Jacek Ksiąszkiewicz – czy istnieje ładne bieganie?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3867
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Drwal Biegacz pisze: 25 maja 2023, 19:22 3D widzenie
Raczej wytrzeszcz oczu od tego ściskania się gumami.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12398
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czy feedback można kupić na allegro?
Nie widzę lawiny waszych zwierzeń. To też dla was info płynie przecież. Powoli chciałbym was zachęcić do idei polowania na dzień konia. Tutaj już absolutnie trzeba odrzucić postawę karateki. Nadal bawimy się tym, ale już po zaspokojeniu pierwszej ciekawości spróbujmy wycisnąć nieco więcej potencjału z tych taśm. Na pewno są osoby, które poczuły dupę w taśmach od razu, ale są też tacy, którzy nic nie poczuli i zastanawiają się co jest grane. W takim przypadku może warto jeszcze wydłużyć sobie okres wprowadzający i zintensyfikować trening w taśmach. O tym jak to zrobić, to już wcześniej pisałem. Cierpliwość będzie tu kluczowa.
Dla tych, którym taśma uruchomiła wszystkie struktury i czują, że można się skatować nawet krótkim odcinkiem, sugeruję już próby opracowania rutyny przedakcentowej, czyli właśnie tego pobudzenia tkankowego na dzień przed mocnym treningiem. 10x100m albo 5x200 albo 10 minut w lajtowym naciągu lub w taśmie 1mm. Sprawdzić to trzeba. Jeżeli takie pobudzenie okaże się za mocne i akcent trzeba było przełożyć na kolejny dzień, no to redukujemy bodziec pobudzający. Celem jest wstrzelenie się w 24h lub przykładowo 12h, czyli robię pobudzenie wieczorem i akcent na drugi dzień rano. Jest też opcja zrobienia rozgrzewki w taśmie tuż przed akcentem, ale taka opcja wymaga już większej wiedzy i doświadczenia w tego typu procedurach. Polujemy na dzień konia, a więc musi nosić na akcencie. Nie może być zamuły.
Do dzieła. Czekam na feedback z dnia konia.
Obrazek
banama
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 154
Rejestracja: 22 lut 2022, 15:20
Życiówka na 10k: 39:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A opcja pobudzenia przed akcentem ale czerwoną taśmą? A z innej beczki, na kilku filmach słyszałem "broda niżej" czy coś w tym stylu. O co z tą brodą chodzi?
1500 - 5:10 | 3000 - 11:14 | 5k - 19:05 | 10k: 39:38 | HM - 1:28:05

Blog: viewtopic.php?f=27&t=65140
Komentarze: viewtopic.php?f=27&t=65141
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12398
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Napisałem o lajtowej taśmie 1mm. Jest też taśma pośrednia 1,2mm. Próbować.
Mam kilkaset filmów na kanale, więc nie pamiętam jakie tam głupoty są.
Awatar użytkownika
Viki_83
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 06 kwie 2023, 14:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Najpierw robiłam w zwykłych gumach jako rozgrzewkę przed akcentem i fajnie wychodziło, muszę spróbować w tych nowych gumach. Jak zrobiłam po domu dzień przed to na drugi dzień miałam zakwasy i ciężko się biegało. Będę napewno eksperymentować, tylko jutro zawody a później z tydzień odpoczynku bo pewnie nie dam rady chodzić ;-) Także za tydzień wracam do testowania gum.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12398
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Podkręcę nieco klimat.
Pana Darka lubię. Za kwiecistą ekspresję, za responsywny słowotok, za kult pierwszego wrażenia i kunszt wplatania opisów technicznych do podróży po dynamice wybicia i odczuciach, które od razu zachęcają do szybkiego biegania. Po prostu petarda.
Wyobrażacie sobie, że pan Darek mógłby nam zrobić taką recenzję taśm i dać feedback z dynamiki wybicia? Za !@#$% bym nie dobrnął do końca lektury, zresztą jak ze wszystkimi jego produkcjami ale... Bądźcie choć w jednym procencie tak wylewni jak pan Darek. Do dzieła.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4667
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 26 maja 2023, 10:52 Podkręcę nieco klimat.
Pana Darka lubię. Za kwiecistą ekspresję, za responsywny słowotok, za kult pierwszego wrażenia i kunszt wplatania opisów technicznych do podróży po dynamice wybicia i odczuciach, które od razu zachęcają do szybkiego biegania. Po prostu petarda.
Wyobrażacie sobie, że pan Darek mógłby nam zrobić taką recenzję taśm i dać feedback z dynamiki wybicia? Za !@#$% bym nie dobrnął do końca lektury, zresztą jak ze wszystkimi jego produkcjami ale... Bądźcie choć w jednym procencie tak wylewni jak pan Darek. Do dzieła.
eeeee tam cieńki ten Pan Darek. Drwala nikt nie przebije!!!! :hejhej:
Awatar użytkownika
sultangurde
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1856
Rejestracja: 10 paź 2018, 10:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dla kogo jest ten but: dla biegaczy, którzy potrafią na pełnej petardzie przyjebać w podłoże i czerpią radość z przeciążania układu motorycznego w poszukiwaniu zmian wzorca ruchu oraz aktywacji mięśni pośladkowych i tylnej taśmy.
Nie pogardzą również nimi amatorzy overstridingu oraz osoby aktywnie poszukujące rotacji w biodrze oraz sztywności fazy podporu. Dla każdego, kto przyjdzie do naszego sklepu w taśmie 1,5mm zawiązanej na 3 razy: 15% upustu, dla amatorów bondage i innych rozkoszy cielesnych wiążących taśmę na 4 razy upust sięgnie 25%. Promocja jest ważna tylko do końca bieżącego okresu torowania powięzi.

