Maraton Solidarności Gdańsk

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
50+
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 03 mar 2014, 10:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam.
Prosze o ewentualne opinie dotyczace Maratonu Solidarności Gdynia - Gdańsk.
Mam nadzieje, że ktoś z Forumowiczów biegał ten maraton.
Pozdrawiam
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

To będzie mój pierwszy...
Ciekawe ile forumowiczów będzie na linii startu...
Jeszcze 4 tygodnie!
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

50+ pisze:Witam.
Prosze o ewentualne opinie dotyczace Maratonu Solidarności Gdynia - Gdańsk.
Mam nadzieje, że ktoś z Forumowiczów biegał ten maraton.
Pozdrawiam
Nie bardzo wiem, czego oczekujesz w formie opinii?
Dwa razy biegłem ten maraton raz w deszczu, a raz w pełnym słońcu, także pogoda może spłatać sporo figli.

Co do trasy, to nie jest to najszybszy maraton w Polsce (pomijając kwestię pogodową) bo na drodze do/z Westerplatte zawsze trafisz na wiatr, a końcówka po bruku (jak mokry to doznania są podwójne) może sprawić sporo "frajdy".

Za to meta pod Neptunem super.

Wzdłuż całej trasie raczej mało kibiców (porównując z Poznaniem, czy Wawą). Ze zrozumiałych powodów sytuacja ulega zmianie, gdy jesteś już w Gdańsku na starym mieście, tam ostatnie 2-3 km biegniesz w szpalerze.

Co do woluntariuszy na punktach - to zawsze było bardziej niż ok.

Miłej zabawy.
rkt
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2013, 14:04
Życiówka na 10k: 42:59
Życiówka w maratonie: 3:39:45

Nieprzeczytany post

W tym roku nie biegniemy na Westerplatte więc ciężko coś powiedzieć. Praktycznie druga połowa to nowa trasa a i początek leko zmieniony.
Koleżanki i koledzy z trójmiasta powinni się wypowiedzieć.
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Jakoś mało zainteresowania jest tym maratonem :echech:
Pewnie, że w upał to nikomu się nie chce biegać, ale ogólnie to strona internetowa jest słabiutka. Profil FB prawie pusty...
Szkoda.
Ja mam tylko nadzieję, że problemy w rodzinie, które są teraz bardzo poważne nie spowodują odwołanie mojego przylotu do Gdanska :smutek:
Awatar użytkownika
maly89
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4862
Rejestracja: 10 paź 2011, 23:05
Życiówka na 10k: 37:44
Życiówka w maratonie: 02:56:04
Lokalizacja: Gdańsk / Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Za kuluarami mówi się, że to jeden z ostatnich Maratonów Solidarności - ponoć ma nastąpić zmiana nazwy, organizatorów i w ogóle. Może ktoś się bardziej przyłoży do organizacji :)
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

