Maraton poniżej 3 godzin metodą Skarżyńskiego na wiosnę 2008

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

mam pytanko:czy biegając wb2 -obecnie biegam po 4,25/km w 2 zakresie- mam trzymać się wskazań pulsometra czy biec w tempie który wyznaczone jest w planie-4.15/km?
Przez ten okres caly czas biegam tą samą prędkością 4,25.
rozwiejcie moje wątpliwości :oczko: :ble:

dodam jeszcze, że po sile biegowej na drugi dzień czuję mięśnie i ciężko mi się biegnie wb2.powiem więcej-massakra!!może robię za mocno siłe? :niewiem:
pozdrawiam
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Proszę bardzo, info z samej "góry" ;)

Szkoda, że zawodnik nie podał "rozkładu" TĘTNA na dystansie - po 1, 2, 3... do końca WB2.

Oczywiście ważne jest tętno. Jeśli kończy odcinek 14-16 km z tętnem z granicy z WB3 (np. 166-168), wtedy nie może tego biegać po 4:15-4:20/km, bo tetno wskoczyłoby powyżej 170, a to już WB3.

Moja rada - niech się - przynajmniej na razie - specjalnie nie przejumuje tym, że "nie wyrabia" z podana prędkością. Jeszcze są 2 miesiące pracy biegowej. Jest szansa, że organizm "zaskoczy" i statnie WB2 i BNP uda sie już biegać z podanymi w planie prędkościami. Jeśli nie - zejście poniżej 3:00 będzie trudniejsze. Wtedy sprawdzian na 10 km lub w półmaratonie może pokazać realne szanse wynikowe w przyszłym maratonie.

Massakra po SB? Może górka jest nazbyt stroma, albo zaangażowanie fizyczne od samego początku nazbyt duże, Tu się trzeba "rozkręcać" - coraz mocniej, a nie max od pierwszego odcinka.



:)
Ostatnio zmieniony 13 lut 2008, 12:22 przez Adam Klein, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

prędkość na 1, 2, 3, .....jest stała.tętno rónwież.po 14km prędkość i tętno są takie jak na początku.mói 2 zakres ustaliłem na 80-85% tmax, co daje mi 153-163.Biegam w tętnie ok 160.utrzymuje się przez cały czas biegu.
chyba mam za stromą górkę, ale jak biegałem pod mniej strome to jakos nie czułem tej górki;)mieszkam w terenie dość górzystym więc mam codzienie stałe wchodzenie, schodzenie po górkach.
będę biegał wb2 jak biegam, natomiast SB zrobie na górce z mniej stromym podbiegiem;)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale jakis sprawdzian na dyszke by się przydał.
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

coś wykombinuje z tym sprawdzianem.może nawet dziś.
dzięki
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Sorry, tam w odpowiedzi był błąd.
Chodziło o podanie "rozkładu tętna".

Ale potem napisałeś - że cały czas masz stałe 160 ? Tak ?
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

FREDZIO pisze:Sorry, tam w odpowiedzi był błąd.
Chodziło o podanie "rozkładu tętna".

Ale potem napisałeś - że cały czas masz stałe 160 ? Tak
dokładnie tak.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Słuchajcie, jeśli ktoś się przygotowuje do 3<h metodą Jurka - to jest bardzo wazne aby przeczytać książkę. Jurek pisze tam o wielu rzeczach których w programie na stronie internetowej nie ma opisanych.
Wiem że są jeszcze ksiązki w twardej okłądce i zarak będzie dodruk w miękkiej.

A teraz konkrety.
Wrażenie Jurka z tego co czyta są takie, że jest wg niego niemożliwe, żeby to był dla Ciebie drugi zakres skoro tętno CI wogóle nie rośnie. Powinno Ci stopniowo rosnąć i dojść może nawet do tych 166 - ale jeśłi stoi to moze ty biegasz cały czas I zakres? :)

I jaki Ty chcesz robić dzisiaj sprawdzian ?
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

sprawdzian-10km, zamiast owb +sb.tmax wyliczyłem z wzorów i robiłem test biegnąc na max pod sporą górkę.
co do książki: fajnie że jest ale nie korzystam z forum po to żeby kupić książkę tylko żeby dowiedziec się jak najwięcej z tego źródła.Napewno kupię ale jak ją zobaczę, dotknę i popatrzę co tam jest.W moim mieście nie ma tej książki.
wydaję mi się że ten program i temat jest po to, żeby zachęcić jak najwięcej ludzi do zakupu książki.nie łatwiej zamieścić po prostu reklamę???
ceniłem bieganie.pl za to, że jest niewiele reklam.Po tym co widzę w tym temacie to wyraźnie zachęcacie do jej zakupu.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

