Zwiększenie kilometrażu

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
RHCP
Wyga
Wyga
Posty: 72
Rejestracja: 24 lut 2010, 13:52

Nieprzeczytany post

Obecnie biegam po 40- 50 km tygodniowo, rzadko kiedy 60. Czy zwiększenie kilometrażu(do 70-80) jest dobra drogą dalszego rozwoju? I nie chodzi mi tu koniecznie o treningi beztlenowe, a raczej spokojne wybiegania.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
ejchost
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 23 kwie 2009, 21:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja biegam od niedawna te weekendowe wybiegania i podniosłem kilometrarz o 10km w okresie 3-4 tygodni. Myślę, że jak biegasz te 40 od poniedziałku do piątku to spokojnym tempem w weekend nie powinno być problemu...
[url=http://runmania.com/rlog/?u=ejrun][img]http://runmania.com/f/5348a6fe6b522b01bb6644fae69eee4e.gif[/img][/url]
turgorski
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 34
Rejestracja: 26 kwie 2010, 20:55
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

w ostatni piatek zrobilem sobie podwojenie treningu - przebieglem 5km o 11 rano a potem o 15 zrobilem kolejne 5km - zbytnio nie wiedzac jak sie powinno go ustalac itd. Mozecie mi cos poradzic?
00jan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 826
Rejestracja: 26 sie 2009, 00:18
Życiówka na 10k: 40:14
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Jak chcesz robić 2 treningi dziennie to zostaw sobie między nimi około 8 godzin na regeneracje.
turgorski
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 34
Rejestracja: 26 kwie 2010, 20:55
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

a ile razy w tyg moglbym sobie pozwolic na takie podwojenie? jak kazdy 'tutaj' chcialbym zwiekszyc swoja kondycje do poziomu mnie satysfakcjonujacego czyli by przebiec maraton i nie byc ostatnim



PS dla tych ktorzy nie wylapali zartu wyjasniam ze ostatnia czesc mojej wypowiedzi to oczywiscie tak zwany JOKE /dżołk/
Awatar użytkownika
td0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 610
Rejestracja: 15 wrz 2009, 20:15

Nieprzeczytany post

turgorski pisze:a ile razy w tyg moglbym sobie pozwolic na takie podwojenie? jak kazdy 'tutaj' chcialbym zwiekszyc swoja kondycje do poziomu mnie satysfakcjonujacego czyli by przebiec maraton i nie byc ostatnim



PS dla tych ktorzy nie wylapali zartu wyjasniam ze ostatnia czesc mojej wypowiedzi to oczywiscie tak zwany JOKE /dżołk/
A dżołkiem jest w tym przypadku ostatnie miejsce czy raczej maraton.
:) Tomek
ODPOWIEDZ