28. Bieg Powstania Warszawskiego

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
bezuszny
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 06 wrz 2017, 21:23
Życiówka na 10k: 39:51
Życiówka w maratonie: 3:13:48
Lokalizacja: Holandia

Nieprzeczytany post

Właśnie znalazłem nową trasę tegorocznego Biegu Powstania Warszawskiego, poniżej wrzucam link.
Jestem mocno zaskoczony, że bieg został wyrzucony ze Śródmieścia na Stegny. Zapewne to kwestia remontów, ale przecież nie każda trasa w centrum musi prowadzić przez Plac Krasińskich i Miodową... Trochę szkoda, mam nadzieję, że bieg nie straci na klimacie.
Jedyny plus jaki widzę, to trasa będzie chyba ultra płaska, z tego co kojarzę ten teren.

https://aktywnawarszawa.waw.pl/pl/impre ... aczy/trasa
5 - 19:20 (Amsterdam, 17.10.2020)
10 - 39:51 (Leiden Marathon, 10.10.2021)
HM - 1:29:27 (Berliner Halbmarathon, 03.04.2022)
M - 3:13:48 (Rotterdam Marathon, 24.10.2021)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Trasa wydaje mi się beznadziejna. Ale nie dlatego, że na Stegnach tylko poprostu beznadziejna, po najmniejszej linii oporu, bez polotu, trzy nawroty o 180 stopni :)
Ale gwoli ścisłości, bieg Powstania swoje początki ma zupełnie gdzie indziej. Kiedys biegło sie z Palmir do Warszawy. Potem był okres, że odbywało sie to na AWF.
Awatar użytkownika
bezuszny
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 06 wrz 2017, 21:23
Życiówka na 10k: 39:51
Życiówka w maratonie: 3:13:48
Lokalizacja: Holandia

Nieprzeczytany post

Zgadzam się. Chociaż, jeśli się przyjrzeć, trasa na 10km z lotu ptaka przypomina... krzyż, przypadek? :niewiem:
Nie mówię, że trasa musi być w Śródmieściu, w Warszawie jest mnóstwo klimatycznych miejsc mających historię związaną z Powstaniem Warszawskim. Takie Palmiry też musiały być niesamowite - nie wiedziałem o tym. :oczko: Teraz przy masowości biegu pewnie wygrały argumenty logistyczne, no trudno.

Edit: ktoś jeszcze ma zamiar startować?
5 - 19:20 (Amsterdam, 17.10.2020)
10 - 39:51 (Leiden Marathon, 10.10.2021)
HM - 1:29:27 (Berliner Halbmarathon, 03.04.2022)
M - 3:13:48 (Rotterdam Marathon, 24.10.2021)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

bezuszny pisze:...trasa na 10km z lotu ptaka przypomina... krzyż, przypadek? :niewiem:
...

Ja za bardzo krzyża tu nie widzę: :nienie:
Obrazek
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Komunikacyjnie też łatwo nie będzie. Bez metra i tramwaju. Najbliżej do ul. Puławskiej, ale też teraz w remoncie.
Więc autobus i samochód. Wycięcie Sobieskiego będzie ten dojazd komplikowało. Na jedzonko po, też nie bardzo jest gdzie pójść.
Może być w pewnych strefach czasowych tłoczno na mecie.
Płasko jest, ale te nawroty brrrr.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ewelntualnie miecz :)
Vein1975
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 235
Rejestracja: 12 kwie 2014, 18:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:27:31

