Ile to potrwa - odwoływanie biegów

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Ile obstawiacie? Czy impreza pod koniec kwietnia ma szansę się odbyć, czy raczej słabo?
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Patrząc na to jak to teraz wygląda to zawody i do początku czerwca mogą się nie odbyć.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1281
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

rok, a jak będą sobie dobrze radzić z nierozprzestrzenianiem to nawet dwa.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Ja obstawiam, że do końca kwietnia minimum, a miało być sub100 na HM...
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Obstawiać?
Na to, że pod koniec kwietnia, nie ma jakichkolwiek szans - każde pieniądze! :)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

epidemiolodzy specjaliści ;)
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13263
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Az Chińczycy powiedzą... to był Fake.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na dziś jestem najbardziej skłonny do stwierdzenia:
Slawcio pisze:rok, a jak będą sobie dobrze radzić z nierozprzestrzenianiem to nawet dwa.
Im szybciej zapomnisz o starcie tej wiosny, tym mniej będziesz sfrustrowany. Jesienią? Jeśli epidemia nas przewalcuje w ciągu kilku miesięcy, co może oznaczać kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tys. zmarłych, to tego typu środki zaradcze jesienią nie będą już potrzebne. Ja bym wolał żeby to nie nastąpiło.
ragozd pisze:epidemiolodzy specjaliści ;)
Epidemiologa specjalistę to możesz posłuchać np. tu: https://youtu.be/E3URhJx0NSw
W tym wątku kolega prosił o obstawianie okresu bez zawodów, co niniejszym robimy ;-)
Awatar użytkownika
krunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 14 wrz 2011, 10:32
Życiówka na 10k: 42:53
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Pixa pisze:Ile obstawiacie? Czy impreza pod koniec kwietnia ma szansę się odbyć, czy raczej słabo?
Na pewno się nie odbędą. Spoglądając wstecz np. na historię SARS obstawiałbym ograniczenia w ciągu najbliższych 18 m-cy
(jednak nie jestem epidemiologiem).
Jednak jest to stan wyższej konieczności i trzeba się z tym pogodzić.
Awatar użytkownika
8i3gacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 162
Rejestracja: 02 lis 2017, 09:30
Życiówka na 10k: 38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie ma co obstawiać. Trzeba trenować dalej :oczko:
5 km - 17m:39s
10 km - 36m:50s
HM - 1g:20m:21s

Obrazek
Obrazek
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pixa pisze:Ile obstawiacie? Czy impreza pod koniec kwietnia ma szansę się odbyć, czy raczej słabo?
Pod koniec kwietnia - obawiam się, że niekoniecznie, chociaż tak całkiem bym jeszcze tej możliwości nie przekreślał . Oczywiście już po tym, jak z ulic posprzątają te góry trupów z wizji kangura (a może wyścig odbędzie się w kanionach między nimi).

Tak czy inaczej pod koniec maja większe szanse.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@mpruchni - nie pisałem o swojej wizji.

Ostrożnie szacujemy, że to może (w USA) wymagać 48 mln. hospitalizacji, liczba zachorowań może osiągnąć 96 mln.. Liczba zgonów w ciągu najbliższych 3 do 7 miesięcy może wynieść ponad 480 tysięcy.- Michael Osterholm: internationally recognized expert in infectious disease epidemiology. He is Regents Professor, McKnight Presidential Endowed Chair in Public Health, the director of the Center for Infectious Disease Research and Policy (CIDRAP), Distinguished Teaching Professor in the Division of Environmental Health Sciences, School of Public Health, a professor in the Technological Leadership Institute, College of Science and Engineering, and an adjunct professor in the Medical School, all at the University of Minnesota.

USA mają swoje problemy ze zdrowiem publicznym, Polska ma swoje. Ale czy u nas jest z tym lepiej? Trudno mi powiedzieć ale jeśli jest, to nie znacznie lepiej.
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:@mpruchni - nie pisałem o swojej wizji.
Pewnie, że nie. To ja o niej pisałem :hejhej:
To, że ktoś, z sobie znanych przyczyn, plecie, co mu ślina na język przyniesie, nie zwalnia z myślenia. Nawet jeśli legitymuje się najpoważniejszymi tytułami na świecie. Po dwóch miesiącach trwania epidemii w prowincji Hubei (tej z Wuhanem) zmarło nieco ponad 3000 osób i ta liczba już się nie powiększa. Liczba zarażonych w całych Chinach wynosi 81 tys. i również się już właściwie nie powiększa. Prowincja Hubei liczy sobie 58,5 mln mieszkańców, a całe Chiny 1,5 mld. Przez pierwsze tygodnie w Wuhan sprawę ignorowano (stąd taka liczba ofiar - w innych prowincjach Chin jest znacznie mniejsza).

Powracając do liczb i USA - to oczywiście nie tylko matematyka, ale doprawdy brak mi mocy obliczeniowej, żeby zrozumieć, jak choroba, która wywołała 3 tys zgonów na 58 mln beztroskich mieszkańców ma się przekształcić się w potwora zabijającego 480tys z 300 mln. chronionych obecnie na różne sposoby przez instytucje zdrowia publicznego. Nawet w tych nieszczęsnych Włoszech to jest <1000 na 60 mln mieszkańców.

Nie chcę zabrzmieć jak antyszczepionkowiec, ale niestety jak widać to również jest moment, kiedy różne instytucje próbują walczyć o fundusze, a różni naukowcy łapią okazję na publikacje z fantastycznie wysokim indeksem cytowań.

PS. Rolli swego czasu dostarczył bardzo fajny link z postępami choroby gdzie świetnie widać "chińską stabilizację" po niecałych dwóch miesiącach, to tak apropos tego, kiedy zawody się zaczną odbywać. Jak będzie ciepła wiosna, to a nuż u nas się szybciej ustabilizuje.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Życie wszystko zweryfikuje. Na razie widzę że dobrze się bawisz chwytami erystycznymi, przypisując mi rzeczy o których nie pisałem (góry trupów) oraz wizje, które nie są moimi. W ten sposób rozmawiaj sobie z innymi, jeśli wyrażą na to ochotę.
plecie, co mu ślina na język przyniesie, nie zwalnia z myślenia. Nawet jeśli legitymuje się najpoważniejszymi tytułami na świecie
Oczywiście. Zawsze lepiej się słucha ludzi nie mających pojęcia, za to opowiadających co chciałbyś usłyszeć ;-) BTW: dlaczego miałbym twoją opinię traktować poważniej niż opinię tamtego gościa?
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:Życie wszystko zweryfikuje. Na razie widzę że dobrze się bawisz chwytami erystycznymi, przypisując mi rzeczy o których nie pisałem (góry trupów) oraz wizje, które nie są moimi.
...Jeśli epidemia nas przewalcuje w ciągu kilku miesięcy, co może oznaczać kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tys. zmarłych, to...
Zgadnij, kto to napisał.
...dlaczego miałbym twoją opinię traktować poważniej niż opinię tamtego gościa?
Hmmm... Może dlatego, że uzasadniłem, jak sądzę dość przekonująco, dlaczego to, co oświadczył to bzdura, posługując się powszechnie dostępnymi danymi epidemiologicznymi z całego świata, publikowanymi na bieżąco przez John Hopkins University, które podlinkowałem. Natomiast on w swojej wypowiedzi użył, jak rozumiem, liczb wyjętych z kapelusza.
ODPOWIEDZ