36 Paris Marathon 2012

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
rufuz

Nieprzeczytany post

Pare lat temu biegalem dwa, trzy razy w tygodniu. W kazdy weekend 25-30 km i w ciagu tygodnia cos krotszego ok 10 km.
A jak forma ? U mnie widze po treningach, ze jest w porzadku. Mysle, ze miedzy 3:05-3:08 powinienem pobiec bez problemu.
Oczywiscie w Paryzu musze odwiedzic wieze Eifla, Luwr, Pompidou :ble: A gdzie, oprócz popularnych, przewodnikowych miejsc, warto pojsc ?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
mammamiya
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 30 mar 2010, 11:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

witam,
z Wrocławia jedzie 3 osobowa reprezentacja debiutantów na tym dystansie a w niej ja :)
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Super! Ja niestety nie zaoferuję się żeby się zintegrować przed czy po starcie z racji wyjazdu z szacowną małżonką (właśnie sobie uzmysłowiłem że w trakcie naszej wizyty będzie 18-ta rocznica naszego spotkania :orany: ) ale witamy w grupie no i pokażemy Francuzikom gdzie ślimaki zimują! ;)
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
rufuz

Nieprzeczytany post

No to jak rocznica to bedziesz mial dodatkowy "doping" :ble: Takiego dopingu nie wykryje zadna kontrola antydopingowa :ble:
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dzisiaj kolejny dzień walki o zaświadczenie lekarskie. Próbowałem u lekarza internisty - od razu "nie, to nie u mnie, to do kardiologa trzeba pójść" no to zapisałem się do kardiologa (mam z pracy abonament w LIM ale i tak czekałem dość długo). Kardiolog jak usłyszał słowo "maraton" od razu przełączył się w tryb "ja nic nie wiem" i rozmowa była dość jałowa. Ja mówię "no takie zaświadczenie że mogę brać udział w imprezach biegowych" (tłumaczyłem dosłownie z tego druczku co na swojej stronie zamieścili) a lekarz "ale ja wiem że chodzi o maraton więc to by było obchodzenie prawa że niby chodzi ogólnie o imprezy biegowe" a potem "ja nie wiem jakie testy należy wykonać, nie jestem lekarzem sportowców".

Ech w końcu dostałem skierowanie na EKG spoczynkowe i na EKG wysiłkowe - najpierw napisał że na cykloergometrze czyli na rowerku, w recepcji się okazało że w całej Warszawie w LIMie nie robią takiego badania to zmienił mi na EKG wysiłkowe na bieżni - w sumie OK bo ja i tak chciałem sobie takie EKG wykonać. Ale jeszcze wspominał o holterze - to takie urządzonko zapisujące EKG które się nosi włączone całą dobę przy sobie, normalnie to się robi zawałowcom ale widocznie ten "mój" lekarz chce mnie przebadać dogłębnie :hahaha: chociaż holter na razie jeszcze nie wchodzi w grę (ale jak mawiają prokuratorzy "sprawa jest rozwojowa")

Czekam co wymyśli bo dzisiaj mi zapowiedział że on nie gwarantuje czy mi wystawi takie zaświadczenie po tych testach - ma się skonsultować z lekarzem okulistą (tak, okulistą ale jego atutem jest to że biega maratony). Normalnie zabawa na całego, bylebym się wyrobił z tym certyfikatem do kwietnia :hejhej:
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
rufuz

Nieprzeczytany post

Mi jeden lekarz powiedzial ze powinienem isc tam gdzie chodzilem dotychczas i gdzie jest moja kartoteka (do mojega lekarza rodzinnego :ble: :ble: ). Ale poszedlem prywatnie do Certus (tam rok temu robilem sobie dokladne badania kontrolne) wiec bez problemu otrzymalem takie zaswiadczenie. Lekarz w Certusie mial dostep do wynikow badan. Mily lekarz, pogadalismy sobie troche o maratonach :ble: Az bylem mile zaskoczony obsluga.
Mi w normalnej przychodni na NFZ jakis debil w okienku rejestracji :ble: :ble: polecil abym poszedl do medycyny pracy :bum: :bum: :ble: :ble: Pewnie w zyciu nie slyszal co to jest maraton i z czym to sie je :ble: :ble: Dopiero prywatnie w Certusie zalatwilem wszystko na cywilizowanym poziomie.
Takie badania jak Tobie zalecili to robi sie na 240km super maraton na Sacharze :ble: :ble:
Awatar użytkownika
mammamiya
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 30 mar 2010, 11:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

w poniedziałek wysłałem certyfikat od lekarza (internista). Nie było problemów 2 minuty, podpis, pieczątka i "powodzenia na zawodach" ;)
rufuz