Nie mogłem się powtrzymać :bum:
Dzisiaj znowu pokatuję się taśmami trochę.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12398
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ciekawe, czy pan Darek to czyta.
edit:
bo mógłby sobie uzupełnić repertuar określeń w swoich reckach. Przykładowo - w butach X świetnie toruje się powieź, a nowa pianka pozwala na czerpanie z tego większej radości. Przyznam, że zacząłbym czytać pana Darka od dechy do dechy.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12398
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

O Karasiu jeszcze słówko.
Wydaje mi się, że najgorsze cały czas przed nim. I nie chodzi tu o ostatnie 100km biegu, ale o przejście na sportową emeryturę. Temu wyzwaniu będzie najtrudniej sprostać.
Szymon1988
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 14 paź 2022, 21:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja zrobiłem sobie przerwę od taśm. W tamtym tygodniu zrobiłem dwa treningi 5x200. Za drugim razem (piątek) otarlem sobie dosyć mocno tyły ud. Miał też ktoś taką sytuację?
Pośladków prawie nie poczułem, bardziej mięśnie boczne i tylne w udach. Natomiast w ten wtorek biegałem 12x400, tempa około 3:20, ostatnie powtórzenie w 1:05. Generalnie dosyć szybko jak na mój poziom. I po tym treningu dwa dni bardzo mocno czułem dupę. Myślisz yacool, że to miało związek z gumami? W sumie ten trening był dopiero na 4 dzień po ostatnim bieganiu w taśmach. A w międzyczasie leciałem jeszcze parkruna (treningowo, ale mocno) i miałem longa 20 km po 5:00. Dzisiaj spróbuje znowu taśm bo otarcia już prawie zagojone, w niedzielę zawody na 10
Awatar użytkownika
Bazooka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 06 sty 2023, 16:40
Życiówka na 10k: 45:56

Nieprzeczytany post

No dobrze, coś napiszę :)
Jestem po trzeciej sesji z taśmami, czyli kolejne 3x200m.
Tym razem starałem się poczuć dużego palucha, mocniej akcentować atak. Okolice lewego krętacza się uaktywniły, tzn. trochę bolą.
We wtorek biegałem odcinki 8x80m, na paluszkach, na maksa.
Do tej pory zanotowane najszybsze tempa to 2:24-2:30.
We wtorek już było 2:13, mam nadzieję że taśmy się do tego przyczyniły :).
Rysiek.
Awatar użytkownika
sultangurde
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1856
Rejestracja: 10 paź 2018, 10:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bazooka pisze: 26 maja 2023, 19:30 Do tej pory zanotowane najszybsze tempa to 2:24-2:30.
We wtorek już było 2:13, mam nadzieję że taśmy się do tego przyczyniły :).
Ja bardzo ostrożnie bym podchodził do tempa maksymalnego z zegarka. Bardziej wiarygodne są "uśrednione" czasy całego odcinka i długość kroku (w mojej ocenie).
Idę się wiązać :hejhej:
Awatar użytkownika
Bazooka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 06 sty 2023, 16:40
Życiówka na 10k: 45:56

Nieprzeczytany post

Tak, masz rację, patrzę na tendencję.
Jeśli przez ok. dwa mies. zegarek pokazuje mi tak samo, tzn. jest bardzo duża powtarzalność, to dla mnie istotna jest właśnie tendencja.
Podobnie mam z krosem na pętli 4,5km. (3 x), przewyższenie 51m na każdej.
Po raz pierwszy tempo mi się bardzo ustabilizowało, różnice na każdej pętli to 1s.
To jest dla mnie istotne.
Rysiek.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12398
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Szymon1988 pisze: 26 maja 2023, 16:22 w ten wtorek biegałem 12x400, tempa około 3:20, ostatnie powtórzenie w 1:05. Generalnie dosyć szybko jak na mój poziom. I po tym treningu dwa dni bardzo mocno czułem dupę. Myślisz yacool, że to miało związek z gumami?
Nie wiem, bo nie napisałeś, czy te 12x400 biegasz co wtorek. Żeby coś wyłapać, jakąś zmianę po taśmach, to wszystko inne powinno być, na ile to możliwe, bez zmian.
ODPOWIEDZ