Trening z piłką lekarską dla początkujących

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
Krzysztof Janik
Ekspert/Trener
Posty: 1084
Rejestracja: 15 sie 2007, 09:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieganie.pl
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pozdrawiam
Trener Krzysztof Janik

Obrazek
New Balance but biegowy
KRZYSIEKBIEGA
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 512
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:22
Życiówka na 10k: 31.16
Życiówka w maratonie: 2:23;47

Nieprzeczytany post

Taki jest niestety internet że każą nam ćwiczyć i się zaorać... Na zdjęciu śmiało mógłbym stwierdzić że pokazane ćwiczenia nie są przy piłce lekarskiej, połowa ćwiczeń nie są dla początkujących...
Zwróćmy uwagę na ćwiczenie nr 2, 3 oraz ostatnie-nie ma takiej możliwości żeby nawet osoba zaawansowana zrobiła je poprawnie przy piłce lekarskiej. Mam u siebie piłkę lekarską (5kg) i w parze gdzie pomaga nam partnerka-to ona też ma duży problem odebrać od nas taką piłkę
I wprawdzie w tekście użyto sformułowania żeby dobrać wagowo piłkę do naszych możliwości-ale mowa o piłce lekarskiej, a nie piłce nożnej czy innej. Bo nawet przy 2kg piłce, trzy ćwiczenia wyżej wymienione są uważam - niewykonalne.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2011, 23:40 przez KRZYSIEKBIEGA, łącznie zmieniany 1 raz.
Żyje po to, by biegać
Awatar użytkownika
Bartoszka9
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 402
Rejestracja: 12 mar 2011, 17:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

... moze bez piłki mozna by było podciagnąć to pod grupę początkującą...
"Życie faktycznie nie ma sensu. Dopóki go sobie nie stworzymy" (Lisak)[/b]
Awatar użytkownika
Bartoszka9
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 402
Rejestracja: 12 mar 2011, 17:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Najlepiej by było jakby robiła te cwiczenia na filmie naprawde osoba początkująca np z zajec BiegamBoLubie.
"Życie faktycznie nie ma sensu. Dopóki go sobie nie stworzymy" (Lisak)[/b]
Awatar użytkownika
Krzysztof Janik
Ekspert/Trener
Posty: 1084
Rejestracja: 15 sie 2007, 09:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieganie.pl
Kontakt:

Nieprzeczytany post

KRZYSIEKBIEGA pisze:Taki jest niestet internet że każą na ćwiczyć i się zaorać... Na zdjęciu śmiało mógłbym stwierdzić że pokazane ćwiczenia nie są przy piłce lekarskiej, połowa ćwiczeń nie są dla początkujących...
Zwróćmy uwagę na ćwiczenie nr 2, 3 oraz ostatnie-nie ma takiej możliwości żeby nawet osoba zaawansowana zrobiła je poprawnie przy piłce lekarskiej. Mam u siebie piłkę lekarską (5kg) i w parze gdzie pomaga nam partnerka-to ona też ma duży problem odebrać od nas taką piłkę
I wprawdzie w tekście użyto sformułowania żeby dobrać wagowo piłkę do naszych możliwości-ale mowa o piłce lekarskiej, a nie piłce nożne czy innej. Bo nawet przy 2kg piłce, trzy ćwiczenia wyżej wymienione są uważam - niewykonalne.

Nikt nie każe ćwiczyć tylko pokazuje rozwiązania. Im większy wachlarz ćwiczeń tym większe możliwości wyboru. Masz racje ćwiczenie nr 2 jest trudne, ale wcale nie trzeba wykonywać go z piłką, można wykonać je bez piłki. Ten zestaw ćwiczeń to także nie jest wyrocznia tylko propozycja, jeśli ktoś wybierze dwa ćwiczenia z tego zestawu to bardzo dobrze. Ćwiczenia są podpisane dla początkujących ale nie chodzi tutaj o osoby które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością.
Ćwiczenia z piłką to już wyższy etap, jeżeli komuś ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała nadal sprawiają problemy to nie ma co się pchać w jeszcze większe utrudnienie. Ale są osoby które potrzebują utrudnienia.
Ps. Piłki lekarskie są nawet 0,5 kg.
Pozdrawiam
Trener Krzysztof Janik

Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof Janik
Ekspert/Trener
Posty: 1084
Rejestracja: 15 sie 2007, 09:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieganie.pl
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Krzysztof Janik pisze:
KRZYSIEKBIEGA pisze:Taki jest niestet internet że każą na ćwiczyć i się zaorać... Na zdjęciu śmiało mógłbym stwierdzić że pokazane ćwiczenia nie są przy piłce lekarskiej, połowa ćwiczeń nie są dla początkujących...
Zwróćmy uwagę na ćwiczenie nr 2, 3 oraz ostatnie-nie ma takiej możliwości żeby nawet osoba zaawansowana zrobiła je poprawnie przy piłce lekarskiej. Mam u siebie piłkę lekarską (5kg) i w parze gdzie pomaga nam partnerka-to ona też ma duży problem odebrać od nas taką piłkę
I wprawdzie w tekście użyto sformułowania żeby dobrać wagowo piłkę do naszych możliwości-ale mowa o piłce lekarskiej, a nie piłce nożne czy innej. Bo nawet przy 2kg piłce, trzy ćwiczenia wyżej wymienione są uważam - niewykonalne.

