Teraz jest Pt, 18 sierpnia 2017, 18:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 297 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Marathon de Paris 2015
Nowy postNapisane: Pn, 29 września 2014, 14:53 
Wyga
Wyga

Witam,

Wczoraj ukończyłam swój pierwszy maraton, ale od dawna jestem zapisana na paryski w 2015 roku. Wiem, że muszę mieć oświadczenie lekarza w języku angielskim, że mogę wystartować w imprezie tego typu. Chciałam zapytać jak należy to załatwić? Jaki lekarz może mi wystawić takie oświadczenie po angielsku, jakie badania trzeba zrobić itd?
Jak dużo wcześniej wyrobić takie oświadczenie? Tuż przed maratonem, żeby wystarczyło na "dłużej" czy jak najszybciej?
Proszę o odpowiedź osoby, które mają doświadczenie w tej kwestii. Mile widziane odpowiedzi odnośnie Krakowa. Gdzie, co i jak? :usmiech:

Tytuł: Re: Marathon de Paris 2015
Nowy postNapisane: Pn, 29 września 2014, 15:58 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Co do zaświadczenia, to najprościej idź do swojej przychodni/ lekarza rodzinnego z wydrukowanym blankietem ze strony maratonu powiedz o co ci chodzi. Przypuszczam, że skończy się na wywiadzie plus ewentualne badanie ciśnienia, ot i wszystko.

Jeśli dobrze pamiętam (biegłem w 2011 i 2012), to zaświadczenie nie powinno być starsze niż półroczne.
Życzę powodzenia.

Nowy postNapisane: Pn, 29 września 2014, 16:06 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Po zaświadczenie możesz iść już dziś bo:

"You must be in possession of a medical certificate stating no contra-indication to athletics or to competitive running issued less than 12 months prior to the Paris Marathon, i.e. April 12th, 2015."

Czyli krótko mówiąc zaświadczenie jest ważne 12 miesięcy. Każdy lekarz jes OK byle rozumiał angielski lub francuski bo nie musi nic pisać od siebie tylko wypełnić prosty formularz o braku przeciwwskazań:

angielski
francuski

A! I uprzedź lekarza po co przychodzisz, bo ja poszedłem do swojego kardiologa to powiedział, że musi mi zrobić test wysiłkowy, a to chwile zajmuje.

Po jaki czas biegniesz?

Obrazek

Nowy postNapisane: Pn, 29 września 2014, 16:49 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

CrazyAnt napisał(a):
Witam,

Wczoraj ukończyłam swój pierwszy maraton, ale od dawna jestem zapisana na paryski w 2015 roku. Wiem, że muszę mieć oświadczenie lekarza w języku angielskim, że mogę wystartować w imprezie tego typu. Chciałam zapytać jak należy to załatwić? Jaki lekarz może mi wystawić takie oświadczenie po angielsku, jakie badania trzeba zrobić itd?
Jak dużo wcześniej wyrobić takie oświadczenie? Tuż przed maratonem, żeby wystarczyło na "dłużej" czy jak najszybciej?
Proszę o odpowiedź osoby, które mają doświadczenie w tej kwestii. Mile widziane odpowiedzi odnośnie Krakowa. Gdzie, co i jak? :usmiech:

We Francji te zaświadczenia wypisuje zwyczajny lekarz rodzinny, zwykle bez żadnych badań. :lalala:

Nowy postNapisane: Pn, 29 września 2014, 19:15 
Wyga
Wyga

Marc.Slonik napisał(a):
Po zaświadczenie możesz iść już dziś bo:

"You must be in possession of a medical certificate stating no contra-indication to athletics or to competitive running issued less than 12 months prior to the Paris Marathon, i.e. April 12th, 2015."

Czyli krótko mówiąc zaświadczenie jest ważne 12 miesięcy. Każdy lekarz jes OK byle rozumiał angielski lub francuski bo nie musi nic pisać od siebie tylko wypełnić prosty formularz o braku przeciwwskazań:

angielski
francuski

A! I uprzedź lekarza po co przychodzisz, bo ja poszedłem do swojego kardiologa to powiedział, że musi mi zrobić test wysiłkowy, a to chwile zajmuje.

Po jaki czas biegniesz?

Wiem, że jest ważne 12 miesięcy, ale zastanawiałam się, czy nie zrobić jak najpóźniej, żeby zaświadczenie było ważne np jeszcze jesienią, bo może wtedy zdecyduję się na kolejny maraton za granicą.

Mój rodzinny raczej nie zna angielskiego... Na 99%, ale może jakoś się uda :)

Zapisałam się do najwolniejszej grupy 4:30 i w takim czasie chciałabym się zmieścić. Bez szaleństw :hej:

Nowy postNapisane: Pn, 29 września 2014, 19:54 
Dyskutant
Dyskutant

może warto by się umówić po maratonie na wspólną fotkę :) zawsze fajnie jest spotkać rodaków biegających w Paryżu :spoko:

Nowy postNapisane: Pn, 29 września 2014, 19:58 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

CrazyAnt napisał(a):
Wiem, że jest ważne 12 miesięcy, ale zastanawiałam się, czy nie zrobić jak najpóźniej, żeby zaświadczenie było ważne np jeszcze jesienią, bo może wtedy zdecyduję się na kolejny maraton za granicą.

Na formularzu jest pole do wpisania nazwy biegu i numeru startowego, więc jeżeli chcesz użyć tegoo druku ponownie to lekarz musi Ci wystawić go częściowo in blanco, żebyś mogła na kopii wpisać te informacje. Nota bene orginał nie jest konieczny - kopia jest OK.

