PROJEKT SUB 9

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Krysia80 pisze:
Przecież ta laska biegnie i wygląda jak chłop. :hahaha:

W jakim ona tempie biegnie?
Akurat w tym biegu jej średnie tempo to ok. 3:20 min/km więc ciężko by było przy takim wzroście biec lekko jak baletnica.
Jakbym biegała takimi tempami to mogałbym wyglądać jak ona i delikatnie mówiąc lałabym na to.
Fakt, jest bardzo umięśniona jak na długodystansowca, aż mnie to zastanawia, ale z pewnością miała testy anty po biegu więc to raczej "naturalny" uboczny efekt dużej ilości treningów.
New Balance but biegowy
Nikonem
Wyga
Wyga
Posty: 112
Rejestracja: 29 sty 2018, 04:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Nieprzeczytany post

Taka mała prośba: moglibyście nie cytować w całości? Szczególnie odpowiadając na post wyżej. W rozmowie w realu chyba nie powtarzacie wypowiedzi rozmówcy.
Dziękuję :)
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4807
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Krysia80, sprawdź sobie wynik Karoliny na stronie organizatora to się dowiesz jakim tempem biegła.
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

zbaczacie z tematu !!! Co z Robertem zrobić, żeby pobiegł 8:59 na 3000m ? w hali ;-) bo to ma znaczenie
Krysia80
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 269
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:29
Życiówka na 10k: 35:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze:Krysia80, sprawdź sobie wynik Karoliny na stronie organizatora to się dowiesz jakim tempem biegła.
Siedlak a ty siedź cicho albo lepiej weź się do roboty. A najlepiej jedno i drugie.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4807
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Trzeba go jak najbardziej(w granicach rozsądku) odchudzić. Wiem, że waga nie kłamie i ma teraz około 62kg ale na zdjęciach Robert wygląda na około 70kg, więc muskulatura jest. Może da radę przez rok bezpiecznie zejść na potrzebę projektu poniżej 60kg?
Po Toruniu przytyć, bo chłop co waży pięćdziesiąt parę kilo to chłopina :hahaha:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12646
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Keri pisze:Sugeruję zmianę czcionki. Polskie litery wyglądają jak wytłuszczone i źle się to czyta.
Za duże BMI czcionki? Może Arial narrow do tego projektu będzie bardziej stosowny?

Co do Karoliny i jej ruchu, albo w ogóle ruchu kobiecego, to natura jest jak najbardziej seksistowska i preferuje męski ruch, który jest skuteczniejszy w biegu. Trzeba biegać jak facet, ale trzeba sobie dobrego znaleźć do oglądania, bo wokół dużo gejszy niestety.

Logadin, popędzanie tkanki łącznej na niewiele się zda. Przebudowa kolagenu trwa od pół roku do dwóch lat. To jest proces obliczony na lata i zupełnie nie koresponduje z poradami typu przejdź z pięt na śródstopie, poboli dwa tygodnie i będziesz śmigał.

Barcel, temat sub 9 siedzi w głowie mocno. Ty też jesteś trenerem wrzuć coś od siebie.
Rozmawiam o tym projekcie również z Marcinem Nagórkiem.
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:A tak to wygląda u 50-latka:
https://www.youtube.com/watch?v=D0jPWB4f4d0
ja pierdziele :orany: :orany: :orany: jaka zarabista hala z bieżnią !!!
u nas to marzenie... :echech:
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1627
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

U mnie czcionka z przerostem wygląda tak
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1627
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

barcel pisze:zbaczacie z tematu !!! Co z Robertem zrobić, żeby pobiegł 8:59 na 3000m ? w hali ;-) bo to ma znaczenie
Wydaje mi się, że ciężko pogodzić równoległa pracę dotyczącą techniki biegu ze spadkiem wagi oraz szybkimi startami na 10km. Dodatkowo tak zwane łatwe owoce zostały już zebrane. Jeśli faktycznie w tym projekcie waga (a konkretniej jej spadek) ma znaczenie kluczowe to sugerowałbym wpierw skoncentrować się na tym i odpuścić treningi pod szybką dyszkę. Nie da się pogodzić sensownej diety z treningami bez frustracji, że spada moc i że wyniki są nie takie jak zakładaliśmy. W mojej ocenie przy stąpaniu po tak cienkiej linii należy robić krok po kroku, a nie trzymać kilka srok za jeden ogon mając nadzieję, że się nie zwalimy.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12646
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

tej, no faktycznie. Grubasy brzydko wyglądają. Jakaś konkretna propozycja czcionki, albo rozwiązanie w samym css-ie?
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

