45. BMW Berlin Marathon 2018

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

E to jeszcze z 5 razy się zmieni :D
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
JungleRun
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2018, 09:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sopot

Nieprzeczytany post

Lekki nikomu nie zaszkodzi raczej :D
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

Eh ja się właśnie ogarnąłem, że będę startował z Bloku H bo zaznaczyłem, że to mój pierwszy maraton. Najgorzej, start 10 :orany:
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To nie jest problem pod warunkiem, że wepchniesz się na początek sektora. Na początku sektora tempo będzie szybkie, im dalej, tym bardziej majestatyczne. Z sektora H startuje z połowa zgłoszonych zawodników :orany: W sektorze H warto być pół godziny przed startem albo jeszcze wcześniej, bo dojście jest inną drogą niż do pozostałych sektorów i czasem się blokuje. Jest zwykle mnóstwo kibli wzdłuż sektorów, więc nie warto stać w gigantycznych kolejkach przy szatniach. Lepiej być w sektorze kwadrans za wcześnie niż minutę za późno (w razie potrzeby można wychodzić i wracać). Raz miałem startować z H kiedy startowałem też na rolkach, a przy zgłoszeniu można było podać tylko jeden najlepszy czas. Wtedy na dobrym sektorze na rolkach bardziej mi zależało, wiec podałem życiówkę z rolek. Stanąłem potem w tym H jak sierota i jak się rozejrzałem, to się przestraszyłem, że nie zdążę na wieczorny samolot do domu, więc się wbiłem na krzywy ryj do G, który startował 10 lub 15 minut wcześniej :bum:
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

paweu92 pisze:Eh ja się właśnie ogarnąłem, że będę startował z Bloku H bo zaznaczyłem, że to mój pierwszy maraton. Najgorzej, start 10 :orany:
Ja dostalem tylko bib number, a zadnej wiadomosci o sektorze startowym.
Ja moge sie zamienic ;). Dopadla minie kontuzja, nadciagnolem jakies sciegno, z przodu pod kolanem ;(. Wiec moge niesc ten baner "Koniec Wyscigu Pokoju" ;). Ortopeda (sportowy) powiedzial zeby zawinac tasma kompresyjna i moge biec. Pobiegalem najpierw 10, potem 15 I 20km w tej opasce, po plaskim nie bolalo, ale przy podbiegu lekko boli, szczegolnie na poczatku. Wszystko oplacone wiec wycofac sie nie ma sensu.
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

Sghjwo pisze:
paweu92 pisze:Eh ja się właśnie ogarnąłem, że będę startował z Bloku H bo zaznaczyłem, że to mój pierwszy maraton. Najgorzej, start 10 :orany:
Ja dostalem tylko bib number, a zadnej wiadomosci o sektorze startowym.
Ja moge sie zamienic ;). Dopadla minie kontuzja, nadciagnolem jakies sciegno, z przodu pod kolanem ;(. Wiec moge niesc ten baner "Koniec Wyscigu Pokoju" ;). Ortopeda (sportowy) powiedzial zeby zawinac tasma kompresyjna i moge biec. Pobiegalem najpierw 10, potem 15 I 20km w tej opasce, po plaskim nie bolalo, ale przy podbiegu lekko boli, szczegolnie na poczatku. Wszystko oplacone wiec wycofac sie nie ma sensu.

No ja też tylko BIP number ale doczytałem u nich w FAQ, że jest takie rozdzielenie.
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

paweu92 pisze: No ja też tylko BIP number ale doczytałem u nich w FAQ, że jest takie rozdzielenie.
Jezeli masz udokumentowany czas to mozesz wystapic o zmiane strefy
https://www.bmw-berlin-marathon.com/en/ ... block.html

Nawet jak to Twoj pierwszy marathon to z czasow na HM i 10 widac ze nie bedziesz biegl na 4+.
Ja bym na Twoim miejscu sprobowal, najwyzej odmowia.
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

Sghjwo pisze:
paweu92 pisze: No ja też tylko BIP number ale doczytałem u nich w FAQ, że jest takie rozdzielenie.
Jezeli masz udokumentowany czas to mozesz wystapic o zmiane strefy
https://www.bmw-berlin-marathon.com/en/ ... block.html

Nawet jak to Twoj pierwszy marathon to z czasow na HM i 10 widac ze nie bedziesz biegl na 4+.
Ja bym na Twoim miejscu sprobowal, najwyzej odmowia.

Oczywiście próbowałem i takie coś dostałem:
without a best time you start in block H. There is no exception.
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

paweu92 pisze:Oczywiście próbowałem i takie coś dostałem:
without a best time you start in block H. There is no exception.
Doczytalem, ze liczy sie czas tylko z maratonu.
Blok H to trzecia fala, satrtuje 25 minut po drugiej. Jak ustawisz sie na poczatku, to zaczniesz ich doganiac po 12km, wiec powinno byc juz nie tak ciasno.
Ania Pich
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2018, 11:43
Życiówka na 10k: 49:05
Życiówka w maratonie: 03:57:42

Nieprzeczytany post

Możecie pomóc ?

Pierwszy raz startuję w Berlinie. To będzie mój trzeci maraton. Dostałam kartę startową ale nigdzie nie widzę sektora z jakiego mam startować ? Gdzie tego szukać ?
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Oznaczenie strefy startowej będzie na numerze. Na karcie startowej po lewej stronie na górze jest wydrukowany najlepszy wynik podany przy rejestracji, na podstawie którego przydzielany jest sektor (Bestzeit:). Jeśli nie podałaś żadnego to startujesz z ostatniego sektora. Podział na sektory jest na stronie maratonu na dole w zakładce Starting blocks & waves:
https://www.bmw-berlin-marathon.com/en/ ... start.html
maciej1234
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2018, 13:02
Życiówka na 10k: 42

Nieprzeczytany post

Witam,
szukam dojazdu dla 2 osob na Berlin Marathon za kilka dni.
Ktos, cos, z Poznania - prosze?
Ania Pich
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2018, 11:43
Życiówka na 10k: 49:05
Życiówka w maratonie: 03:57:42

Nieprzeczytany post

PawelS pisze:Oznaczenie strefy startowej będzie na numerze. Na karcie startowej po lewej stronie na górze jest wydrukowany najlepszy wynik podany przy rejestracji, na podstawie którego przydzielany jest sektor (Bestzeit:). Jeśli nie podałaś żadnego to startujesz z ostatniego sektora. Podział na sektory jest na stronie maratonu na dole w zakładce Starting blocks & waves:
https://www.bmw-berlin-marathon.com/en/ ... start.html
Super, dziękuję za wyjaśnienie :) Powodzenia dla Was Wszystkich :)
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zachęcam do udziału w biegu śniadaniowym. Fajna rozgrzewka w spokojnym tempie zakończona rundą na bieżni stadionu olimpijskiego.
https://www.bmw-berlin-marathon.com/en/ ... t-run.html
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

A można się jeszcze zarejestrować? Nigdzie nie ma rejestracj ;(
ODPOWIEDZ