Najgorszy dystans 800m...

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
dezo66
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1235
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:50
Życiówka na 10k: 31:17
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

a ile ważysz i przy jakim wzroście ?
Wygrać wyścig z metrem M2 ? - https://www.youtube.com/watch?v=AsDMXatPHNA
New Balance but biegowy
Eleonore
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 23 sty 2014, 07:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
dezo66
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1235
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:50
Życiówka na 10k: 31:17
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mateusz Listek pisze:182,3 a waga 71 kg
to na 800m masz dobre proporcje bu musisz byc trochę umięśniony zobacz na Rudishe w sumie tez wazy 70kg ;)
Kszczot ma takie parametry
Wzrost: 1,78 m
Waga: 68 kg
Wygrać wyścig z metrem M2 ? - https://www.youtube.com/watch?v=AsDMXatPHNA
Awatar użytkownika
dezo66
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1235
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:50
Życiówka na 10k: 31:17
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jurij Borzakowski
Wzrost: 1,82 m
Waga: 73 kg

Nick Symmonds
Waga: 75 kg
Wzrost: 1,78 m

wiec o jakim chudnięciu Ty mówisz ?
Przytyłbyś a nie chudł xD
Wygrać wyścig z metrem M2 ? - https://www.youtube.com/watch?v=AsDMXatPHNA
Awatar użytkownika
dezo66
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1235
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:50
Życiówka na 10k: 31:17
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jak sie trenuje nie równo (bez jakiejś logiki) to i serce tak pracuje...
wez na luz dzis lub jutro i idz na basen to Ci poprawi serce
Wygrać wyścig z metrem M2 ? - https://www.youtube.com/watch?v=AsDMXatPHNA
Eleonore
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 23 sty 2014, 07:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam pytanko ;) Dzisiaj miałem bieg na 1000m, niestety lipa wyszła straszna.... 3.36 (taki sam czas koniec lutego, gdy zaczynałem biegać). Poprawę tego biegu zakładam na następny piątek, za tydzień. Teraz zamierzam: jt. sobota powolny bieg regeneracyjny, niedziela wybieganie, wtorek szybko 5km + podbiegi, środa drobny bieg, czwartek truchcik + ćwiczenia ogólno rozwojowe. Zastanawiam się czy biec w ten wtorek taki trening, czy raczej odpuścić 5km wolniej, a przy podiegach zostać? Dodam jeszcze, że biegłem w butach halowych, teraz mam zamiar założyć buty treningowe + mocny wiatr. Czy jestem w stanie poprawić ten bieg i przebiec w okolicach 3.20 ?
Awatar użytkownika
Bylon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1613
Rejestracja: 17 wrz 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dezo, ja się strasznie pasjonuję "parametrami ciała" u różnych biegaczy. I średniodystansowcy to jednak są osoby lżejsze. Potrzebują one mnóstwo siły, bo ciągle pracują na wysokich prędkościach - o stąd te mięśnie, które jednak nie mogą być zbyt duże, po wtedy straszliwie przeszkadzają w tlenie, który jednak stanowi większą część przemian energetycznych.
Symmonds to jest przypadek bardzo ciężkiego średniaka. Co ciekawe, wcale nie jest on typem jakiegoś mega-szybkościowca, co widać po życiówkach. Np. Kszczot przy tym samym wzroście jest o ~7 kg lżejszy (na 400 metrów o ~1,25 szybszy). Z kolei Lewy to jeszcze 3-4 kg mniej, niż Kszczot (i tutaj widać bardzo wyraźnie, że Kszczot jest typem szybkościowca, a Lewy wytrzymałościowca - czy to po życiówkach, czy nawet po biegu finałowym w Sopocie, który wg mnie był nie tylko pasjonujący, ale też znakomicie obrazujący profil tych dwóch zawodników).
Mo Aman to jest 58 kg przy 1,74 m, a podawany już Rudisha - 70 kg przy 1,9 m. Chociaż tym ostatnim bym się nie kierował, bo to jest ewidentny fenomen, a takowych szarzy ludzie z reguły nie powinni naśladować.
Z reguły czołowi średniodystansowcy ważą wzrost/odjąć/10-15 kg. Zdarzają się rzadkie odchyły w stronę masy - Symmonds, wzrost minus 3-4 kg - albo zdecydowanie częstsze, jak w to w bieganiu, w stronę jej braku - Rudisha ok. -20 kg, Osagie chyba ok. -17 kg, Rimmer ok. -19 kg.
W każdym razie, Buki, wagę masz zdecydowanie w normie jak na średniaka i nie ma co jej na siłę zbijać, bo się osłabisz. No chyba że sam tłuszcz, to wtedy prędzej.
"Silikon nad kolanami zapobiega ślizganiu się rąk podczas wspinania się" - patrzcie no, jakie cuda teraz produkują!
Awatar użytkownika
dezo66
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1235
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:50
Życiówka na 10k: 31:17
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