OT on
masz fajny blog
OT off
Awatar użytkownika
Krzysiek_J
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 01 gru 2011, 10:46
Życiówka na 10k: 46:40
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja również się wybieram, pierwszy raz na rodzinnej ziemi ;) najważniejsze żeby nie było upałów!
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek_J
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 01 gru 2011, 10:46
Życiówka na 10k: 46:40
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak wrażenia po biegu? Mnie strasznie wymęczyła pogoda i podbiegi, ogólnie organizacja spoko ale z tego co widziałem to na przedostatnim punkcie zabrakło wody. Trochę niepotrzebnie dawali całe butelki, większość wody lądowała zaraz na trawie :/
Obrazek
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Mnie się podobało. Świetna pogoda i doping. Nowa trasa bardziej mi się podobała niż ta z ubiegłego roku.
Jak ja biegłem na punktach odżywczych niczego nie brakowało.
Na mecie masaże i jak co roku niezwykle ożywcza lodowata woda pod prysznicami w pałacu młodzieży.
A co do samego biegania, to tak mnie poniosło na pierwszej połówce, że na ostatniej dyszce dogorywałem. I tak "zaoszczędzone" 7 minut z pierwszej połówki w dwójnasób straciłem na drugiej.
Żona od razu mi mówiła, że tak będzie. Niestety nie posłuchałem.
Może w przyszłym roku się poprawię.
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Cześć koledzy!
To był mój pierwszy maraton więc nie mam doświadczenia ani prawa porównywać z innymi maratonami, które byłymi opowiadane.
Osobiście jestem troszkę rozczarowany z organizacji oraz własnego rezultatu.
Po pierwsze pakiet startowy był bardzo mizerny. Koszulka bez napisu, gdzie bieg Solidarności się odbył, spray do stóp i luiquid pack Enervita, który traci datę ważności we wrześniu... Dwaj bogaci sponsoży jak bank i polpharma mogli dożucić coś więcej do paczki, szczególnie Polpharma...
Według mnie punkty odżywcze były troszkę źle zorganizowane. Butelki są OK, ale dopiero po półmetku, bo do 20 km spokojnie można używać kubeczków, gdy reakcje są jeszcze dobre i ręce nie drżą ze zmęczenia. Może w ten sposób unikłobysię marnotrawstwa wody?
Ludzie faktycznie wypijali 4-5 łyków i potem wyrzucali butelkę!
Na tylko jednym stanowiskiem znalazłem napój izotoniczny... I tu wolałbym, aby Enervit wzbogacił punkty o sole mineralne.
Myślałem, że oprócz bananów i cukru będzie przynajmniej cytryna, może arbuz... No ale to nie jest aż tak ważne.
Brak buteleczek pod koniec biegu jest już bardziej poważny.
Co do bufetu końcowego nie mogę się wypowiedzieć, bo biegłem na lotnisko na mój powrotny samolot. Nie wiem jaki był.
Co do biegu, pogoda fantastyczna zanim wyszło słońce. Planowałem rytm około 5'05-5'10". Emocje poniosły mnie i przez 3 km biegłem w tempie 4'55" a potem aż do pierwszej elewacji za Areną 5'05". Wbiegając drugi raz na elewację ( tak mówi się na ulice nad ulicą?) poczułem ukłucie w lewej łydce. Zwolniłem i wziąłem 3ci żel Multipower, bo było już ok 34 km, ale niestety znowu kopnięcie elektryczne w łydce, tym razem prawej i dziwny ból po zewnętrznej części uda. Skorzystałem ze zwolnienia tempa i poszedłem w krzaki. Za dużo wody... Wszyscy mówili, abym pił dużo, ale chyba przesadziłem, bo wcale nie było tak upalnie. Ciężko było zacząć bieg, bo lekkie, narazie , skórcze łapały raz lewą raz prawą łydkę. Mósiałem maszerować, aby skórcz mnie opóścił...
Na 35 km miałem teoretycznie szanse na czas końcowy 3:40'
Niestety ostatnią elewację przed budynkiem Stoczni Północnej pokonałem marszem, potem co 2-3' zmieniałem marsz na jogging schodząc do tempa 6'30-7' na km!
Jak tylko przyspieszałem to łapały mnie skórcze łydek i innych, nigdy dotąd nie znanych mięśni w nogach.
Dopiero na starôwce kibicowanie i zachęty ludności spowodowały, że dobiegłem w doskonałym stylu zombi zsodomizowanego do mety w czasie 3:58:34...
Miło było podczas biegu nawiązać znajomości, już pisałem do dwóch gości, którzy towarzyszyli mi przez dobry odcinek... Piękno sportu to jest to!
Nawet jak słyszałem podczas biegu sporo krytyki od innych weteranów, myślę że za rok wrócę do rodzinnego miasta na maraton!
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Wiem, że sporo biegaczy wybierze 1szy maraton Gdański. Niestety ja nie będę mógł być w Gdańsku w maju, ale postaram się pobiec w sierpniu Gdynia-Gdańsk.
Będzie to mój 3ci maraton.
Kto z was będzie obecny?
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

chyba bèdè w tym roku w Gdansku i wòwczas pobiegnè po raz drugi ten maraton
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Jesli maraton bédzie tak uczészczony jak ta dyskusja to niewielu chétnych bédzie na starcie...
Awatar użytkownika
maly89
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4862
Rejestracja: 10 paź 2011, 23:05
Życiówka na 10k: 37:44
Życiówka w maratonie: 02:56:04
Lokalizacja: Gdańsk / Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Maraton Solidarności to dość specyficzna impreza :) Taka - dla koneserów :)
ODPOWIEDZ