Nieprzeczytany post

Ja napiszę twardo - trasę wymyslił debil. BIeg Powstania Warszawskiego to nie jest zwykły kolejny bieg. Ten bieg coś upamiętnia, coś bardzo ważnego zwłaszcza dla każdego mieszkańca Warszawy. A ktoś wymyślił trasę która jest nie wiem czym - z niczym nie można jej połączyć. Naprawdę rozumiem że Miodowa jest w remoncie i trzeba było wymyslić nową trasę. ALE TO JEST BIEG POWSTANIA WARSZAWSKIEGO a nie budowniczych nowej Warszawy. Naprawdę trasa po Żoliborzu, Woli, Muranowi byłaby piękna i nawiązywałaby do tradycji, pamięci o Powstaniu. A jest włałściwie nocny bieg Ursynowa. Kurcze jak już ktoś wymyslił to w takim miejscu z dupy to można chodziaż ją byo poprowadzić obok Kopca Powstania Warszawskiego który jest nie daleko od startu tego biego.
Naprawdę zaplanował to idiota, zatwierdził to kretyn. Każdy kto przyłożył do tego rękę jest poprostu dylentantem który nie wie nic o Warszawie a już wogóle nie wie nic na temat POwstania Warszawskiego.Ktoś naprawdę zrobił ogromną krzywdę temu biegowi w tym roku. Całe szczęście w przyszłym roku wszystko wróci do normy.
Ja rozumiem też że ciężko o zgody na taki bieg w centrum Warszawy ale naprawdę nie dużo potrzeba wyobraźni żeby poprowadzić tą trasę inaczej. Jak i tak są nawroty to nie można było poprowadzić biegu w dół do Wisłostrady potem pod góre Karową i traktem Króelwskim do Agrykoli i potem z powrtoem Wisłostradą ? Cisną mi się na usta same Kury przez W - jak to mówi moja córka.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nie chciałem tak ostro pisać. :) Ale takie rzeczy są wg mnie typowe dla tych organizatorów.
raszez
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2015, 18:39
Życiówka na 10k: 00:43:04
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pomijając fatalny wybór miejsca trasy, ja się zastanawiam jak ciężki będzie dojazd dla tych, którzy zawsze wybierali komunikację publiczną by uniknąć problemów z parkowaniem auta. Druga sprawa: jestem trochę w szoku, że została zatwierdzone zamknięcie Al.Sikorskiego, która jest drogą tranzytową i nawet w godzinach wieczornych na brak ruchu nie narzeka. Którędy poprowadzone zostaną objazdy? Czuję dużą złość ludzi...
symeonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 376
Rejestracja: 01 gru 2017, 21:31
Życiówka na 10k: 44.36
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Trasa rzeczywiście dziwaczna i bez pomyślunku...

A wystarczyłoby np. powielić trasę pierwszych kilometrów tegorocznego Półmaratonu Warszawskiego - tylko zamiast podbiegu na Most Gdański byłby dobieg do Konwiktorskiej. Jedno okrążenie - 5 km, dwa okrążenia - 10 km.
bezuszny pisze:Edit: ktoś jeszcze ma zamiar startować?
Ja nie startuję, w tym czasie się urlopuję. :usmiech:
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ja startuję, bo lubię triadę.

Niby mam bezpośredni autobus w okolice startu. Zobaczymy :-)
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Beznadzieja. Uwielbiałem Bieg Powstania, za trasę i klimat jaki był tworzony. Zbieg Karową przy dźwiękach imitujących czołgi był na prawdę niezapomniany. A tu walnęli trasę w środku nigdzie, byle płasko, szybko (choć przy tej liczbie nawrotek to mam wątpliwości czy ktoś o szybkości trasy myślał) i nikomu nie przeszkadzać. Sadyba i Sielce mają piękną kartę powstańczą, ale bez przesady, prawie nikt o tym nie wie i nie kojarzy tych zalanych betonem i asfaltem wylotówek jak Sikorskiego czy Sobieskiego z Powstaniem. Bardzo poważnie się zastanawiam czy biec w tym roku. Nawet gdy z Gocławia dojazd rowerem na start to akurat najmniejszy problem.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Czy ktoś z osób znających Warszawę może podpowiedzieć jakiś hotel?
Zmiana trasy spowodowała to, że hotel który zwykle rezerwowałem całkowicie odpada. Oczywiście, chodzi mi o hotel w pobliżu miejsca gdzie odbędzie się impreza.
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zaraz obok masz do wyboru 3 hotele Atos, Portos, Aramis "Starthotel".
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

yaaceek pisze:Zaraz obok masz do wyboru 3 hotele Atos, Portos, Aramis "Starthotel".
Dziękuje za podpowiedź,...
ODPOWIEDZ