Radio do biegania (Trójka) NOWY ŚWIAT!

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dobra wiadomość w tych dziwnych czasach: https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/b ... 0,681c1dfa

Strona zbiórki: https://patronite.pl/radionowyswiat
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4109
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

ale która to dobra ta wiadomość ?
zbierają na czekoladowego orła ?
mann zdaje sie już w radio Kolor z materną robił i jakoś rynek ich zweryfikował.
krzysio jeszcze nie dołączył do projektu ?
nie wiem, dlaczego tylko ma to być radio do biegania i czemu tak tu to reklamujesz.


tak se jeszcze przejrzałem z ich celów:


▪ Radio, które będzie całkowicie niezależne, które nie będzie musiało kłaniać się sponsorom ani ulegać finansowym czy politycznym naciskom.

▪ Radio pełne wyjątkowych osobowości, wolności słowa, ambitnej muzyki i fascynujących audycji.

Fundamentem tego planu i gwarancją jego wykonania jesteście Wy, szanowni Państwo. To Wy możecie stać się Pracodawcami wszystkich, którzy tworzyć będą Radio “Nowy Świat”. To dzięki Wam, dzięki wsparciu społeczności, może powstać radio ambitne i całkowicie niezależne.


czyli szukamy frajerów, którzy bedą nas sponsorować, bo przecież nie chodzi o to, zeby robić dobry produkt, tylko, zeby znależć głupszego odbiorcę.
co jak widać działa.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

No dla mnie to również żadna dobra wiadomość. Raczej żałosna, bo dlaczego dziennikarze, którzy przez lata wypracowali swoją markę, prezentujący na prawdę dobre dziennikarstwo, muszą zbierać na własne radio?
Poza tym Trójka, była Trójka, a takie różne twory powstające na bazie czegoś tam, raczej nie są trwałe, i przypominają rozpaczliwe ruchy tonącego.
No, ale może się mylę, w każdym razie życzę im jednak sukcesu.
A do biegania radia nie potrzebuję. Lubiłam w domu posłuchać Trójki, ale Trójka się skończyła, więc nie słucham.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Beata: Tak, to żałosne, że tacy dziennikarze muszą zbierać na własne radio. Tak, to żałosne, że w opłacanych z pieniędzy podatnika mediach bardziej od umiejętności i warsztatu liczy się, czy ktoś chodzi w koszulce z husarią albo z wyklętymi. To żałosne, że nawet dziennikarza sportowego wypierdzielili z dnia na dzień tylko za to, że będąc z wykształcenia prawnikiem powiedział w wywiadzie, że Konstytucję należy szanować. Ale wiadomość, że ci ludzie mają okazję spróbować zrobić swoje radio, uważam za dobrą wiadomość.
cichy70 pisze:czyli szukamy frajerów, którzy bedą nas sponsorować, bo przecież nie chodzi o to, zeby robić dobry produkt, tylko, zeby znależć głupszego odbiorcę.
co jak widać działa.
Frajerzy to sponsorują od 5. lat media tzw. publiczne, na które część z nich nie może patrzeć bez zwracania. Tutaj sponsorzy są świadomi kogo i dlaczego chcą sponsorować.
cichy70 pisze:nie wiem, dlaczego tylko ma to być radio do biegania i czemu tak tu to reklamujesz.
Dlaczego "reklamuję"? - Chciałem podzielić się czymś pozytywnym
Dlaczego radio do biegania? - Bo jakiś czas temu zniknął dział "Nie tylko bieganie" a został tylko dział "O bieganiu rozmowy", to musiałem się jakoś wpasować. Poza tym jako nie słuchający niczego podczas biegania mogę sobie wyobrażać, że osoby preferujące słuchawki uznają to radio za dobry wybór ;-)

