Jacek Ksiąszkiewicz – czy istnieje ładne bieganie?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12673
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Na Cypr lecę. Słońce, plus 15. Chcę się tam pokręcić trochę i posprawdzać opcje. Podobno dużo cieplej niż w Font-Romeu. I jedzenie lepsze.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3999
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Bardzo śmieszne.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12673
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Szukam możliwości do trenowania w lepszych warunkach niż tutaj, bo wymiękam na rowerze przy minus 7. A z Poznania loty bezpośrednie, więc odpadają koszty transportu.
mimi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 380
Rejestracja: 29 sie 2019, 11:36

Aktualnie w Polsce, to raczej warunki mocno Crossowe. Ale pod przełaje, to jest gdzie potrenować :-)
ME już tuż, tuż.
----------------------------------------------------------
1440miles
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1627
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Cypr to fajna opcja na nieprzytłaczjące ciepełko w grudniu.
To co może zaskoczyć na miejscu to ruch lewostronny.

Nie wiem, gdzie się dokładnie wybieracie, ale relatywnie jest sporo płaskich promenad przy morzu. Bez problemu można też pobiegać po górkach. Osobiści nie znalazłem nic płaskiego na jakiejś względnej wysokości, ale możliwe, że coś takiego istnieje.

Co do jedzenia to polecam meze - uwaga na dużą ilość talerzy.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12673
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Z tym ruchem lewostronnym to wiadomo, że upierdliwe. Potem jakoś idzie. Mam doświadczenie, bo i w GB i na Malcie, ale też w Kenii napierdalałem busikiem do jeziora Wiktorii, czy motorem do rowu. Tego afrykańskiego. :hahaha: No ale prawda. Na początku jest dziko z kierownicą po prawej i wajchą po lewej.

Zrobiłem satelitarny resercz tego Cypru jakiś czas temu. Seba ma luknąć na 4 stadiony (1, 2, 3, 4) wokół Pafos z czego dwa są tartanowe. Do tego okolice półwyspu Akamas. Ja skoczę w ich góry sprawdzić szlak Artemidy i te ścieżki wokół najwyższej góry na wyspie. 1800m to już fajna wysokość, ale to musi być biegowe, a nie wspinaczkowe, bo inaczej dupa.
Jak będą takie ścieżki szutrowe, to nawet lepiej niż w Iten.
Obrazek
Kolor też się zgadza.
Obrazek
Drwal Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 21 paź 2020, 20:15
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: 3:48:08
Lokalizacja: Wieś

Tak sobie oglądam:
https://parawruch.pl/imu_projekt2_g_a_chart2/#g_z
Świetnie jest to wszystko zobrazowane. Możemy sobie gadać jak to ma wyglądać, ale gdy można to zobaczyć daje to trochę inny, pełniejszy obraz.

Wizualizując sobie to:
https://youtu.be/ehKRABTJobA?feature=shared&t=51
Tak się zastanawiam, czy ten cały układ nie powinien być obrócony o 180 stopni wokół osi Y?
Czyli strzałka osi Z byłaby w dół i wówczas faktycznie kuleczka by spadała gdy oscylacja pionowa u Sebastiana spada, no i oscylacja pozioma była by do przodu, a nie do tyłu.
To tak na chłopski/drwalski rozum :spoczko:

Udanego wypoczynku, biegania
i przygotowań do startu
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12673
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Dużo tam nieporządku mam. Ale jak tylko się wezmę i posprzątam, to...
Ten układ współrzędnych tak zostanie. Czyli oś Z w górę, oś X wprzód i w tym układzie oś Y w lewo. Będę się trzymał tego zgodnie z tym, co prezentują moi nowi koledzy z wydziału robotyki. Oni chcą zrobić biegającego robota więc myślę, że znajdziemy jakieś wspólne issue do wymiany spostrzeżeń. Oby tylko ich robot nie wyprzedził Seby, bo się wkurwię. Dużo o sztywności tam u nich jest mówione i o jej modulacji.
Drwal Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 21 paź 2020, 20:15
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: 3:48:08
Lokalizacja: Wieś