CrazyAnt napisał(a):
Mój rodzinny raczej nie zna angielskiego... Na 99%, ale może jakoś się uda :)

Zapisałam się do najwolniejszej grupy 4:30 i w takim czasie chciałabym się zmieścić. Bez szaleństw :hej:

Ja się zapisałem na 4:00, z tym że to mój debiut na królewskim dystansie, więc zobaczymy co z tego będzie.

Obrazek

Nowy postNapisane: Pn, 29 września 2014, 20:10 
Wyga
Wyga

mundy79 napisał(a):
może warto by się umówić po maratonie na wspólną fotkę :) zawsze fajnie jest spotkać rodaków biegających w Paryżu :spoko:

bardzo chętnie :) Ja nie mieszkam w Paryżu, ale jadę do rodziny i na maraton :)

Nowy postNapisane: Pn, 29 września 2014, 20:14 
Wyga
Wyga

Marc.Slonik napisał(a):
Na formularzu jest pole do wpisania nazwy biegu i numeru startowego, więc jeżeli chcesz użyć tegoo druku ponownie to lekarz musi Ci wystawić go częściowo in blanco, żebyś mogła na kopii wpisać te informacje. Nota bene orginał nie jest konieczny - kopia jest OK.

Racja! Nie pomyślałam o tym. :usmiech:

Marc.Slonik napisał(a):
Ja się zapisałem na 4:00, z tym że to mój debiut na królewskim dystansie, więc zobaczymy co z tego będzie.

4 godziny w debiucie... całkiem ładnie :) Jak długo już biegasz?
Mój debiut czasowo nie był zbyt udany, ale miało to swoje głębsze przyczyny i trudno :) cieszę się, że przebiegłam całą trasę :) W kwietniu będzie lepiej :)

Nowy postNapisane: Pn, 29 września 2014, 20:26 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

CrazyAnt napisał(a):
mundy79 napisał(a):

A ja z rodziną na maraton, a pomysł rzeczywiście niczego sobie.

CrazyAnt napisał(a):
4 godziny w debiucie... całkiem ładnie :) Jak długo już biegasz?
Mój debiut czasowo nie był zbyt udany, ale miało to swoje głębsze przyczyny i trudno :) cieszę się, że przebiegłam całą trasę :) W kwietniu będzie lepiej :)

Ładnie to będzie jak dobiegnę :). Biegam z przerwami od czterech lat. Czas szacuje na podstawie swoich długich wybiegań, ale oczywiście na imprezie to nie to samo. Do tej pory w formie zorganizowanej biegałem tylko 5K i 10K, ale już w najblizszą niedzielę będę się sprawdzał na połówce, więc będę bliżej "prawdy".

Obrazek

Nowy postNapisane: Pn, 29 września 2014, 20:43 
Wyga
Wyga

Marc.Slonik napisał(a):
Ładnie to będzie jak dobiegnę :). Biegam z przerwami od czterech lat. Czas szacuje na podstawie swoich długich wybiegań, ale oczywiście na imprezie to nie to samo. Do tej pory w formie zorganizowanej biegałem tylko 5K i 10K, ale już w najblizszą niedzielę będę się sprawdzał na połówce, więc będę bliżej "prawdy".

Dobiegniesz, dobiegniesz :usmiech:

To tylko ja taka w gorącej wodzie kąpana? :hej: Marszobiegi zaczęłam 1 rok i 3 miesiące temu. Biegam (bez przerw na marsz) od roku. Pierwszą połówkę zaliczyłam w marcu, a maraton wczoraj. :lalala:

Nowy postNapisane: Pn, 29 września 2014, 21:09 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Marc.Slonik napisał(a):

Z tego co pamiętam ja nie wpisywałem ani nazwy biegu ani numeru i tak przedstawiłem w Paryżu - nie było problemu.
Co do kopii to ja na wszelki wypadek zrobiłem kolorową, żeby nie mieć problemu - a oryginał został u mnie :hej:

Nowy postNapisane: Pn, 29 września 2014, 22:49 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

CrazyAnt napisał(a):
To tylko ja taka w gorącej wodzie kąpana?:

No raczej :hahaha: Po roku to ja biegałem dychę i byłem przekonany, że osiągnąłem absolutny szczyt możliwości.

CrazyAnt napisał(a):
Pierwszą połówkę zaliczyłam w marcu, a maraton wczoraj. :lalala:

Szacun!

Obrazek

Nowy postNapisane: Pn, 29 września 2014, 23:08 
Wyga
Wyga

Marc.Slonik napisał(a):
CrazyAnt napisał(a):
To tylko ja taka w gorącej wodzie kąpana?:

No raczej :hahaha: Po roku to ja biegałem dychę i byłem przekonany, że osiągnąłem absolutny szczyt możliwości.

CrazyAnt napisał(a):
Pierwszą połówkę zaliczyłam w marcu, a maraton wczoraj. :lalala:

Szacun!

Aaa dzięki :)

Nowy postNapisane: Wt, 30 września 2014, 09:49 
Dyskutant
Dyskutant

Marc.Slonik napisał(a):
CrazyAnt napisał(a):
mundy79 napisał(a):

A ja z rodziną na maraton, a pomysł rzeczywiście niczego sobie.

to bliżej kwietnia 2015 możemy umówić się gdzie co i jak
powodzenia w przygotowaniach :hej:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 297 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]