A Krzysio? Mam nadzieję że będzie częstym gościem, bo chyba nikt inny nie ma takich pokładów naturalnego sarkazmu
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Zapewne jest sporo odbiorców, którzy słuchali Trójki od "zawsze" a teraz nie słuchają. To co zrobiono z Trójką przez ostatnie kilka lat to modelowy przykład budowania nowego inteligenta, nowych elit i nowego sposobu myślenia, budowania na chama, na rympał, przez " chłopców o czerwonych rękach i twarzach ziemniaczanych". Słuchałem Trójki jeszcze za komuny, potem latami z przerwami. Oczywiście nie słuchałem wszystkiego i o każdej porze ale sporo było tam rzeczy niezłych a i sporo bardzo dobrych i brakuje mi na dziś takiego radia na rynku. Teraz nie słucham wcale trójki jak zapewne ogromna ilość jej byłych słuchaczy i traktuje to jako szykanowanie mnie jako obywatela, wpierdalanie się w moją osobistą sferę wolności i narzucanie mi na siłę linii partii i to w punktach, do których ta linia nie powinna się w ogóle wpierdalać i nimi się zajmować. Narzucanie ziemniaczanej retoryki głoszonej przez wątpliwej jakości proroków. Nie słuchałem Trójki z powodu serwisów informacyjnych czy treści politycznych ale z powodów czysto estetycznych. Pozostało kilka audycji muzycznych na poziomie, które jeszcze słuchałem albo odsłuchiwałem na Spotifaju ale i to powoli jest dożynane.
Teraz słuchać się tej parcianej retoryki nie da
Dla mnie to kwestia trochę jak z Herberta

Tak więc estetyka może być pomocna w życiu
nie należy zaniedbywać nauki o pięknie
Zanim zgłosimy akces trzeba pilnie badać
kształt architektury rytm bębnów i piszczałek
kolory oficjalne nikczemny rytuał pogrzebów

Nasze oczy i uszy odmówiły posłuchu
książęta naszych zmysłów wybrały dumne wygnanie

To wcale nie wymagało wielkiego charakteru
mieliśmy odrobinę niezbędnej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
Tak smaku
który każe wyjść skrzywić się wycedzić szyderstwo
choćby za to miał spaść bezcenny kapitel ciała
głowa
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cichy, frajerów to mają media publiczne, dlatego ja frajerem nie będąc nie mam w domu telewizora ani radia bo płacił za coś czego nie oglądam/słucham nie będę. Był czas że Trójki słuchałem w pracy i samochodzie, teraz się nie da o czym tak ładnie napisał mihumor więc słuchać przestałem. Słucham Antyradia które też jakieś wybitne nie jest ale muzyka przynajmniej jest taka, że mnie zęby nie bolą. Nowe radio przywitam z radością i zobaczę jakie będzie bo Trójkę jakiś czas temu sobie bardzo ceniłem.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Aha i Cichy, nie wiem skąd wysnułeś wniosek o tym, że szukają głupszego odbiorcy... Osobiście czuje się urażony mimo, że na to nowe radio grosza nie przelałem.

Wpadasz w manierę jaśnie panujących i traktujesz wszystkich co się nie zgadzają z jedynie słuszną droga z góry? Chyba nie bo trochę Cię poznałem, ale do końca pewny nie jestem.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Antyradio ma tą wadę, ze muzyka jest bardzo ok gdyż jest niska powtarzalność i jednak trochę audycji autorskich gdzie ktoś myśli o tym co puszcza i w jakiej kolejności oraz unika utworów mocno przegranych. Niestety poza nielicznymi wyjątkami słowo mówione w Anty jest do bólu słabe i jest to gadka żeby gadać. Zatrudniają niezłych dziennikarzy ale to są audycje improwizowane z gadaniem niby humorystycznym i lekkim. To jest niestety niestrawne a dowcipy często grube i żal dupę ściska. Ale to i tak lepiej niż Rock Radio i muza z kompa na okrągło to samo w kółko i do ustania. Ale jak w dialogu Himilsbacha i Maklaka to ludzie lubią słuchać piosenki które znają
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Trójka miała swoją magię w latach 80' 90' bo była takim JEDYNYM oknem na świat, do tego miała wręcz nadmiar wspaniałych dziennikarzy, mega inteligentnych, którzy cudownie improwizowali, tworzyli coś z niczego oraz umieli pięknie lawirować w tamtych okolicznościach, ale to były inne czasy... bo jak to mówią "kiedyś to były czasy, teraz to nie ma czasów" :hahaha:
teraz się już tak nie da, teraz problemem jest nadmiar, wręcz zalew wszelkich treści, w większości niestety gównianych, media wszelakie traktują nas jak debili, co niektórym trochę przeszkadza... dlatego teraz tak usilnie szukamy wszelakich kanałów czy podkastów, gdzie inteligentny prowadzący rozmawia z innymi inteligentnymi, zmuszając słuchaczy do myślenia, refleksji...
no i pozostaje odsłuchiwać sobie (lekko pochlipując) archiwalne odcinki ZCDCP czy Rodziny Poszepszyńskich... boże, jakie te starocie są aktualne do dziś... np. czy prać skarpety? :niewiem:
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Awatar użytkownika
bezuszny
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 06 wrz 2017, 21:23
Życiówka na 10k: 39:51
Życiówka w maratonie: 3:13:48
Lokalizacja: Holandia

