36 Paris Marathon 2012

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Cena biletu zależy też bardzo od daty i godziny wylotu - może ta okazja to były jakieś ostatki typu wylot późno w nocy a powrót wcześnie rano? No albo po prostu promocja i terminy były ok.
Ja też się rozejrzę za hotelem w przyszłym tygodniu.
Co do koszulek to kupię sobie taką zwykłą białą z czerwonymi wstawkami i dam do nadruku, no chyba że znajdę jakąś która mi się spodoba od razu z polskimi szczegółami... na razie nie znalazłem.
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
New Balance but biegowy
qjonik
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 16 lis 2009, 21:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

z godziną lotu nie było problemu, można był nawet wybrać rano czy wieczorem. Gorzej z datą, taka cena obowiązywała tylko przy wylocie w czwartek 12-go i powrót 19-go. Akurat mi to pasowało :)
Co do koszulki- ja pobiegnę w koszulce piłkarskiej reprezentacji Polski ( Pumy), którą kiedyś dostałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No tak, to się dobrze złożyło - ja bym tygodnia urlopu nie poświęcił tym bardziej że jedna doba w Paryżu to zwykle koszt wyższy niż ten bilet ;) My chyba z żonką jakiś hotel typu etap wybierzemy, są tanie i czyste - korzystaliśmy kilka razy w różnych miastach.

Acha a co do koszulek to ja się zastanawiam czy nie nadrukować tam czegoś w języku autochtonów :)
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
qjonik
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 16 lis 2009, 21:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ja na szczęście mam nocleg gratis, co prawda pod Paryżem, ale zawsze.
Co do hoteli, kiedyś ( dobrych parę lat temu) nocowałem tutaj:

Stacja Naukowa PAN - Paryż
Scientific Centre of the Polish Academy of Sciences in Paris

Ośrodek Lauriston
74 rue Lauriston, 75116 Paris
Sekretariat Stacji
tel. (0-0331) 56 90 18 34, fax: (0-0331) 47 55 46 97
e-mail: sekretariat.parispan@free.fr
http://www.academie-polonaise.org

Wtedy ceny były bardzo przystępne (zniżki dla studentów i pracowników PAN) Jak jest teraz to nie wiem, podobno trochę podnieśli ceny.
Największy atut to lokalizacja w sercu miasta, przy Łuku Triumfalnym.
Przypuszczam że hotele typu etap czy formule 1 będą tańsze, ale one są położone zazwyczaj na obrzeżach miast.
Jeśli ktoś planuje np długie wieczorne spacery po Paryżu to polecam. Szczególnie w niedziele po maratonie :hej:
Obrazek
rufuz

Nieprzeczytany post

qjonik pisze:Ja na szczęście mam nocleg gratis, co prawda pod Paryżem, ale zawsze.
Co do hoteli, kiedyś ( dobrych parę lat temu) nocowałem tutaj:

Stacja Naukowa PAN - Paryż
Scientific Centre of the Polish Academy of Sciences in Paris

Ośrodek Lauriston
74 rue Lauriston, 75116 Paris
Sekretariat Stacji
tel. (0-0331) 56 90 18 34, fax: (0-0331) 47 55 46 97
e-mail: sekretariat.parispan@free.fr
http://www.academie-polonaise.org

Wtedy ceny były bardzo przystępne (zniżki dla studentów i pracowników PAN) Jak jest teraz to nie wiem, podobno trochę podnieśli ceny.
Największy atut to lokalizacja w sercu miasta, przy Łuku Triumfalnym.
Przypuszczam że hotele typu etap czy formule 1 będą tańsze, ale one są położone zazwyczaj na obrzeżach miast.
Jeśli ktoś planuje np długie wieczorne spacery po Paryżu to polecam. Szczególnie w niedziele po maratonie :hej:
Bylem na tej stronie i nic nie moglem znalezc o noclegach. Maja tam hotel ? Eeee cos znalazlem. Ale z tego co wyczytalem to nie sa to pokoje goscinne ogolnie dostepne. Chyba, ze na czas maratonu udostepniaja noclegi. Moze zadzwonie i zapytam. No po maratonie, wieczorem mała lampke dobrego Francuskiego wina planuje wypic.
A znacie jakies ciekawe, fajne miejsca w Paryzu (nie liczac tych znanych z przewodnikow turystycznych) ? :ble:
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To bardzo zależy od gustu - co kto lubi. Ja byłem ze 3 razy służbowo i raz prywatnie z żoną i mi Paryż się bardzo podobał, tylko Rzym podobał mi się bardziej z tych miast które widziałem. My już te najpopularniejsze miejsca widzieliśmy więc pochodzimy bez jakiegoś ustalonego planu. Na pewno chciałbym kilka razy zjeść w małych paryskich restauracjach jakieś lokalne dania - to jest bardzo fajne dla mnie. A zabytki itp - ja polecam Sacre Cour (nie wiem jak to się pisze, taka bazylika z białego marmuru w dzielnicy chyba Montmartre), Pola Elizejskie i Łuk Triumfalny, Wieża Eiffle'a - standardowo ;) Acha i ciekawostka - na tyłach Wieży Eiffle'a jest Place de la Varsovie przez który będziemy przebiegali chyba około 25 kilometra. Może jakoś warszawskiego flash-moba zrobimy :D ;) ?
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
qjonik
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 16 lis 2009, 21:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

