Półmaraton Świętych Mikołajów, Toruń 2013

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
markowski86
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 sie 2013, 13:53
Lokalizacja: Puszczykowo/ Poznań

Nieprzeczytany post

Witam,

Pytanie do dotychczasowych uczestników lub po prostu zorientowanych:)
Czy na Półmaratonie Świętych Mikołajów są Pacemakerzy? Jeżeli tak, to na jakie czasy prowadzą? Pełne "dziesiątki" czy "kwadranse"? Mnie konkretnie interesuje 1h45min.
W Regulaminie brak informacji...

Z góry dzięki! :)
''Biegnij jeśli możesz, idź jeśli musisz, czołgaj się jeśli nie masz wyboru- tylko nigdy się nie poddawaj!''

10km- 45'40''
21'097km- 1h47'04''
42'195km- 4h15'09''

Blog
Komentarze
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Buldi
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: 19 sty 2013, 13:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:41:49

Nieprzeczytany post

W ubiegłym roku trasa była o około 700 metrów krótsza, więc nie jest to półmaraton na życiówki. Raczej taki przyjemny rekreacyjny bieg na koniec sezonu ;) A pacemakerów nie widziałem.
10km- 45'00''
21'097km- 1h38'49''
42'195km- 3h36'06''
markowski86
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 sie 2013, 13:53
Lokalizacja: Puszczykowo/ Poznań

Nieprzeczytany post

Buldi pisze:W ubiegłym roku trasa była o około 700 metrów krótsza, więc nie jest to półmaraton na życiówki. Raczej taki przyjemny rekreacyjny bieg na koniec sezonu ;) A pacemakerów nie widziałem.
Uuuu... A ja myślałem, że powalczę o jakiś dobry wynik, właśnie na zakończenie pierwszego sezonu biegowegu. Dopiero po Twoim wpisie zwróciłem uwagę, że faktycznie nie ma w regulaminie mowy o tym, że trasa posiada atest... :(
''Biegnij jeśli możesz, idź jeśli musisz, czołgaj się jeśli nie masz wyboru- tylko nigdy się nie poddawaj!''

10km- 45'40''
21'097km- 1h47'04''
42'195km- 4h15'09''

Blog
Komentarze
pgkedzior
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 01 mar 2013, 06:32
Życiówka na 10k: 45:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

no profi trasy z tego co patrzałem też nie jest płaski jak stół ;) Jak w zeszłym roku było z jakąś wodą ? Nie ma nic o punktach na pisane w regulaminie stąd moje pytanie.

Dzięki ;)
Awatar użytkownika
robSSon
Wyga
Wyga
Posty: 135
Rejestracja: 02 paź 2011, 20:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Podobno Półmaraton Świętych Mikołajów to zupełnie inna bajka niż Maraton Toruński niemniej jednak organizator jest ten sam. Poszukaj opinii o tegorocznym maratonie- są co najmniej bardzo mieszane. Wiem co piszę bo w nim startowałem.
rkt
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2013, 14:04
Życiówka na 10k: 42:59
Życiówka w maratonie: 3:39:45

Nieprzeczytany post

Nie nastawiaj się na jakiś super bieg na półmaratonie Mikołajów w Toruniu.
Moje wrażenie z ubiegłego roku są takie, że w tym roku tam nie biegnę.
Impreza raczej rekreacyjna niż sportowa ;)
- brak atestu i trasa o kilkaset metrów krótsza od półmaratonu
- trasa mieszana (w ubiegłym roku dużo po drogach leśnych-błoto, kałuże itp)
- punkty z wodą były chyba dwa o ile pamiętam ale słabo zorganizowane pomimo szczerych chęci przemiłych wolontariuszy
- biuro zawodów moim zdaniem nie przygotowane było na obsługę ilości biegaczy która się pojawiła w dniu biegu, przez co (co najgorzej wspominam) start był spóźniony o 20 minut. Dodam że w tym czasie nie było gdzie się skryć przed zimnem, bo start jak wiadomo jest z rynku na starym mieście

