Quo Vadis Forum?

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:
mihumor pisze:Ja na portal wchodzę tylko przez Forum jak tam zauważę jakiś artykuł, który mnie zainteresuje. Gdyby nie forum to bym chyba nigdy nie zaglądał. Pewnie to nie reguła wśród userów ale zapewne nie jestem jedyny.
I ja tez

Wysłane z mojego A5_Pro .
+1 to samo tutaj
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

Ale zastanówmy się dlaczego? Przez lata na portalu działo się mniej niż nad morzem po sezonie. Zdecydowana większość imprez, wydarzeń branżowych zostawała bez jakiegokolwiek komentarza, choć np. Czapiemu kibicowały tłumy i takich akcji więcej by się przydało. Na portal wpadali ludzie z google, a ci z forum czasem zaglądali, czy się coś nowego pojawiło, zastanawiając się pewnie, dlaczego nie :niewiem: Nie chciałbym, żeby portal bieganie.pl wyglądał jak Runners-world.pl, który mam wrażenie, że jest mocno clickbaitowy, ale już www.festiwalbiegowy.pl pokazuje, jak to mogłoby wyglądać.

Zmiany jakie zachodzą na portalu widać gołym okiem, idą w dobrym kierunku, są fajne felietony, są perełki (np. biegowe pojedynki wszechczasów), ale jeszcze trochę brakuje. Dla wielu starych użytkowników prawdopodobnie portal nie będzie landing-pagem, ale dla nowych już tak, zwłaszcza jak osiągnie masę krytyczną.

Forum potrzebuje zmian w strukturze, Adam z kuczim dali dobry kierunek, od siebie dołożę kilka komentarzy:


------ Trening (Podzielić i poprzyklejać wątki typu: (na przykład) 100-400, 800-3000, 5-10, HM&M, tętno vs tempo, siłownia biegacza, itp.)
------ Zacznij Biegać: tu jet w ogóle kopalnia możliwości - np. takie "ścieżki kariery" biegacza - masz 10-15-20-50-80 lat, masz/nie masz doświadczenia ze sportem/ masz nadwagę/nie masz nadwagi i chcesz biegać 0,1/1/3/5/10/42 - jak podejść, jak zacząć - ogólne koncepcje ze wskazaniem co, dlaczego. Np. uogólnienie rad jakie Rolli często daje w wątkach treningowych.
------ Blogi (pytanie czy wciąż trzeba mieć dodatkowe dostępy, żeby założyć bloga? Jeśli tak, to out) - lepsze tematy wątków -> moderacja
------ Komentarze do blogów
- Zdrowie (wrzucić do jednego wora to co jest rozbite na trzy - i podwiesić np. wątek - kontuzje)
- Imprezy (w tym skasować imprezy tylko warszawskie)
-------- Wyczyn/Stadion (czyli to co wcześniej było w Wywiadach i Imprezach Wyczynowych)
------- Szosa (można podwiesić np. wątek Majorsów,
------- Górskie i Ultra (+trailowe?)
--------Triathlon
--------OCR (coraz bardziej zyskuje na popularności)
- Sprzęt i technologia (bardziej w kontekście platform)
------- Testy, Buty, Techno, Różne (do jednego wora to co rozbite na cztery) ( kilka tematów bym podwiesił -> sochers: zwłaszcza zegarek do X PLN, 2x PLN, itp. buty/ odzież lato/zima)
------ Platformy Treningowe
-GIEŁDA
--------Kupię
--------Sprzedam
--------Sklepy
- OFF TOPIC ( wszystko co nie dotyczy biegania )
- Bieganie Lokalne
--------województwa - jakieś grupy biegowe, organizowanie się na wspólne bieganie, linki do lokalnych grup biegowych, inicjatyw, które są małe - jak na przykład "otwarty trening trailowy w łódzkich Łagiewnikach by Maurycy O."). Może to miejsce na małe imprezy lokalne typu bieg o uśmiech prezesa PGR odciśnięty w betonie na 50 osób w Zadupiu Głębokim). Albo na relacje z takich imprez - odwołam się do Festiwalu Biegowego, można podpatrzeć jak to u nich jest robione (mają swoich ludzi lokalnie)

- DYSKUSJE O BIEGANIU - czy jest coś nieujętego w kategoriach powyżej? Jeśli nie, dział out.
- Sprawy techniczne
------- Rozwój serwisu, uwagi
------- Testy (1,2,3) - to raczej do ubicia
------- Śmietnik ( tu lądują USUNIĘTE TEMATY/POSTY)
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

cieszę się dobrym samopoczuciem coponiektórych, ale odlatujecie w kosmos, sorry.

