Teraz jest Pn, 27 stycznia 2020, 10:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Poznań Półmaraton
Nowy postNapisane: Pt, 13 grudnia 2019, 23:56 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Wczoraj ruszyły zapisy na półmaraton w Poznaniu 5 kwietnia 2020.
Korci mnie żeby wystartować w większym biegu poza Warszawą i za cel obrałem sobie Poznań. Chętnie poczytam jakieś opinie nt. poprzednich edycji, trasy i całej imprezy :usmiech: .

5km: 18:55; 10km: 38:50; HM: 01:28:40

Tytuł: Re: Poznań Półmaraton
Nowy postNapisane: So, 14 grudnia 2019, 22:59 
Stary Wyga
Stary Wyga

Biegłem w Poznaniu 10 razy. Trasa się zmieniała na przestrzeni lat, ale ostatnia muszę przyznać żeby była całkiem niezła i można na niej myśleć o robieniu życiówek. Nawet gdy trasa była według mnie nieco bardziej wymagająca to Karolina Nadolska nabiegała najlepszy wynik w historii wśród Polek, ale ze względów formalnych nie mógł zostać uznany za rekord Polski. Poza tym na ile już się najeździłem po biegach w różnych częściach świata to organizacja w Poznaniu na bardzo wysokim poziomie. Praktycznie zero kolejek po pakiety, start/meta w samym centrum, niemal przy samym dworcu PKP więc jak ktoś po biegu spieszy się na pociąg to nie ryzykuje, że gdzieś po drodze utknie, szeroki start, podział na strefy według deklarowanych czasów choć nie do końca idealnie pilnowany, dużo toi-toii :) , długie stoły na punktach odżywczych i zwykle dość dużo kibiców - oczywiście jak na polskie warunki. Świetnie zorganizowane depozyty, prysznice i masaże po biegu. Trudno się do czegokolwiek w sumie przyczepić.

10km - 40:05
21,097 km - 1:24:56
42,195 km- 2:58:55

Tytuł: Re: Poznań Półmaraton
Nowy postNapisane: N, 12 stycznia 2020, 22:10 
Wyga
Wyga

Ja pierwszy raz będę brała udział. Właśnie ten bieg stawiam na poprawę życiówki. Na początku miał być Kraków, ale będzie Poznań. A powyższa opinia dot. organizacji jeszcze bardziej mnie zachęca :) Jeszcze się nie zapisałam, ale zamierzam to zrobić przed 20.02, wtedy tańszy pakiet. Mam na razie zarezerwowany nocleg gdzieś w centrum. Na razie przeraża mnie ta ilośc ludzi i mam nadzieję, ze nie będzie żadnych zatorów na starcie. Chcę się ustawić w strefie poniżej 1h30m. W największej imprezie,w jakiej brałam udział to było na ok 6 tys. ludzi. Jeszcze jestem ciekawa jak będzie z jakimś parkingiem w okolicy startu? :niewiem:

Przy okazji zamierzam zwiedzić Poznań, co może nie pomoże, bo zmęczy nogi, ale to w sumie taka jedyna okazja, bo w Poznaniu jeszcze nie byłam. Planuje być już w piątek, a wrócić dopiero w poniedziałek, także troszkę czasu na zwiedzanie będzie.

10km 40:27 (06.10.2019)
1/4M 43:21 (14.09.2019)
21km 1:33:19 (14.04.2019)

blog: >> klik<<
komentarze: >> klik <<

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]