Wolne media.

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Tak sobie biegnąc dzisiaj zastanawiałem się czy portal w jakiś sposób zareaguje na ogólnokrajowy protest wolnych mediów w sprawie wolnych mediów. Ale jak widać, nic z tego. Nie oczekiwałem, że portal zostanie zamknięty na cztery spusty i na jeden dzień ale sądziłem że opublikowany zostanie apel popierający protest. Szkoda. Rozumiem, że portal jest tak zasobny finansowy, jakiś podatek 15-to procenty portalu nie rusza.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2021, 13:47 przez Ryszard N., łącznie zmieniany 1 raz.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2415
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Może tutaj nie ma obrotu powyżej 1mln zł?
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Właśnie mnie to zastanawiało. Może portale tematyczne dostaną wyjątek, a może się zamkną lub przeniosą ograniczą do wrzucania apdejtów na fejsa.

Ludzie w ogóle nie mają wyobraźni i chętnie podkładają głowę pod topór. Byle mieć satysfakcję z tego, że będzie im się wydawało iż ich linia ideologiczna będzie przez jakiś czas na wierzchu. Przypomniało mi się to w kontekście tego, jak tu kiedyś byłem napadnięty przez fanbojów fejsbuka, gdy wyraziłem niezadowolenie że ruch internetowy migruje w kierunku prywatnych ekosystemów sieciowych. Minęło kilka lat i chyba nawet do najzagorzalszych fanbojów dotarło, że owczy pęd w stronę monopoli medialnych spowodował, iż kilku niewybieralnych ludzi może wyłączyć każdego człowieka na Ziemi, że na podstawie kilkuset lajków ich algorytmy znają cię lepiej niż twoja żona, że zatrudniani tam specjaliści od uzależnień pracują nad tym, żeby korzystanie z ich serwisów uzależniało jak najszybciej. Ale wtedy z jakąś właściwą sobie swadą próbowali udowadniać, że jeśli korzystam z karty płatniczej a nie korzystam z fejsbuka, to że jestem niekonsekwentny i się nie znam ;-)

Te dywagacje to oczywiście nie pod adresem prowadzących portal (ich sprawa co wkładają na stronę), lecz tych, co to ich śmieszą wydarzenia które myślącego człowieka powinny mocno martwić.
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze:czy portal w jakiś sposób zareaguje na ogólnokrajowy protest wolnych mediów w sprawie wolnych mediów.
a co ten protest ma wspólnego z wolnymi mediami? :lalala:
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3891
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

khorne pisze:
Ryszard N. pisze:czy portal w jakiś sposób zareaguje na ogólnokrajowy protest wolnych mediów w sprawie wolnych mediów.
a co ten protest ma wspólnego z wolnymi mediami? :lalala:
Co ma wspólnego, a ile masz lat? Ryszard wie o czym mówi.
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

a coś bardziej merytorycznie?
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2415
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

Nie mieszajmy zbyt wielu rzeczy w jednym kotle. Projekt złożony przez PiS oceniam negatywnie. Jednak ta żenada jaka dzisiaj odbywa się w mediach dotyczy tylko zysku wielkich korporacji, które co najwyżej kilka gwiazd zatrudniają za duże pieniądze, a reszcie wrzucają umowy śmieciowe, a nas karmią gównianymi programami, zostawiając sobie jako listek figowy kanały informacyjne, które są z punktu widzenia biznesowego nieistotne. Rozumiem, że na przykład Monice Olejnik będzie trudno być niezależną dziennikarką w szpilkach nie za 10 tysi tylko za 1 tys :hahaha: W całej akcji nie chodzi o żadną niezależność tylko o duże pieniądze. PIS idzie drogą Orbana, tam okazało się że RTL jak mu spadły zyski jakoś mniej już był zainteresowany niezależnością i zdecydowanie mniej negatywnie oceniał rząd. Taka to jest niezależność dziennikarska. Żal tylko Polsatu który robił łaskę gdzie byle władzy i też dostanie po garach :hahaha: :hahaha: A na koniec najwięksi sobie dadzą świetnie radę, a My zapłacimy trochę więcej za reklamowane produkty.
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@ khorne
W setkach, jak nie w tysiącach miejsc możesz znaleźć tą informację. W jednych bardziej zdawkowo, w innych z pełną analizą. Na pewno nie miałbyś problemu znaleźć wystarczająco szczegółowe, ale nie nazbyt skomplikowane dla siebie wyjaśnienie. Po co więc chcesz, żeby ktoś jeszcze tu Ci to przepisywał?
Ja w każdym razie nie będę bo czuję pismo nosem, że zaraz dołączy ktoś jeszcze i jak w poprzednio opisywanej sprawie znowu będę przez kilka dni tłumaczył że nie jestem wielbłądem komuś, kto wie że nim jestem, bo wie.
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:@ khorne
W setkach, jak nie w tysiącach miejsc możesz znaleźć tą informację. W jednych bardziej zdawkowo, w innych z pełną analizą. Na pewno nie miałbyś problemu znaleźć wystarczająco szczegółowe, ale nie nazbyt skomplikowane dla siebie wyjaśnienie. Po co więc chcesz, żeby ktoś jeszcze tu Ci to przepisywał?
Ja w każdym razie nie będę bo czuję pismo nosem, że zaraz dołączy ktoś jeszcze i jak w poprzednio opisywanej sprawie znowu będę przez kilka dni tłumaczył że nie jestem wielbłądem komuś, kto wie że nim jestem, bo wie.
widzisz, takie to proste, a jednak nie jesteście w stanie mi merytorycznie odpowiedzieć. Co więcej, nie natknąłem się jeszcze na jedno z tych tysięcy miejsc, które powiedziałoby mi co to ma wspólnego z 'wolnymi mediami' ;) Nie jestem w ogóle zaskoczony. Po prostu ten podatek nie ma kompletnie nic wspólnego z tym, o czym mówicie. Wspomniałeś o 'ludzie nie mają wyobraźni'. Masz rację. Niektórzy nie mają. Niektórzy mają jednak wyobraźnie zbyt rozwiniętą, przez co nie potrafią rozróżnić swoich wytworów od realnego świata ;)
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

khorne, większy zdecydowanie problem jest w tym, że całkiem spora grupa „łyka” to co podają media rządowe.
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ryszardzie, to o czym piszesz nie ma nic wspólnego z tematem.

Zadam pytanie jeszcze raz. Co ten podatek ma wspólnego z 'wolnymi mediami' (w końcu jest reklamowany jako zamach na wolne media, a i w tym temacie poruszacie to zagadnienie) ? Merytorycznie, w końcu to takie proste.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2021, 14:38 przez khorne, łącznie zmieniany 1 raz.
zozur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 302
Rejestracja: 03 gru 2018, 05:06

Nieprzeczytany post

Nie mam nic przeciwko temu podatkowi, pod warunkiem braku dotowania TVP z budżetu i likwidacji abonamentu.
Oczywiście podatek ma też dotyczyć TVP.
lobsang
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 15 paź 2015, 12:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Nieprzeczytany post

***** ***
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze:khorne, większy zdecydowanie problem jest w tym, że całkiem spora grupa „łyka” to co podają media rządowe.
a kolejna grupa łyka tnv itd.
ale rozumiem Ci z TVN i wyborczej są OK za to jak ktos ma inne zdanie to 8 gwiazdek dla niego.
język miłości opozycji.
ODPOWIEDZ