rufuz pisze: Bylem na tej stronie i nic nie moglem znalezc o noclegach. Maja tam hotel ? Eeee cos znalazlem. Ale z tego co wyczytalem to nie sa to pokoje goscinne ogolnie dostepne. Chyba, ze na czas maratonu udostepniaja noclegi. Moze zadzwonie i zapytam. No po maratonie, wieczorem mała lampke dobrego Francuskiego wina planuje wypic. :ble:
Udostępniają pokoje ale lepiej zadzwonić i się wypytać. Pierwszeństwo mają pracownicy PAN, więc jeśli akurat w tym czasie odbywałaby się np jakaś konferencja to mógłby być problem z miejscami.
Obrazek
rufuz

Nieprzeczytany post

Chyba juz otrzymali moj medical certificate bo na liscie startowej pod moim nazwiskiem zniklo oznaczenie "Missing Documents" :ble:

Taka koszulke "skombinowałem" na Paryz
Obrazek
To sa oczywiscie plecy
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W tym ośrodku PAN to raczej odpada - dzwoniłem, można rezerwować dopiero na dwa tygodnie przed planowanym przyjazdem. To trochę bez sensu bo jak by zabrakło miejsc to może się okazać że w Paryżu akurat jest jakiś "roland gaross" albo inna wystawa światowa super ważna i zostały już tylko miejsca w pięciogwiazdkowych hotelach ;) Koszt nie jest jakiś strasznie wysoki, nawet jak na taką lokalizację jest tam tanio: 60 euro za pokój dla osoby albo 70 euro za pokój dwuosobowy ale ze względu na te ograniczenia w rezerwowaniu to my zarezerwujemy zwykły hotel.

A koszulka jest z jakiego materiału?

Certyfikat załatwię sobie dopiero w lutym, próbowałem wcześniej ale mnie zbyli :wrr: teraz zapisałem się do kardiologa żeby mi dał skierowanie EKG wysiłkowe - 35 lat na karku, pierwszy maraton - lepiej na zimne dmuchać żeby miał kto dzieci wychować i kredyt spłacić ;)
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
rufuz

Nieprzeczytany post

Koszulka jest "plastykowa" wiec pasuje :ble: Zeby bylo smiesznie to kupilem w Tesco za 29 zl :ble: Musialem tylko troche zwezyc rekawy bo to byla chyba jakas imitacja koszulki pilkarskiej :ble:
Ja z certyfikatem poszedlem do zwyklego internisty do prywatnej przychodni. Tak sie zlozylo, ze w zeszlym roku robilem sobie w tej przychodni dokladne badania kontrolne wiec ten internista mial wglad w moje wyniki. Biorac pod uwage Francuska biurokracje ja zalatwilem sobie dwa identyczne certyfikaty. Jeden wyslalem do Paryza a drugi zabiore ze soba.
No fakt przed pierwszym maratonem lepiej zrobic sobie wysilkowe EKG.
Szkoda z tym PANem :echech: No to w takim razie bede szukal tez zwyklego hotelu. Dobrze by bylo jak najblizej startu, mety. Ostatnio we Frankfurcie udalo mi sie z hotelem bo do startu i mety mialem jakies 500m :ble:
Dzis wreszcie zgodnie z planem zaczynam bardziej specjalistyczne treningi: WB2 a za jakis czas BNP :ble:
rufuz

