie na jakie tempo mam się nastawić na Maraton na półmaratonach tempo około 5.30 ? I czy nie za szybko po półtora roku biegania Maratom? Biegam regularnie co 2 dni akcent, wybieganie i tak na zmianę. Ale w sumie mam mało wybieganie jakieś 1500 km bo w zimę biegałem raz w tygodniu. Dziękuję za odpowiedz
New Balance but biegowy
Kurilp
Wyga
Wyga
Posty: 87
Rejestracja: 20 maja 2016, 05:21
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:47:04

Nieprzeczytany post

HM x 2 plus 15 - 20 min tak wstępnie mozesz szacować, czyli jakieś 4h10min, zatem tempo 5'50/km. Choć pewnie w trakcie treningu się poprawisz trochę jeszcze.
Awatar użytkownika
wojtekkos2
Wyga
Wyga
Posty: 128
Rejestracja: 07 lut 2013, 21:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gruszczyn k/Poznania

Nieprzeczytany post

J.Skarżyński stosuje przelicznik 2,11
Obrazek
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Liczydło biegowe Staszewskich podaje 4:17 (tempo 6:06). Oni mają bardzo pesymistyczny przelicznik, który dla amatorów sprawdza się lepiej, niż popularne przeliczniki, chociażby na bieganie.pl
I jeśli pytasz, to półtora roku od rozpoczęcia biegania do maratonu to krótko. Jeśli chcesz biegać długo i szczęśliwie sugerowałbym poczekać. Ja debiutowałem dwa lata po pierwszym starcie ulicznym, a i do niego się przygotowywałem ponad pół roku. Lepiej poczekać, potrenować i zrobić piękny wynik i być zadowolonym i nieupodlonym na mecie, niż podbiec byle co, byle doczłapać do mety i nie wrócić do biegania przez pół roku, bo się przegięło.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Do października dużo czasu, szczególnie na twoim poziomie biegowym. Trenować możesz zacząć pod 4h00 (plan, tempa itd.), chyba, że w międzyczasie poprawisz się istotnie na krótszych dystansach.
To na ile rzeczywiście pobiegniesz możesz zdecydować przed maratonem, zależnie od tego co się wydarzy przez te 4-4,5 miesiąca.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
ODPOWIEDZ