a buraki wcinasz ?:)

wiec jaki jest wniosek z parametrów ciała sportowców ? Wszystko jest możliwe :)
Dlatego po prostu trenuj a masę zrzucisz na tyle ile będziesz potrzebował :)
Wygrać wyścig z metrem M2 ? - https://www.youtube.com/watch?v=AsDMXatPHNA
Eleonore
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 23 sty 2014, 07:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam pytanko ;) Dzisiaj miałem bieg na 1000m, niestety lipa wyszła straszna.... 3.36 (taki sam czas koniec lutego, gdy zaczynałem biegać). Poprawę tego biegu zakładam na następny piątek, za tydzień. Teraz zamierzam: jt. sobota powolny bieg regeneracyjny, niedziela wybieganie, wtorek szybko 5km + podbiegi, środa drobny bieg, czwartek truchcik + ćwiczenia ogólno rozwojowe. Zastanawiam się czy biec w ten wtorek taki trening, czy raczej odpuścić 5km wolniej, a przy podiegach zostać? Dodam jeszcze, że biegłem w butach halowych, teraz mam zamiar założyć buty treningowe + mocny wiatr. Czy jestem w stanie poprawić ten bieg i przebiec w okolicach 3.20 ?

Ps. Zostało chyba przeoczone :p
Awatar użytkownika
Bylon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1613
Rejestracja: 17 wrz 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

3:20 prawie na pewno nie, no chyba że wiatr był NAPRAWDĘ mocny. Ale sześć sekund powinieneś zejść z samych warunków i ogarnięcia dystansu.
3:36 to wcale nie jest zły czas, nie opowiadaj niemądrych rzeczy! Tym bardziej, że żaden wynik nie hańbi, jeśli dążymy do jego poprawy!

Buty załóż te, które wygodniejsze. Na średnich dystansach amortyzacja jest niepotrzebna, możesz nawet na niej stracić sekundę czy dwie. Jak halówki są wygodne i porządne, to możesz spokojnie w nich biec. Jak czujesz się lepiej w treningówkach, to oczywiście wybierz je.
"Silikon nad kolanami zapobiega ślizganiu się rąk podczas wspinania się" - patrzcie no, jakie cuda teraz produkują!
Eleonore
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 23 sty 2014, 07:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tylko problem jest taki, że od 3.35 jest ocena B. Dobra :hej:
Awatar użytkownika
Bylon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1613
Rejestracja: 17 wrz 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na dobrym wypoczynku i z dobrą taktyką oraz porządnym dopingiem wyciśniesz nawet więcej niż sekundę bez problemu. :)
"Silikon nad kolanami zapobiega ślizganiu się rąk podczas wspinania się" - patrzcie no, jakie cuda teraz produkują!
Eleonore
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 23 sty 2014, 07:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Plan na tydzień dobry, czy może coś zmienić ?
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13511
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Bylon pisze:3:20 prawie na pewno nie,
Zakład?
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

Eleonore pisze:Tylko problem jest taki, że od 3.35 jest ocena B. Dobra :hej:
A ile masz lat?
Mi się dziś na zajęciach BBL udało w teście na tysiaka wykręcić 3:28. Trochę spaliłem start bo za mocno zacząłem, i końcówka nie była tak mocna jakbym chciał.
ODPOWIEDZ