Ćwiczenia sprawnościowe- jak często?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
R4czek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2010, 22:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z góry przepraszam jeżeli podobne pytanie już padło. Użyłem opcji szukaj ale nie odnalazłem odpowiedzi =(
Niemniej jednak pytanie jest krótkie!
Chciałbym się zabrać za opublikowany na stronie trening: http://bieganie.pl/?cat=19&id=1277&show=1

Zakłada on:
Dodatkowo – nie zapominajcie i sile ogólnej, dodatkowych ćwiczeniach sprawnościowych, siłowych, im jesteście starsi tym ważniejsze się one stają. Polecamy stosowanie wymiennie ćwiczeń chociażby z tych trzech zestawów:

I tu pojawia się moje pytanie: Jak często i w jakie dni powinienem te ćwiczenia siłowe wykonywać? W dni przerwy? W dni treningowe? Po/przed bieganiem i rozgrzewką? I ile razy w tygodniu (jestem 17latkiem)?

Jeszcze raz przepraszam jeżeli pytanie się powtarza, z doświadczenia wiem jakie to potrafi być irytujące =P

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i odpowiedzi!
PKO
Ko?nik
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 15 cze 2009, 17:09

Nieprzeczytany post

Odpowiedź prosta. Jak chcesz tak rób. Biegasz rano i od razu poo bieganiu masz ochotę na rozciąganie i siłę? Zrób. Chcesz odpocząc i coś zjeśc? Odpocznij. Chcesz pocwiczyc po południu? Cwicz! Zasada jest prosta: nie przetrenuj którejś partii mięśni. Między treningami jednej partii zachowaj odstęp 2-3 dni. Cwiczenia wszelakie. przysiady z obciążeniem ,pompki szeroko, wąsko, rozstawione na tricepsy, hantle, expander, drążek, co tam masz.
Awatar użytkownika
Krzysztof Janik
Ekspert/Trener
Posty: 1084
Rejestracja: 15 sie 2007, 09:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieganie.pl
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rozciąganie po każdym treningu. Sprawność siłowa po wolnych rozbieganiach lub w dni wolne. Po mocnych treningach nie ma co robić sprawności siłowej ale za to dwa razy więcej rozciągania. Ćwiczenia wykonuj 2-3 razy w tygodniu.
Pozdrawiam
Trener Krzysztof Janik

Obrazek
New Balance but biegowy
ODPOWIEDZ