Nikt nie każe ćwiczyć tylko pokazuje rozwiązania. Im większy wachlarz ćwiczeń tym większe możliwości wyboru. Masz racje ćwiczenie nr 2 jest trudne, ale wcale nie trzeba wykonywać go z piłką, można wykonać je bez piłki. Ten zestaw ćwiczeń to także nie jest wyrocznia tylko propozycja, jeśli ktoś wybierze dwa ćwiczenia z tego zestawu to bardzo dobrze. Ćwiczenia są podpisane dla początkujących ale nie chodzi tutaj o osoby które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością.
Ćwiczenia z piłką to już wyższy etap, jeżeli komuś ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała nadal sprawiają problemy to nie ma co się pchać w jeszcze większe utrudnienie. Ale są osoby które potrzebują utrudnienia.
Ps. Piłki lekarskie są nawet 0,5 kg.
Ale może powinienem to napisać drukowanymi literami na początku artykułu, bo jeśli nawet jedna osoba tego nie zauważyła to może więcej będzie uważał że ten zestaw jest dla niego.
Pozdrawiam
Trener Krzysztof Janik

Obrazek
Awatar użytkownika
kamil9998
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 319
Rejestracja: 30 gru 2008, 10:40
Życiówka na 10k: 44:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łask

Nieprzeczytany post

Ale się czepiacie dobre ćwiczenia wam podali a wy narzekacie. Ja wykonuję swój zestaw z piłką 3kg, więc rzeczywiście ćwiczenie 2,3 odpada bo już próbowałem :ble: . Ale spoko będę miał pare nowych do swoich żeby nie robić ciągle tego samego.
Obrazek
MÓJ BLOG
KOMENTARZE DO BLOGA
Największa potęga człowieka leży w sile jego wiary...
Awatar użytkownika
kolcichy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 257
Rejestracja: 25 sty 2011, 22:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Nieprzeczytany post

Ćwiczenia super. Aż się nie mogę doczekać kolejnych. Na obozie nam Krzysztof zapodał sporo takich ćwiczeń i jak dla mnie rewelacja - oblałem się potem jak rzadko kiedy i na prawdę wykonywanie ich przynosi frajdę i korzyści. Kontynuuje te ćwiczenia w domu i właśnie nie z piłką lekarską, lecz z piłką do nogi - i tak obciążenie jest o wiele większe niż bez piłki. Polecam serdecznie ćwiczenia wszystkim upartym i wytrwałym i Krzysztofie czekam na zestaw dla zaawansowanych :-)

Pozdrawiam,
Piotrek
jamayowa
Wyga
Wyga
Posty: 66
Rejestracja: 19 gru 2007, 11:40
Życiówka na 10k: 35:06
Życiówka w maratonie: 2h46min
Lokalizacja: wejherowo

Nieprzeczytany post

Ćwiczonka fajne, zawsze coś nowego.Jeśli o jest trening dla początkujących trzeba zwrócić uwagę na to, że ćwiczenia 1, 4 i wszystkie w siadzie równoważnym żle wykonywane obciążają dolny odcinek kręgosłupa.Trzeba mieć mocne mięśnie "środka" i umieć je trzymać napięte (tzn mięśnie brzucha zewnętrzne i wewnętrzne ).
MAJA TEAM
Szopenhower
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2011, 20:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ćwiczenia są bardzo ok i myślę że śmiało początkujący jest wstanie je wykonać poprawnie, natomiast ważne żeby dobrać odpowiednio ciężar piłki, albo może w ogóle zacząć bez. Ja bym zwrócił uwagę żeby zaczynać ćwiczenia z lekkością (tj np bez piłki) a żeby wypracować sobie nawyk poprawnego ruchu (szczególnie mam namyśli ćwiczenia związane z brzuchem). Często popełnia się błędy które w dłuższej perspektywie zmniejszają efektywność ćwiczeń.
atalanta
Wyga
Wyga
Posty: 113
Rejestracja: 02 gru 2010, 20:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jak również rozwalą kręgosłup
Awatar użytkownika
Krzysztof Janik
Ekspert/Trener
Posty: 1084
Rejestracja: 15 sie 2007, 09:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieganie.pl
Kontakt:

Nieprzeczytany post

atalanta pisze:jak również rozwalą kręgosłup
Tak jak wszystkie inne czynności nieodpowiednio wykonywane.
Pozdrawiam
Trener Krzysztof Janik

Obrazek
Awatar użytkownika
kolcichy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 257
Rejestracja: 25 sty 2011, 22:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Nieprzeczytany post

Krzysztof Janik pisze:
atalanta pisze:jak również rozwalą kręgosłup
Tak jak wszystkie inne czynności nieodpowiednio wykonywane.
Dokładnie. Samo bieganie w nieodpowiedni sposób może powodować uszkodzenia, a ćwiczenia tego rodzaju tym bardziej (coś o tym wiem ;/)

Pzdr,
Piotrek
Awatar użytkownika
darek284
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 748
Rejestracja: 23 kwie 2004, 11:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa-Gocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dzięki za ćwiczenia, nie ma to jak sala w okresie zimowym :hej:

Zupełnie nie rozumiem tych narzekających głosów, nikt przecież nie powiedział, że ruch jest dla wszystkich :hejhej:
Pozdrawiam,
Darek
Awatar użytkownika
krasnoludek6
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 825
Rejestracja: 13 gru 2010, 20:59
Życiówka na 10k: <40
Życiówka w maratonie: 3:27

Nieprzeczytany post

osobiscie zmienilbym tylko jedno ;zmienil moze nie poprostu najpierw wykonywalbym cwiczenie bez pilki przez okres ok 2 tygodni.Cwiczenia podobne do tych z pilka +drobne elemety bardziej roznorodne a cwiczenie wszystkie niosa z soba pewne ryzyko dlatego najpier bez pilki pozniej z ,,pozdrawiam
ODPOWIEDZ