Nieprzeczytany post

Bede musial juz rezerwowac bilet lotniczy bo taniej chyba juz nie bedzie a czekanie na to, ze moze pojawi sie jakies "last minute" to zbyt duze ryzyko :ble: :ble: Zawsze bedzie mozna leciec do Paryza z przesiadka np w Amsterdamie :bum: :ble:
A jak Wam ida treningi ? Mam nadzieje, ze "Polska reprezentacja amatorow" wypadnie dobrze :ble:
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tak na serio to ja wiem że ten certyfikat dostanę bez problemu tylko trzeba popróbować u różnych lekarzy i któryś na pewno wyda bez problemu. Tylko że ja i tak chciałem dla siebie zrobić to EKG wysiłkowe więc nie oponowałem za mocno :) Byłem zresztą dzisiaj - zdziwiłem się że nie było w ogóle biegania - tylko marsz na bieżni, co prawda na końcu bardzo szybki i nogi same chciały biec ale kazali iść i nie biegać :niewiem: W opisie jest że wszystko w porządku chociaż coś wspominał że ciśnienie mógłbym mieć niższe ale to był jakiś błąd pomiaru albo moje zdenerwowanie bo po skończonym wysiłku ciśnienie spadło po krótkiej chwili do poziomu niższego niż przed próbą wysiłkową :)

U mnie przygotowania idą dobrze - jestem w piątym tygodniu 16-tygodniowego planu, co kilka dni wrzucam informację o postępach na mojego bloga biegowego www.leszekbiega.pl - mam za sobą już 2 biegi po 30km. Brakuje mi jeszcze wytrzymałości ale mam jeszcze 80 dni żeby ją wybiegać :hej: w ten week-end znowu długie wybieganie 32km :bum:
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
rufuz

Nieprzeczytany post

Wchodzac na strone Paris Marathon z listy startowej mozna sobie wydrukowac ladny "certyfikat" startowy :ble:
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A jeszcze o biletach - mój kolega z pracy który też będzie biegł w Paryżu kupował bilet niedawno i na te same dni co ja a zqpłacił nawet troszkę mniej niż ja mimo że ja kupiłem dawno temu :-O ceny biletów te jedna czarna magia...
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
qjonik
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 16 lis 2009, 21:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

LDeska pisze:
U mnie przygotowania idą dobrze - jestem w piątym tygodniu 16-tygodniowego planu, co kilka dni wrzucam informację o postępach na mojego bloga biegowego www.leszekbiega.pl - mam za sobą już 2 biegi po 30km. Brakuje mi jeszcze wytrzymałości ale mam jeszcze 80 dni żeby ją wybiegać :hej: w ten week-end znowu długie wybieganie 32km :bum:
No to nieźle, ja w tym tygodniu biegnę dopiero 22km. 30km pobiegnę góra dwa razy..
Chciałbym też pobiec w 1/2MW, ale chyba nie tak ambitnie jak Leszek( cel: poniżej 1:45). Ja potraktuje to raczej jak jednostkę treningową.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gife
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5842
Rejestracja: 27 lut 2010, 18:48
Życiówka na 10k: 34:04
Życiówka w maratonie: 2:42:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

LDeska pisze:A jeszcze o biletach - mój kolega z pracy który też będzie biegł w Paryżu kupował bilet niedawno i na te same dni co ja a zqpłacił nawet troszkę mniej niż ja mimo że ja kupiłem dawno temu :-O ceny biletów te jedna czarna magia...
Złoty się umocnił i cena euro spada. Wszystko tanieje więc :)
Early Hardcore 4 Life!
Lech Poznań Fanatic
PB: 5000m - 16'27" (nieof.); 10 km - 34'04"; 21,097 km - 1h15'55" 42,195 km - 2h42'10"
Komentarze,Blog
Garmin Connect
rufuz

Nieprzeczytany post

Eeee to poczekam jeszcze troche z tym biletem. Cena to nie az tak duzy problem tylko moze sie okazac, ze nie bedzie wolnych miejsc na lot bezpośredni. Najważniejsze, ze hotel juz mam.
Ja w tym okresie akurat nie mam trzydziestek. Chyba przez to, ze dwa razy w tygodniu mam bieg ciągły w drugim zakresie. Wycieczki biegowe mam po ok 25 km. Trenujcie, trenujcie musimy wypaść jak najlepiej w Paryzu. U mnie "wszystkie znaki na niebie" tzn tempa i czasy pokazują, ze w okolicach 3:05-3:08 powinienem pobiec, oczywiscie jak mnie jaks kontuzja nie dopadnie. Sporo pracuje nad wzmocnieniem dolnych partii dlatego szczegolna uwage zwracam teraz na dokladne robienie sily biegowej. Dobra sesja skipow potrafi dac w kosc :ble:
qjonik
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 16 lis 2009, 21:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Linie air france mają 10 % zniżki dla uczestników maratonu :) Ale to i tak drogo wychodzi..
Obrazek
ODPOWIEDZ