Arek pisze: "czyli forum jest BARDZO ważne dla użytkowników bieganie.pl, a więc warto o nie dbać"

nie, forum jest bardzo ważne dla użytkowników forum :) i to jedyny wniosek.

cichy pisze że forum to potęga marki bieganie.pl, z czym zupełnie się nie zgadzam, ale może padną jakieś argumenty, to wtedy będę mógł się nie zgodzić bardziej rzeczowo.

ja na forum wchodzę przez główną, o wiele częściej korzystam z portalu niż z forum i moim zdaniem 95% czytelników portalu z forum nie korzysta.

co nie znaczy, że ja forum nie lubię albo że nie warto o nie dbać.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Zapewne w pryncypiach Kuba masz rację. Są przecież statystyki wejść i ruchu na stornach, ilość czasu pobytu, powtarzalności, wykresy w datach i godzinach, statystyki ruchu i co kto zapragnie - żadna wiedza tajemna. To się uzyskuje z Googla za grosze albo nawet za darmo i nie wierzę, ze bieganie.pl tego nie ma. Na tej podstawie można to wszystko zdefiniować i opisać i zapewne jest wiedza kto to jest użytkownik portalu a kto to jest użytkownik forum, gdzie są części wspólne i co jest plusem dodatnim a co niskim poziomem szumu. Nikt się tą wiedzą, która jest na bank w posiadaniu dzielić nie będzie i to dziwne nie jest. My sobie możemy piankę pobić co najwyżej i pouprawiać gdybologię. Można jednak postawić tezę, ze forumowicze to najbardziej lojalna grupa użytkowników bieganie.pl i posiadanie tej grupy userów ma pewien sens bo oni zapewne się bardziej identyfikują z marką.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

tak, z takim postawieniem sprawy to ja się całkowicie zgadzam :)
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

brujeria pisze:mam wrażenie że nowy Naczelny nie docenia trochę potencjału forum, jako źródła contentu. Strona bieganie na pewno jest teraz bardziej na bieżąco z wydarzeniami ze świata lekkiej i to na plus. Adam trochę to miał w tyle. Ale brakuje mi takiej pasji Adama do tematów, co do których się zapalał. Miał swoje koniki, dziwne teorie, drążył, pisał artykuły, zawzięcie dyskutował. To było bardzo inspirujące. Kuba Wiśniewski jest chyba zbyt do tego wszystkiego zdystansowany. Mam wrażenie, że patrzy na nasze dyskusje o treningu z pobłażliwym uśmieszkiem :spoczko:
brujeria, dzięki za uznanie :)
Ale wyjaśnij Kubie (Naczelnemu) jak sobie wyobrażasz wykorzystanie forum jako źródła contentu.
Co do Kuby, myślę, że nie patrzy z uśmieszkiem.

A Arek (Bielsko), czemu ma ta ankieta posłużyć? Ja ze statystyk wiem, że to mogą być po prostu rozłączne grupy, tzn jedni wchodzą na portal z forum, inni z portalu na forum, a inni nigdy nie wchodzą na portal a jeszcze inni nigdy na forum. Czemu ma służyć ta ankieta? Chodzi Ci o brak docenienia roli forum? Pewnie tak jest, ale ta ankieta nie jest potrzebna do tego, żeby to stwierdzić.

Pomiędzy forum i portalem musi istnieć synergia. Do Kuby możecie mieć raczej pretensje o portal a nie o forum, ono żyje sobie własnym życiem.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wyłapywanie kontentu z forum jest jak wyczuwanie drżenia na pajęczynie.
Na forum pojawiają się często ciekawe linki o zawodnikach, trenerach, zawodach, o sprzęcie, o ciekawych statystykach. Wystarczy przejrzeć posty z ostatniego tygodnia, żeby dostać tematów na główną do końca roku.
Przykład pierwszy z brzegu:
gościowi nie udał się jesienny maraton. Wrzuca problem na forum. Jest podejrzenie przetrenowania. Ktoś inny wrzucił linka do byłej podopiecznej Salazara, która opisuje kulisy swojej z nim współpracy i wypalenia. Aż się prosi, żeby to wszystko podnieść i pociągnąć temat. Z wywiadami, opiniami ekspertów itd.
Kolejny kontent:
na forum huczy od dopingu technologicznego w najku. Giżyński biega w vaporach już od ponad roku. Temat leży na wyciągnięcie ręki. I znowu, statystyki, wywiady, opinie ekspertów z uczelni technicznych itp.