Nieprzeczytany post

Wychowałem się na Trójce i nóż w kieszeni się otwiera, gdy obserwuje się, gdy władza zniszczyła spaliła właściwie do samych fundamentów tę rozgłośnię i w jej miejsce zbudowała sobie partyjną szczekaczkę za pieniądze podatników.

Teraz słucham właściwie tylko Listy Przebojów, Topów Wszech Czasów, czasami audycji muzycznych Stelmacha czy Metza. Fajna też była (jest?) Trzecia Strona Medalu, była (jest?) seria o bieganiu z Pawłem Januszewskim, programy poranne i popołudniowe z ciekawymi reportażami. Teraz wszystko niestety stopniowo stało się upolitycznione.

Mam nadzieję, że radio Nowy Świat zaistnieje, sam nie wiem, czy będę słuchał, pieniędzy nie wpłacałem w ciemno, ale jeśli ktoś chce, to ma do tego pełne prawo. Wypróbować nie zaszkodzi. Szanuję red. Manna, Waglewscy też włączyli się w projekt, co mnie cieszy. Za panią Jethon akurat nie przepadam specjalnie, ale nie przeszkadza mi to. W sumie takie radio utrzymywane ze składek zamiast z reklam byłoby ciekawym pomysłem - ciekawe czy taki jest plan, skoro mają być zrzutki od słuchaczy, bo od reklam Aflofarmu i innych szajsów człowiek ma natychmiastowy odruch wymiotny (choć i na to pewnie znalazłby się jakiś suplement :bum:).

Ostatnio zacząłem słuchać Muzo.fm (no może poza porannymi rozkrzyczanymi redaktorami) puszczają pod mój gust całkiem dobrą mieszankę alternatywy, rocka i porządniejszego popu, więc tak do pracy dobrze się słucha, jest też trochę audycji autorskich, zatem nie leci non stop to samo i można się czasem czegoś nowego dowiedzieć o muzyce.
5 - 19:20 (Amsterdam, 17.10.2020)
10 - 39:51 (Leiden Marathon, 10.10.2021)
HM - 1:29:27 (Berliner Halbmarathon, 03.04.2022)
M - 3:13:48 (Rotterdam Marathon, 24.10.2021)
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Trójka jak i wiele instytucji kultury została zniszczona w imię pogłębiania procesu mocnego podzielenia społeczeństwa. Ono wyjątkowo dobrze służy władzy i znakomicie cementuje poparcie. Jakby władza nie dała dupy to i tak nic to nie znaczy bo bezsilność i słabość znakomicie została przetworzona na mocną i dokładnie sprecyzowaną nienawiść.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4109
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