zukow2 pisze:wydaję mi się że ten program i temat jest po to, żeby zachęcić jak najwięcej ludzi do zakupu książki.nie łatwiej zamieścić po prostu reklamę???
ceniłem bieganie.pl za to, że jest niewiele reklam.Po tym co widzę w tym temacie to wyraźnie zachęcacie do jej zakupu.
Stary, poprostu jak czytam takie teksty to mi sie nóz w kieszeni otwiera.
Takiej bezmyślności (to delikatne określenie) to naprawdę dawno nie widziałem.
Oczywiście, że ten program ma także zachęcić ludzi do zakupu książki.
Jurek Skarżyński dając tutaj za darmo swoje rady nie jest jednak człowiekiem który żyje z powietrza i książki to także jego źródło dochodu.
Ten program pokazuje wiele fajnych rzeczy które w książkach można znaleźć i jeśli ktoś na poważnie myśli o bieganiu wg Planu Jurka - to oczywiście powinien kupić książkę.
Rozumiem że skoro uznałeś. że te wszystkie artykuły to nic innego tylko zwykła reklama - to wolał byś zobaczyć poprostu reklame zamiast tych wielu stron tekstu w które Jurek włozył swój czas i wysiłek ? Nic poza reklamą onie nie wnoszą, tak?
Mam nadzieję, że Twoi krajanie się za Ciebie wstydzą.
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Stara polska przywara - a moze on na tym zarabia ?
Bo jesli on na tym straci to jest swoj gosc .
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

FREDZIO pisze:
zukow2 pisze:wydaję mi się że ten program i temat jest po to, żeby zachęcić jak najwięcej ludzi do zakupu książki.nie łatwiej zamieścić po prostu reklamę???
ceniłem bieganie.pl za to, że jest niewiele reklam.Po tym co widzę w tym temacie to wyraźnie zachęcacie do jej zakupu.
Stary, poprostu jak czytam takie teksty to mi sie nóz w kieszeni otwiera.
Takiej bezmyślności (to delikatne określenie) to naprawdę dawno nie widziałem.
Oczywiście, że ten program ma także zachęcić ludzi do zakupu książki.
Jurek Skarżyński dając tutaj za darmo swoje rady nie jest jednak człowiekiem który żyje z powietrza i książki to także jego źródło dochodu.
Ten program pokazuje wiele fajnych rzeczy które w książkach można znaleźć i jeśli ktoś na poważnie myśli o bieganiu wg Planu Jurka - to oczywiście powinien kupić książkę.
Rozumiem że skoro uznałeś. że te wszystkie artykuły to nic innego tylko zwykła reklama - to wolał byś zobaczyć poprostu reklame zamiast tych wielu stron tekstu w które Jurek włozył swój czas i wysiłek ? Nic poza reklamą onie nie wnoszą, tak?
Mam nadzieję, że Twoi krajanie się za Ciebie wstydzą.
nie napisałem że te artykuły to zwykła reklama...wiem również,że p. Skarżyński włożył w to mnóstwo pracy, zarówno w tekst jak i całą swoją pracę w tej dziedzinie. mam wielki szacunek dla Niego za to co robił i robi nadal.
bardzo dobrze że taki temat jest i chwała Wa za to.
to Wasze forum i możecie pisać co chcecie oczywiście.Mi jednak nie podoba się to, że na każdym kroku po wrzuceniu na strony forum pewnej dawki wiedzy pojwia się ...."resztę trzeba doczytać w książce J.Skarżyńskiego".
FREDZIO przepraszam jeżeli poczułeś się urażony.pisałem wcześniej ,że bieganie.pl to- jak dla mnie- najlepsza strona dla biegaczy.Swoje zdanie podtrzymuję.
Każdy jednak odbiera inaczej takie sugestie dotyczące zakupu w/w ksiązki.Ja odbieram to jako "ukrytą reklamę".
Pomijając jednak ten fakt, uważam,że to co robicie z tym programem "<3godz" to fajna sprawa i dziękuję za to.
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

wojtek pisze:Stara polska przywara - a moze on na tym zarabia ?
Bo jesli on na tym straci to jest swoj gosc .
może i polska przywara.
jezeli zarabia to niech zarabia.mi to NIE PRZESZKADZA wogóle.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Ja mam książkę Jurka, w sumie przez przypadek - nagroda za 3m. na półmaratonie w Hajnówce.
W zasadzie, nie jest mi potrzebna.
Zukow, jak będę w okolicach świąt w Przemyślu, mogę ci podrzucić.

A co do Twoich podbiegów - wiem, jakie masz tam górki w okolicy. Ale w podbiegu nie chodzi o to, żeby zrobić go pod jak najbardziej stromą górkę - była o tym dyskusja w wątku o podbiegach. Górka może być płaska i długa, to nawet lepiej, ale wówczas skup się na technice.
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

beata pisze:Ja mam książkę Jurka, w sumie przez przypadek - nagroda za 3m. na półmaratonie w Hajnówce.
W zasadzie, nie jest mi potrzebna.
Zukow, jak będę w okolicach świąt w Przemyślu, mogę ci podrzucić.

A co do Twoich podbiegów - wiem, jakie masz tam górki w okolicy. Ale w podbiegu nie chodzi o to, żeby zrobić go pod jak najbardziej stromą górkę - była o tym dyskusja w wątku o podbiegach. Górka może być płaska i długa, to nawet lepiej, ale wówczas skup się na technice.
dzięki. :oczko:
ODPOWIEDZ