Nieprzeczytany post

Z hotelem trzeba sie spieszyc bo sporo w okolicy juz wyprzedano. Ja na 99% jade sam wiec bede mial gorzej bo pokoj w hotelu najprawdopodobniej bede musial miec 2 osobowy. Malo jest jednoosobowych. W sumie to sie nawet ciesze bo zamiast biegania po sklepach przed maratonem z moja "druga polowa" bede mogl skupic sie na biegu :ble:
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja już jestem w drugim tygodniu planu 16-tygodniowego według metody FIRST - trenuję na 3:45 - trochę szybko jak na debiut i moje warunki ale lubię wyzwania :) Plan zakłada 3 biegi w tygodniu a ja biegam co drugi dzień więc raz na dwa tygodnie mam dodatkowy trening poza planem i właśnie wypadnie on jutro i też chciałem zrobić jutro to BNP :) Ja wrzucam opisy mojego biegania na mój blog: http://www.leszekbiega.pl - jak chcesz możesz krytycznym okiem popatrzeć i coś podpowiedzieć ;)

Z tymi kopiami zaświadczenia to racja - też wezmę dwa, jedno wyślę a drugie ze sobą.

A co do chodzenia przed maratonem to moja połowica rozumie że nie mogę w sobotę chodzić po Paryżu, dlatego przylot mamy w sobotę - zdążymy tylko na expo pójść odebrać pakiet i wyjść gdzieś na kolację z dużą ilością kalorii dla mnie :) Za to wylot mamy dopiero we wtorek więc w niedzielę po biegu i cały poniedziałek postaram się (pewnie na drewnianych nogach po takim dystansie) przespacerować z nią żeby i wilk był syty i owca cała :)
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
rufuz

Nieprzeczytany post

Moze sie okazac, ze w Twoim przypadku ten plan treningowy sie sprawdzi. Ciekawa koncepcja trzy kluczowe treningi w tygodniu. Moim zdaniem bardzo dobry plan treningowy dla osob pracujacych w nienormowanym czasie.
rufuz

Nieprzeczytany post

Hotel zarezerwowałem. Hotel nazywa sie: Hôtel Vivienne. Jak na Paryz cena 400 euro za 4 noce dosc przystepna :ble: Hotel jest w centrum. Od wczoraj duzo zostalo juz wykupionych. Pewnie za tydzien lub dwa zostana juz tylko hotele za 1000 i wiecej euro :bum:
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pomysł takiego planu zgapiłem od kolegi biegacza-blogacza a dokładnie od Bartka z bloga http://przebiecmaraton.blogspot.com/ - też mi się bardzo spodobał z powodu tylko trzech biegów bo na więcej nie mam czasu. Tylko u mnie nie z powodu nienormowanego czasu pracy a wręcz przeciwnie - codziennie siedzę przed komputerem po 8 godzin od 9 do 17 a w domu dwoje małych dzieci i po prostu nie wystarcza mi czasu na więcej biegania. Zresztą czytałem często że w takiej sytuacji jak moja (początkującego biegacza) lepiej nie trenować częściej niż raz na dwa dni żeby nie złapać kontuzji - więc tego się trzymam. Bieganie co drugi dzień daje mi raz na dwa tygodnie 4 treningi w tygodniu a raz 3 treningi więc w sumie biegam 3,5 raza na tydzień :)

Nastraszyłeś mnie tymi problemami z hotelami i też już zamówiłem. Jednak ze względu na żonę wziąłem sprawdzony hotel - Etap. Są tanie ale czyste i w rozsądnych lokalizacjach. W tym terminie (brałem 14-17) były jeszcze 4 hotele w Paryżu wolne i to nie za drogo. 55 euro za pokój dwuosobowy i można po 5 euro od osoby dokupić śniadanie (my wzięliśmy). W sumie wychodzi 65 euro za pokój dla 2 osób ze śniadaniem (nawet jak byśmy wzięli ze sobą dzieci to cena by się nie zmieniła). Hotel jest w dzielnicy Issy-les-Moulineaux, akurat w tej dzielnicy byłem już 3 razy w Paryżu służbowo więc mam miłe wspomnienia i trochę ją znam :) Hotel jest blisko expo (stacja metra Porte de Versailles chyba) - 2,7 kilometra (2 stacje) a do startu dalej niestety bo 9,5 kilometra - 15 stacji metra i wysiadamy na stacji Concorde - trzeba podejść na start Polami Elizejskimi albo 2-3 stacje jeszcze podjechać. Fajnie tak sobie już zaplanować ten dzień, trochę się czuję jak bym tam już był :)

Tylko ten certyfikat jeszcze no i specjalna koszulka :)
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
ODPOWIEDZ