Carrera Femenina por 5K

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
Deter
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1018
Rejestracja: 25 wrz 2017, 17:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Że niby te okrąglutkie babeczki 22/5k lecą?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Muszę z informatykiem pogadać, bo co roku tak mam, że jak odnawiam domenę, to potem wyskakuje niebezpieczna strona. A ruda tam wstawiła tej grubej półtorej minuty. Była moc, prężenie muskułów i polska husaria.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wczoraj miałem słabszy dzień. Taki męski okres bym powiedział. Dziś już lepiej. Możemy zacząć od merytorycznych treści. Pawo zaczynaj, bo ja muszę odbudować wizerunek znowu. Inaczej żadna pani się nie zgłosi do tego projektu.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1834
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

beata pisze: 18 sty 2023, 20:00 A skoro trzeba być szczerym w przekazie to jeszcze napiszę, że te 20 min na 5k to nie jest jakiś wielki wyczyn.
To pewnie nawet te dwie (czarne) babki z nadwagą/otyłością tak pobiegły. Pewnie jeszcze w drewniakach. I z kotem w ręce.

Jestem kaleką.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Beata przegięła. 20 minut jest problematyczne nawet dla facetów, więc to takie jej przechwałki tylko. Tam Ruda poleciała poniżej 23. Te czarne pączusie już nie pamiętam. Jakaś grubsza przybiegła zaraz za. No to zmieściła się poniżej 25. Trzeba uwzględnić jeszcze wysokość i słońce. Start się opóźnił i ruszyły w pełnej garze. Pamiętam, że strasznie chciało mi się pić na motorku, bo kręciłem wtedy bieg Meshacka, a ten nie złamał nawet 15 minut, więc było naprawdę ciężko.
Drwal Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 21 paź 2020, 20:15
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: 3:48:08
Lokalizacja: Wieś

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 18 sty 2023, 18:53 /.../ ale to nie oznacza, że trening i jego fizjologiczne aspekty maja być do dupy.
/.../
Dokładnie! Wszystko powinno być trenowane na najwyższym poziomie, trening, dieta(jelita), mental i biomechanika i co tu jeszcze można trenować
<20, miło będzie jak wyjdzie 18:18 (tak na przykład :spoczko: )

PS
Jestem dużym optymistą (przynajmniej jeżeli chodzi o bieganie (wyniki) :hejhej:)
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 19 sty 2023, 10:10Wczoraj miałem słabszy dzień. Taki męski okres bym powiedział. Dziś już lepiej.
Może to była cisza przed burzą.
https://radio.lublin.pl/2023/01/ziemie- ... o-odczuje/
yacool pisze: 19 sty 2023, 10:26 Beata przegięła. 20 minut jest problematyczne nawet dla facetów, więc to takie jej przechwałki tylko.
Nie przechwałki, bo nie odnoszę tego do siebie, tylko moje zdanie co myślę na temat takiej oprawy wobec takiego spodziewanego efektu.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To bądź tak uprzejma i napisz jaki efekt byłby adekwatny do tak napompowanej oprawy?
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Nie no, spoko, spodziewany efekt zależy przecież od tych, którzy chcą się tego efektu spodziewać.
A rozmawiać sobie można niezależnie od tego, kto jakiego efektu się spodziewa. W końcu - przecież cel nie jest ważny ;)
To jak tam meritum? Chyba dziś jeszcze nic w tej kwestii nie padło.
Awatar użytkownika
Woszkowaty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 208
Rejestracja: 13 kwie 2018, 15:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 03:17:57
Lokalizacja: Opole

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 17 sty 2023, 13:31 W projekcie obok zaczyna się już standardowy syndrom niedosytu, czyli co robić w wolne dni od trenowania. :hahaha:
Tutaj nie będzie żadnych takich, czy innych pierdół utrwalających kalectwo na miękkiej podporze.
W górach nie takie rzeczy się przydają, te Twoje "zbiegi " z rowerem i linką po idealnym asfalcie to trochę inna bajka. Facet nie biega za linką i w gumach, a jednak, popatrz, ma wyniki :
https://www.vladixel.com/results

Cud normalnie.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Woszkowaty pisze: 19 sty 2023, 11:23
yacool pisze: 17 sty 2023, 13:31 W projekcie obok zaczyna się już standardowy syndrom niedosytu, czyli co robić w wolne dni od trenowania. :hahaha:
Tutaj nie będzie żadnych takich, czy innych pierdół utrwalających kalectwo na miękkiej podporze.
W górach nie takie rzeczy się przydają, te Twoje "zbiegi " z rowerem i linką po idealnym asfalcie to trochę inna bajka. Facet nie biega za linką i w gumach, a jednak, popatrz, ma wyniki :
https://www.vladixel.com/results

Cud normalnie.
A on 5km tez pobiec umie?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rolli mnie uprzedził, bo o to samo chciałem zapytać.
Pełno jest w sieci przykładów ćwiczeń wyciskających podparcie. U tego jutubera Matnera też znajdziecie takie pierdoły na chybotliwej nodze i długim czasie działania. Potem tacy idole i autorytety już tylko na 50k bo na 5k nie da rady.
Edit: tak więc czytać co tu się pisze o bieganiu, a nie wpierdalać z jakimiś górami. Góry są do podziwiania, a nie deptania po nich.
PiotrSn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 151
Rejestracja: 15 sie 2022, 08:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: 19 sty 2023, 11:45 A on 5km tez pobiec umie?
Nie trudno znaleźć odpowiedź:
https://www.youtube.com/watch?v=MVejHFtQm28

(jeśli dobrze zrozumiałem, poprawił się z 17.30 na 15.30 po odpowiednim do 5km treningu).
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1834
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 19 sty 2023, 12:13 Edit: tak więc czytać co tu się pisze o bieganiu, a nie wpierdalać z jakimiś górami. Góry są do podziwiania, a nie deptania po nich.
Równie dobrze można stwierdzić, ze 5k to nie bieg, tylko przerwa na rozprostowanie nóg.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To nawet nasi redaktorzy szybciej się od niego przemieszczają. Wstyd. To ma być wasz wyznacznik i koleś od którego warto uczyć się ćwiczeń na szybkie bieganie? No ja pierdole...
ODPOWIEDZ