To popracuj tam trochę nad tymi plusami + i minusami -.
yacool pisze: 15 gru 2023, 21:01 /.../ Oby tylko ich robot nie wyprzedził Seby, bo się ... /.../
Tym się nie przejmuj! Robot będzie szybszy, to kwestia czasu. Sebie życzymy by nie wyprzedził go nikt na ludzkich nogach. A jego następca (też) był najszybszy z ludzi, :spoczko:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12673
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Szlak Artemidy świetny, ale niebiegowy niestety. A szkoda. Można miejscami biec, bo zadziwiająco płasko jak na szlak górski wokół góry Olimp. Jakby nie przecinał żadnej warstwicy. Ponad 7K w przedziale 1820-1870m npm. Są jednak momenty, że kamienie zmuszają do marszu. Poza tym ostre słońce, błękit nieba i plus 8 stopni na tej wysokości. Lokalsi w kurtkach i czapkach. Nad morzem plus 20. W Lidlu nie widziałem zimowego płynu do spryskiwaczy, ciekawe. Chyba taka tu zima. Z innych rzeczy, to stadion tartanowy z 8-torami. Ful wypas, ale w wydzielonej na wyspie strefie brytyjskiej. Zakaz wstępu. Jakiś sklep biegowy i zawody nawet były dziś na promenadzie w Limasol. Na 3,5 i 7K. Parkranów tu nie ma. Chyba że w strefie zakazanej. Poza tym antyczny stadion z absurdalnymi proporcjami. Proste blisko 300m, z łukami o promieniu nie większym jak 20m. Ponoć dla rydwanów, czyli wariactwo.
Z informacji przydatnych, to przypomniałem sobie, że kierunkowskaz jest po prawej stronie. Trochę mi zajęło zanim przestałem włączać wycieraczki na skrzyżowaniach.
Pawel59
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 07 paź 2023, 14:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Hej,

Dla jednych może to oznaczać płynność ruchu, dla innych może być kwestią efektywności. Pewnie się zgodzisz, że każdy ma swój unikalny styl biegu.

Co do tego, że kolano może iść do środka, a patrzenie z przodu no to w zasadzie zależy od tego, na co ktoś zwraca uwagę. Jedni zwracają uwagę na biomechanikę, inni na efektywność. ważne, żeby unikać kontuzji i biegać bezboleśnie.
Pozdrawiam, Waldek 😊
Ostatnio zmieniony 10 maja 2024, 11:38 przez Pawel59, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3999
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Jednak temat istnieje, ale lepiej wracaj i kontroluj, bo to diabli wiedzą co się wydarzy.

U mnie 8 stopni dzisiaj, czyli upał.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12673
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Zjechałem ebajkiem cały półwysep Akamas. Zajebista sprawa. Tyle że nie na bieganie. No niestety. Te fotki szutrowej drogi są super, ale to są tylko krótkie odcinki. W większości kamloty.
W międzyczasie Seba dowalił akcent w Pafos. Ciepło, komfortowo i co najważniejsze w uniwersalnym stylu.
IMG-20231220-WA0005.jpg
Każde odstępstwo od normy i kończy się porażką jakiś indywidualny styl. Do myślenia dają biegi narciarskie, gdzie każdy zawodnik jest praktycznie biomechanicznym klonem. W sporcie amatorskim to wiadomo, że najważniejsze, żeby nie bolało i było bez kontuzji. W wyczynie to za mało.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
dziki_rysio_997
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 715
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Widziałem, że Seba przed chwilą na mecie w ok. 14:17 w Cursa dels Nassos. Gratulacje!
Jesteście zadowoleni?
10k: 35:42
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3999
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Życiówka, to życiówka, nie ma powodu do zmartwienia.
ODPOWIEDZ