Seminarium z Yacoolem

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12396
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Za pośrednictwem forum jeszcze raz dziękuję wszystkim za przybycie. To był dla mnie pierwszy tego rodzaju panel wprowadzający. Na kolejnych wykładach z pomocą różnego rodzaju animacji i obrazów będę bardziej rozwijał zagadnienia kontrowersyjnego tematu zasadności treningu core stability jako funkcjonalnego narzędzia pracy, proksymalności ruchu i tonusu mięśniowego. Poruszę zagadnienie overstridingu jako pożądanej cechy wpływającej na poprawę dynamiki biegu. Te i inne tematy będą omówione dogłębniej. Zapraszam również na praktyczne zajęcia. Ustalimy jakiś termin z gasperem i dam znać.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

A! No właśnie! Odbyło sie! Żałuję, że mnie nie było. Nie wiem dlaczego overstriding miały byc pożądaną cechą?
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

tu są zdjęcia autorstwa Tomka Mantasa: https://www.facebook.com/pg/Sklep-Biega ... 1763665581
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A jest możliwość praktycznych zajęć w W-wie?
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12396
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Nie wiem dlaczego overstriding miały byc pożądaną cechą?
Mogę się silić na nową nazwę, ale po co skoro ta bardzo dobrze oddaje efekt, który chcę uzyskać z zawodnikiem. Jak przejmujesz przeciążenia wynikające z overstridingu na układ szkieletowy, to jest to ta zła strona medalu. Jak przejmujesz to samo na układ mięśniowy to dzięki overstridingowi zwiększasz dynamikę pracy, bardziej wykorzystując elastyczność tkanek. To jest ta dobra strona medalu.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

:) No, żeś wymyślił.
Ale trener Kępka powiedział mi, że chętnie Cię spotka przy okazji pobytu w Polsce, żeby podyskutować, chociaż wg niego odleciałeś. :)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12396
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Chętnie się spotkam, bo każda okazja do rozmowy jest potencjalnym wejściem na inny poziom.
Do biomechaniki trzeba podejść jak do mechaniki. Budując maszynę zakładasz jakie ma spełniać zadania. Jak ma być mocno wysilona z małymi marginesami bezpieczeństwa, to poruszasz się na granicy destrukcji. Tak też jest w przypadku dynamizowania elastyczności. Jak zależy ci na silnym wybiciu, to trzeba agresywnie lądować. Zaraz wkleję dobry przykład tego o czym mówię.

edit:
https://i.ytimg.com/vi/TDXxtZrJB_Q/maxresdefault.jpg
Taka geometria nogi wykrocznej, gdzie środek masy jest daleko z tyłu, a reakcja od podłoża próbuje zmiażdżyć nogę podporową, jest nie do opanowania bez treningu funkcjonalnego. Za chwilę kolano znacznie wyprzedzi punkt podparcia, a środek masy będzie wciąż z tyłu. Przed taką sytuacją ostrzegają wszyscy fizjoterapeuci i oczywiście nie bez powodu. Tymczasem opanowanie takiej geometrii jest warunkiem koniecznym dla szybkiego biegania.

ps. Co do organizowania warsztatów w Warszawie, to ja jestem otwarty na propozycje. Zbieram fundusze na kolejny wyjazd do Kenii i kontynuację moich badań, więc każdy grosz się przyda.
Tarnovia
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 227
Rejestracja: 31 lip 2013, 18:18
Życiówka na 10k: 44:25
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A potem to już tylko fejm i kontrakt z NIKE i PZLA :)
5k:20:30
10k:43:25
21k-1:35:20
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12396
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wolałbym kontrakt z federacją lekkoatletyczną Kenii (PAAK).
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

http://bieganie.pl/?show=1&cat=313&id=9242

Zastanawiam się, czy na pierwszym seminarium ktoś zadawał trudne pytania? :)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12396
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Były trudne pytania, dlatego teraz podeprę się animacjami dla łatwiejszych odpowiedzi.
POL 555
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2017, 20:31
Życiówka na 10k: 45:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

szkoda, że dopiero dzisiaj znalazłem te informacje o seminariach bo pewnie bym się wybrał z Warszawy do Poznania.

Gdybyś yacool coś szykował w Warszawie to jestem chętny :)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12396
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

31 marca organizujemy kolejne spotkanie.
W Warszawie będę prawdopodobnie na Orlenie. Jak Warszawka zorganizuje jakąś salkę, to nie ma przeszkód do zrobienia wykładu.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12396
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Udało nam się zaprosić Karolinę Nadolską na spotkanie w Hotelu Polonez w Poznaniu. Dzisiaj o godzinie 18, Sklep Biegacza Poznań Polonez (Al. Niepodległości)

Porozmawiamy o przebiegu przygotowań Karoliny do startu w półmaratonie poznańskim, o jej planach startowych w dalszej części sezonu, o planach biegowych na przyszłość. Porozmawiamy też o rekordach Polski i zasadach ich zatwierdzania. Będzie można zadawać pytania, zrobić selfi i uzyskać autograf Karoliny. Jeżeli wystarczy czasu, to porozmawiamy o technice biegu, choć to zaplanowałem szerzej rozwinąć podczas piątkowego wykładu.
Na koniec wybierzemy się z Karoliną na rozbieganie po ulicach Poznania i zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do nas. Bieg będzie w tempie konwersacyjnym. Dystans około 6km.
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

A bedzie z tego spotkania jakas relacja?
Gdybym byl poznaniakiem, to bym sie wybral, ale obecnie mam wiecej niz daleko.

A jeszce jedno, to tempo konwersacyjne to dla kogo? :hejhej:
ODPOWIEDZ