Impreza generalnie miła, fajna atmosfera stworzona przez biegaczy i szczytny cel. Może stanowić zakończenie sezonu w fajnej, humorystycznej atmosferze.... lecz moim zdaniem do sportowej rywalizacji lepsze jednak mniejsze imprezy, gdzie też i większość zawodników nastawia się na sport a nie na zabawę.
Awatar użytkownika
nodrog
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 278
Rejestracja: 12 lip 2011, 22:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Trasa w tym roku jest inna więc może być lepiej zmierzona niż rok temu. Widzę jednak, że jak co roku, duży odcinek trasy będzie wiódł przez las - może być błoto, śnieg, a może być sucho.
Generalnie impreza jest raczej towarzyska choć ja mam zamiar potraktować ją jak bieg na rekord (tak dla sprawdzenie postępów). Oficjalnej życiówki jednak z tego nie będzie.
Awatar użytkownika
maly89
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4862
Rejestracja: 10 paź 2011, 23:05
Życiówka na 10k: 37:44
Życiówka w maratonie: 02:56:04
Lokalizacja: Gdańsk / Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Weekend z piernikiem w tle - X Półmaraton Świętych Mikołajów w Toruniu

To moja relacja z ubiegłego roku. Ogólnie impreza sympatyczna, ale raczej z kategorii "imprez towarzyskich" niż "imprez sportowych". W tym roku też pojadę do Torunia, ale tym razem od razu od początku nastawiam się na bieg dla zabawy :)

Trasa, po narzekaniach ubiegłorocznych, mam nadzieję że zostanie wydłużona :) Co do profilu to jakiś większych podbiegów nie kojarzę. Za to pamiętam, że spore jej fragmenty to leśne drogi, czasami trzeba było lecieć gęsiego, bo nawet 2 osoby się nie mieściły :) Co do punktów odżywczych to w lesie, jak się nie mylę, były dwa.
pawelsz1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2013, 14:20
Życiówka na 10k: 35.17
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich. Z powodu kontuzji nie mogę wystartować w biegu i by pieniądze nie przepadły trzeba dokonać cesji, czyli przekazać pakiet innemu zawodnikowi. To mój mail gtf_shary666@tlen.pl dogadajmy się jakoś ;-)
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

Trasa nie ma i nie będzie miała atestu, ponieważ znaczna jej część przebiega po terenie leśnym. takie trasy nie mają szansy na uzyskanie atestu, zresztą zdaje się że organizatorom wcale nie zależy na tym by coś się zmieniło w tej kwestii.

W tym roku trasa będzie wyglądała mocno inaczej niż w poprzednich latach. Pierwsze 10 km będzie ulicami Torunia (najprawdopodobniej taka trasa będzie tylko raz, a w przyszłych latach powrót do tradycyjnej trasy), 8. grudnia jest otwarcie nowego mostu na Wiśle i z tej okazji z tegoż mostu będziemy startować.

Kilka razy startowałem w tym biegu i zawsze jest bardzo sympatycznie. Organizacyjnie chyba nie jest najlepiej, ale jako, że mieszkam blisko mety to nie korzystałem z depozytów, szatni czy pryszniców.

Problemem przy takiej ilości zawodników jest wyprzedzanie na leśnych drogach, na nowej trasie problem ten pojawi się później gdzieś po 12 km, a i tak będzie mniejszy niż w poprzednich latach, bo trasa będzie wiodła w najgorszym razie głównymi ścieżkami leśnymi (w zeszłych latach część ścieżek to były ścieżki boczne i wyglądały w praktyce jak dwa ślady po kołach wyjeżdżonych w śniegu).
Krzysiek
tealover

Nieprzeczytany post

Hej!

Mam do odsprzedania pakiet startowy na ten półmaraton :) Cena do negocjacji!
Mój mail: tealover90@gmail.com.
MilanRunner
Wyga
Wyga
Posty: 72
Rejestracja: 28 lis 2012, 22:14
Życiówka na 10k: 46:21
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Widzę, że opinie o biegu sa podzielone. Kurczę, ja tu liczyłem na rekord... a słyszałem że trasa bywała już krótsza.
Tak czy siak startuję i liczę na dobry wynik, chociaż mało miałem ostatnio treningów.
5km - 21:43(mcz) w II Biegu Aleksandrowskim, Aleksandrów Łódzki, 15.08.2014r., 22:16 LCJ Run, Łódż, 17.05.2014r.
10km - 46:00 II Bieg Aleksandrowski,15.08.14r.
półmaraton -1:49:30, BMW Półmaraton Praski,31.08.2014r.
Awatar użytkownika
neevle
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1229
Rejestracja: 03 lut 2013, 22:23
Życiówka na 10k: 42:11
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin/Warszawa