Ja zgadzam się z Keri-m. Jeśli planujecie zmniejszyć masę, to trzeba temu poświęcić uwagę i zejść z treningu jeśli chodzi o intensywność. W okresie przed startowym to nie jest dobry pomysł kombinować z masą.

Jeśli chcecie teraz mocno startować, to raczej walka z masą musi być zminimalizowana, do poprawek w diecie, ale bez drastycznych zmian.


Drugi wątek. Ciężko będzie się Wam rozpędzić z treningu do 10km na prędkości na 3000m, w dość krótkim czasie, uwzględniając wiek zawodnika. To nie jest takie proste, a tempo 3min/km które trzeba utrzymać przez 9 min, jest wyzwaniem. 30 sek lub 40, które macie do urwania, to jednak jest duuuużo pracy i mało czasu :-) Dlatego wg mnie, jeśli macie przepracowaną "zimę" i wykonaną bazę, to już powinniście ukierunkować się na trening pod 3000m. "Zebrać żniwa w lato" i po odpoczynku, już pracować pod start docelowy. Bez zabawy w 10 km.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4807
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Keri pisze:
Wydaje mi się, że ciężko pogodzić równoległa pracę dotyczącą techniki biegu ze spadkiem wagi oraz szybkimi startami na 10km. Dodatkowo tak zwane łatwe owoce zostały już zebrane. Jeśli faktycznie w tym projekcie waga (a konkretniej jej spadek) ma znaczenie kluczowe to sugerowałbym wpierw skoncentrować się na tym i odpuścić treningi pod szybką dyszkę. Nie da się pogodzić sensownej diety z treningami bez frustracji, że spada moc i że wyniki są nie takie jak zakładaliśmy. W mojej ocenie przy stąpaniu po tak cienkiej linii należy robić krok po kroku, a nie trzymać kilka srok za jeden ogon mając nadzieję, że się nie zwalimy.
Ok, Ale powolne zejście jeszcze np 4kg w rok na 58kg(waga bociana :hahaha: )może nie będzie miało destrukcyjnego wpływu na trening.
W takim przypadku przydałaby się pomoc dietetyka. To tylko moje rozważania niepoparte wiedzą trenerską. :usmiech:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12646
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Poprawa czasu na 10k nie jest priorytetem. Fajnie by było zobaczyć u Roberta dobry ruch przy 3:30. przez 10 minut, na początek. Po to się spotykamy, żeby to ustalić. Zjazd z wagą nie będzie wtedy kolidował. Martwi jeden z wpisów Roberta po wizycie u masażysty. Mam nadzieję, że to da się wyprowadzić. Jeżeli 3:30 nie będzie go blokować, zobaczę oprócz zgięcia w biodrze, rotację i przywiedzenie, to będzie dobrze. Jeżeli nie, to będzie po prostu źle i żaden plan, ani strategia w makrocyklu, mu nie pomoże, bo zwyczajnie może nie zdążyć do marca.
Z waszych propozycji chcę wybrać te, które mu najmniej zaszkodzą, bo najbardziej zaszkodzić mogę mu ja z pomysłami po bandzie. Jedną decyzję już podjęliśmy. Szybko zjeżdżamy do 60kg i obiegujemy ten parametr.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze:tej, no faktycznie. Grubasy brzydko wyglądają. Jakaś konkretna propozycja czcionki, albo rozwiązanie w samym css-ie?
Kolega ma takie dziwne ogonki ponieważ jego system nie ma zainstalowanej czcionki użytej na blogu, to częsty problem kiedy używamy niestandardowej czcionki na blogu. Zmień na jakąś bardziej standardową i wszyscy będą widzieli jednolitą czcionkę :).
ODPOWIEDZ