wszyscy polityka, polityka.
ale jak mann i cała reszta"buntowników" robiła za komunyi postkomuny, jak wywalali ludzi za magdy jethon, tej co to teraz taka biadoli na wolność a dupsko lizała temu łotrowi komorowskiemu to wtedy nikomu to nie przeszkadzało.
siedzieli pierdzieli w stołki.
trójka zyskała polularnośc bo innej stacji nie było w takim formacie i tyle.
nie mogło po prostu być inaczej.
kiedys może jeszcze program IV rozgłośnia harcerska próbowała jakoś dorównać.
trójki słucham o ile dobrze pamietam od roku 1977 więc pare lat mi z nią zeszło.
pamietam powieści w odcinkach czytane po godzinie ósmej rano,
pamietam codzienne audycje m.wiernika, p sztomke itd
pamietam tez jak czekałem na sobotnie poranki z manem.
słucham bez względu na konukturalizm polityczny.
tylko, że dziwnym trafem jakoś tak zawsze jest, że jak rzadziła postkomuna to była tam demokracja,
a jak zostali wybrani "nie nasi" to jest zamordyzm i faszyzm.
żeby bylo jasne, nie podoba i się robienie z niej tuby politycznej, ale tak było zawsze za każdej władzy.
są wciaż audycje których mozna słuchać i slucham ich od lat.
nie rozumiem natomisat tego płaczu pt 'ratujmy trójkę"
tego świetego oburzenia.
siedziały sobie leśne dziadki, od lat nic nowego nie wnoszącego za państwową kasę i było dobrze.
przestało być dobrze idą na swoje.
wolna wola wolny wybór.
ale te sztandary, odbijemy trójkę ?
która trójkę ?
ożeł morze ???
nie wiem co miał na mysli Michał cytując herberta, ale myslę, że te słowa doskonale też mozna skierować w stronę tych co tak teraz płaczą.
powinni o nich pomyśleć.
ps
skoor nie bądz taki delikatny.
nie mam Ciebie za głupca, mówię o postawie tych żebrzących co to będą robic radio niezalezne bez sponsorów i reklam hahhahahhahahah
ja poprostu myslę, że cynicznie chcą wyrwać troche kasy mając tak naprawdę nas w dupie.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Coraz bardziej przekonuję się do Twojego przeczucia, że Oni rzeczywiście mogą mieć cię w dupie.
"Cynicznie chcą wyrwać trochę kasy" - ale nie tobie ją "wyrywają' więc o co ci chodzi? Boli że partia chciała ich zgnoić a może jej się to nie uda?

Na czym polegają twoje zarzuty że "za komuny i postkomuny" nie należało pracować? Kiedy twoim zdaniem skończyła się "postkomuna" i skąd miałeś do tego czasu na jedzenie, bo sądząc po przedstawianych datach, to byłeś już w wieku produkcyjnym?
Obrazek
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Za komuny każdy robił na Państwowym. Nawet takie tuzy niezależności jak Rosiewicz i Wolski żyli z kasy z mediów i mieli się dobrze a ja jestem daleki by ich nazywać tak jak oni nazywają innych co robili tak samo jak oni. Idąc tropem myślenia takiego widzimy, że w zdrajcami byli Starsi Panowie a i Bajka dla Dorosłych to była na bank agitacja UBecka. Nawet przecież nasze światło narodu i architekt nowych elit był pracownikiem naukowym komunistycznego uniwersytetu i brał kasę od PRL-u. A i jego doradcy bardziej wartko i zwinnie pływali w komunistycznym akwarium niż wszyscy moi znajomi sędziowie tak łatwo nazywani komunistycznymi a tymczasem oni za komuny co najwyżej do liceum chodzili a maturę najstarszy z nich robił w 89tym. To ta retoryka parciana
Nie kojarzę żadnych masowych zwolniej w trójce robionych za czasów Jethon a już prowadzonych w taki chamski sposób to wcale. Nie kojarzę też by format który niby twierdzisz jest odpowiedzialny za ten sukces był reglamentowany, opatentowany i niekopiowalny. Radio po zapaści tak finansowej jak i ilości słuchaczy było konsekwentnie i z pomysłem odbudowywane i było w czołówce krajowej konkurując z największymi prywatnymi gównoradiami. Nie nazwałbym tego pierdzeniem w stołek i nie sprowadzałbym tego do takiej niesprawiedliwej płaszczyzny czy oceny. Mnie ta "trójkowość" i słodkopierdząca miłość własna radia i słuchaczy mocno irytowała co nie przeszkadzało mi doceniać wiele unikatowych i znakomitych audycji prowadzonych przez indywidualności i znakomitych dziennikarzy radiowych. Wielu z nich zostało w sposób bezceremonialny i niezgodny z prawem pracy wypierdolonych (tak, to właściwe określenie). W tym wielu cenionych przez mnie. W ich miejsce przyszli ludzie dający wątpliwej jakości treści i robiący siermiężną rozrywkę. Wiec trzy lata temu przestałem w ogóle czegokolwiek na tej częstotliwości słuchać. To była kwestia smaku.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Żenada.
Po pierwsze: to ma być radio internetowe.
Po drugie: z tym zbieraniem pieniedzy to trochę Metoda Ojca Dyrektora...
Jeszcze zrozumiałbym gdyby potrzebowali na rozruch biznesu, ale nie... oni otwarcie piszą o kolejnych miesiącach...
"Life can pull you down but running will always lift you up."
ODPOWIEDZ