Nieprzeczytany post

Sprzedam pakiet startowy. Jak pisano wyżej, możliwe jest zgodne z regulaminem przekazanie opłaty innemu zawodnikowi. Cena - 30zł, tyle, ile płaciłam. Ale jest haczyk - pakiet kupowałam jako zniżkowy, dla uczniów, studentów lub seniorów 65+. Regulamin nie określa, czy w przypadku cesji możliwa/konieczna jest dopłata do pakietu normalnego.
5km - 20:23, 10km - 42:11, 21.1km - 1:35:58
[url=https://biegambyjesc.wordpress.com/]Mój blog - Biegam by jeść[/url]
[url=https://www.facebook.com/biegambyjesc/]Facebook - Biegam by jeść[/url]
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

http://biegmikolajow.pl/index.php/pl/ pisze:Czy na linii startu będzie znajdować się autobus szatnia ?

Tak na linii startu będzie się znajdować autobus szatnia.
Skąd biegaczy zabierać będą autobusy na linię startu ?
Autobusy będą startować spod Lodowiska Tor-Tor, w godzinach 9:00-10:30

Czy na trasie będą znajdować się punkty odżywcze? Jeśli tak, to ile i gdzie?

Na trasie będą się znajdować 2 punkty odżywcze. Na 8km trasy będzie dostępna woda, zaś na 14km na punkcie będzie można otrzymać herbatę, wodę, banany oraz batony. Na mecie każdy uczestnik biegu otrzyma napoje i ciepły posiłek regeneracyjny.

Czy jest możliwość dokonania cesji? Jak wygląda procedura?

Tak, jest możliwość dokonania cesji. Osoba, która opłaciła wcześniej wpisowe proszona jest o przesłanie na adres m.walentynowicz@maratontorunski.pl ID osoby na która przenosi się opłatę startową.

Kiedy i gdzie mogę odebrać pakiet startowy? Czy jest możliwość, aby zrobiła to osoba trzecia?

Pakiet startowy będzie do odbioru w biurze zawodów ( ul. Grunwaldzka 33/35, hala "Spożywczaka" ) w dniu 7.12 (sobota) między godziną 14:00, a 21:00, zaś 8.12 ( niedziela ) między 7:00, a 10:00. Odbiór pakietu przez osobę trzecią jest możliwy, kiedy osoba ta posiada ksero dowodu osobistego osoby, za którą odbiera pakiet oraz oświadczenie zdrowotne podpisane przez biegnącego ( wzór oświadczenia dostępny tutaj )

Czy po biegu będzie możliwość skorzystania z prysznica?

Tak, prysznice dostępne dla biegaczy będą na Stadionie Miejskim, gdzie znajduje się meta, w hali "Spożywczaka", gdzie uprzednio było biuro oraz w Zespole Szkół Samochodowych, przyległym do hali.

Czy w pobliżu mety będą się znajdować parkingi? Jeśli tak to gdzie?

Odpowiedzią na to pytanie jest zamieszczona poniżej mapka sytuacyjna :
Krzysiek
Maario78
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 263
Rejestracja: 22 maja 2013, 19:18
Życiówka na 10k: 37:10
Życiówka w maratonie: 3:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nieprzeczytany post

Mam pytanie, bede biegł za kumpla który z przyczyn zdrowotnych musiał zrezygnować.
Jak poprawnie dokonać zmian abym mógł za niego wystartować?
Czy wystarczy w odnośniku do zmiany danych który znajduje sie w liście startowej zmienić dane tj podmienić jego moimi czy może musi odbyć sie to w inny sposób?

Edit:

Temat opanowałem.

Najprośćiej zrobić to tak, osoba która ma pobiec za kogoś kto już jest zgłoszony i ma opłaconą opłate startową, musi zarejestrować się do biegu na stronie.
Po zgłoszeniu się dzwonimy do biura zawodów, tam podajemy (imię i nazwisko) kto za kogo ma pobiec a pani dokona cesji na nową osobe.
Koniec.
ODPOWIEDZ