37. Mainova Frankfurt Marathon

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
rafbar225
Wyga
Wyga
Posty: 84
Rejestracja: 14 paź 2015, 20:11
Życiówka na 10k: 33:01
Życiówka w maratonie: 2:39:25

Nieprzeczytany post

Ktoś się wybiera? A może ktoś był i podzieli się swoją opinią na temat tego biegu? :)

Osobiście nasłuchałem się wiele dobrego o tym biegu, więc się zapisałem i tam przebiegnę swój drugi maraton.
Jak zdrowie i pogoda pozwolą, to celuję w 2:39
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2414
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

Bardzo dobra organizacja, fajna płaska trasa. Na pewno na Twój wynik pobiegnie trochę osób. Maraton nic nie ustępuje organizacyjnie np. Berlinowi. Jak masz jakieś szczegółowe pytania to pisz.
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Troszkę ludzi się wybiera :) Ode mnie z klubu jedzie nas czterech, będzie też paru chłopaków na sub2:30
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Widać, że ten Frankfurt jest trochę "elitarny" ;)
Jedzie się tam "po wynik".
To wykres pokazujący rozkład wyników Polaków we Frankfurcie 2017 na tle największego dotychczasowego polskiego maratonu. (MW2013).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
rafbar225
Wyga
Wyga
Posty: 84
Rejestracja: 14 paź 2015, 20:11
Życiówka na 10k: 33:01
Życiówka w maratonie: 2:39:25

Nieprzeczytany post

Mi osobiście najbardziej odpowiada Wrocław, ale ich termin to porażka. Biegłem tam swój jedyny maraton i oczywiście trafiłem na ten najgorętszy. Teraz jak już mam się bawić w maraton, to chciałbym możliwie najlepszą trasę i możliwie najlepsze warunki :P
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja startowalem dopiero w 2 maratonach, ale za to obydwa wlasnie we Frankfurcie (to moj lokalny bieg).
Moge tylko potwierdzic, ze bieg jest dobrze zorganizowany, duzo dzieje sie na trasie i jest bardzo plaski.
Maly minus jest taki, ze czasem pogoda potrafi juz splatac figla (to jednak koniec pazdziernika juz).
W zeszlym roku dosc mocno przywiewalo i troche padalo na trasie.

BTW
Co Wy na to, zeby sie spotkac w gronie forumowym w sobote po poludniu w hali, gdzie odbywaja sie targi?
Fajnie byloby poznac w realu pare osob :taktak:
Tym bardziej, ze w tym roku zapowiada sie dosc liczna ekipa.
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A może lepiej na biegu preclowym (Brezel Lauf, taka rozgrzewka 5 km w tempie majestatycznym zakończona opychaniem się preclami). Można zorganizować silną grupę :bum: Ale po południu na pasta party też może być. Co do wyższości Frankfurtu nad innymi maratonami, to trasa jest naprawdę szybka i upał nie grozi. Miałem już nawet temperaturę w okolicy zera, ale zwykle jest bardzo przyjemnie.
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Brezel Lauf jest w sobotę rano. My możliwe, że dopiero w sobotę popołudniu wylądujemy we Frankfurcie :) Zależy jak się grupa zbierze.
rafbar225
Wyga
Wyga
Posty: 84
Rejestracja: 14 paź 2015, 20:11
Życiówka na 10k: 33:01
Życiówka w maratonie: 2:39:25

Nieprzeczytany post

Ja podobnie, bo w sobotę rano wyjeżdżam autem, a mam jakieś 650 km :)
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Jeszcze się łamię czy Frankfurt czy Amsterdam. Spotkanie jakieś to fajny pomysł.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W sobote rano nie dam rady, bo jade z synem na trening. Dopiero po poludniu bede dostepny.

@mihumor: dawaj do Ffm :taktak:
Amsterdam nie ucieknie :oczko:, a taka okazja moze sie nie powtorzyc.
BTW Amsterdam sam bym chetnie kiedys pobiegl. Rodzina mieszka niedaleko, to i logistycznie spoko.
rufuz

Nieprzeczytany post

Bieglem we Frankfurcie dwa razy i mam bardzo pozytywne wrazenia. Organizacja bez zastrzezen a i trasa dosc ciekawa przebiegajaca w scislym centrum miasta. Meta jest oszalamiajaca, Hala targowa i wielki show :hahaha: Krotko mowiac Frankfurt to jeden z moich najlepszych maratonow.
Hmmm tak sie zastanawiam czy nie "poleciec" we Frankfurcie :lalala: Szukam dobrej szosy na jesien, druga polowa pazdziernika a Frankfurt mi pasuje - 28.10. Przed pustynnym maratonem w Izraelu pod koniec listopada, chce zrobic jeszcze maly test na szosowym maratonie.
Chyba sie zdecyduje bo polaczenie lotnicze mam idealne. Samolotem to chyba nieco ponad godzina :ble: Na ostatnie dwa maratony we Frankfurcie jechalem samochodem ale wtedy chcialem po drodze odwiedzic slynny Nürburgring :ble:
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Gicio! :spoczko: :taktak:
Władek J
Wyga
Wyga
Posty: 101
Rejestracja: 29 lip 2012, 22:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Jabłonna

Nieprzeczytany post

A możecie polecić jakąś fajną miejscówkę na nocleg, blisko startu?
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To zależy ile kasy chcesz wydać, generalnie tanio nie jest. Ja zarezerwowałem Mercure Frankfurt City Messe, byłem w nim ze trzy razy i byłem zadowolony. W ubiegłym roku byłem w sąsiednim hotelu Manhattan i też było ok, ale w tym roku chyba poszaleli z ceną. Jeśli chcesz coś tańszego, to kilka razy byłem w hotelu Carlton, też rzut beretem (ale ostatni raz z 5 lat temu). Hotel wygląda tak, że z ulicy bym nie wszedł, ale dało się przeżyć i wtedy całkiem przyzwoite śniadanie było jeszcze w cenie. Klientela była głównie rosyjskojęzyczna, a w sąsiednie uliczki lepiej się było nie zapuszczać :bum:
Tu masz linki do stron hoteli, ale rezerwować można też przez booking albo hrs:
https://www.accorhotels.com/pl/hotel-92 ... ndex.shtml
http://www.manhattan-hotel.com/en/
https://www.frankfurt-tourismus.de/en/M ... el-Carlton
Przy tym ostatnim ocena HolidayCheck 2,9 i 43% poleceń pokazuje, że chyba jednak mogło się pogorszyć, bo parę lat temu miał znacznie lepsze oceny. Więc może Carltona jednak polecam bez gwarancji :bum:
ODPOWIEDZ