Problem w tym, że potrzebny jest do tego wszystkiego pająk siedządzy na forumowej sieci.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2019, 08:30 przez yacool, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:A Arek (Bielsko), czemu ma ta ankieta posłużyć? Ja ze statystyk wiem, że to mogą być po prostu rozłączne grupy, tzn jedni wchodzą na portal z forum, inni z portalu na forum, a inni nigdy nie wchodzą na portal a jeszcze inni nigdy na forum. Czemu ma służyć ta ankieta? Chodzi Ci o brak docenienia roli forum? Pewnie tak jest, ale ta ankieta nie jest potrzebna do tego, żeby to stwierdzić.

Pomiędzy forum i portalem musi istnieć synergia. Do Kuby możecie mieć raczej pretensje o portal a nie o forum, ono żyje sobie własnym życiem.
ok, w takim razie
Arek Bielsko pisze:No to jaki problem - w ramach rozwijania portalu - dać taką ankietę na głównej, żeby wypowiedzieli się wszyscy zaglądający ??
jeśli oczywiście jest to Komuś do czegoś w ogóle potrzebne... :hej:

ja wiem, że można mieć głeboko w d... pewne sugestie, ale skoro powstał taki wątek, jest tam jakies zainteresowanie, padły propozycje, trwa zagorzała dyskusja, to może warto by się troszkę nad tym pochylić...
oczywiście zakładam też, że mogę się mylić i że to tylko mi się tak wydaje...
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Problem w tym, że potrzebny jest do tego wszystkiego pająk siedządzy na forumowej sieci.
100% racji
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Gdyby jacyś użytkownicy chcieli się stać moderatorami konkretnych działów (czyli dbać o nie, reagować na pytania użytkowników) to powinni może się odezwać.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Gdyby jacyś użytkownicy chcieli się stać moderatorami konkretnych działów (czyli dbać o nie, reagować na pytania użytkowników) to powinni może się odezwać.
Niektórzy mają zbyt duże ego, żeby to zrobić
Arti pisze: Rolli ,ktoś chyba zapomniał ,że to do nas można aplikować (jedynie z poważnymi propozycjami) a nie my mamy aplikować ;)
Z uwagi na kompetencje i doświadczenie a także spływające propozycje np. koordynacji projektów czy obejmowania stanowisk (przynajmniej w moim przypadku) owe aplikacje będą rozpatrywane jeżeli będą poważne i konkretne. I oczywiście to nie jest żart a twarda rzeczywistość.

Pozdro Rolli!
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Jest MELAN-->Ź, powinno być MELAN-->Ż
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Ricardo niestety pomyliłeś pojęcie ego z przedstawieniem konkretnej propozycji objęcia stanowiska. Znasz zapewne pojęcie head hunterów.

Sprawą normalną jest ,że jedni szukają np. pracy a inni z kolei wyłapywani są przez head hunterów i nie ma to nic wspólnego z ego lecz z istniejącymi od dziesiątek lat zasadami na rynku pozyskiwania siły roboczej.
To taka zasada w świecie dorosłych ludzi.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2019, 10:38 przez Arti, łącznie zmieniany 1 raz.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bycie administratorem działu na forum o bieganiu to naprawdę poważne stanowisko... Z tego co wiem to nic się za to nie dostaje, więc nie chodzi o pracę tylko o hobby.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze:Bycie administratorem działu na forum o bieganiu to naprawdę poważne stanowisko... Z tego co wiem to nic się za to nie dostaje, więc nie chodzi o pracę tylko o hobby.
Jeżeli podejmuję się zadań to na poważnie. Być może masz inne nastawienie przy podejmowaniu oficjalnie danej funkcji.

Z ciekawością czekam aż pojawi się obiecana Ci zakładka na głównej stronie z newsami chyba ,że to były czyjeś puste obiecanki i niepotrzebnie zrobiono Ci nadzieję i nadzieję forumowiczom:/
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
ODPOWIEDZ