Komentarz do Felietonów Kuby Wiśniewskiego

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
faraon828
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 389
Rejestracja: 29 sty 2016, 08:39
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:48,30
Lokalizacja: Olsztyn/Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przyznaję się bez bicia, że też mam tendencję do czynienia podobnych uogólnień, jak 50latek. Ale z drugiej strony, rodzice coś jednak mają do powiedzenia. Codziennie widuję dzieci poniżej 4 roku życia w maskach. To już nie jest wynik opresyjnego państwa, ale opresyjnych tatusiów i mamusi. A nawet zasłyszałem przechodząc obok zamaskowanej rodzinki:

- Denisku ty wczoraj skończyłeś 4 latka i już musisz nosić maseczkę.

No cóż za przepisowe podejście. U mnie nawet w lesie niektórzy biegają/chodzą z maską na buzi.

Btw. WHO uważa, że maseczki dla wszystkich są bez sensu.
New Balance but biegowy
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

WHO chyba tak kiedyś uważało, ale zmieniło zdanie. Prawdopodobnie mówili tak dlatego, że w wielu krajach nie było wystarczających zapasów żeby zapewnić je wszystkim i bali się, że jak prawie wszyscy zaczną kupować dla siebie, to zabraknie ich dla medyków i będzie lipa.
Niektóre kraje wprowadziły ten obowiązek od początku mimo to.
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

WHO wiedziało 2-3 miesiace przed pojawieniem sie tego wirusa, ze bedzie duza epidemja na mase światowa, ale nic nie mowili, cicho siedzieli, i o to im chodzilo.
Chca aby ludność zachorowa i umierała, bo za duzo nas na ziemi, sprawdzcie ile osob bedzie w 2050 roku. Depopulacja wlasnie sie odbywa na naszych oczach.

A maski nie pomagaja, tylko jeszcze mozna zachorować przez maske.

Jaka jest wielkość wirusa, a jaka jest przestrzen między wloknami w masce, ogromna, jak wesjcie do jakiego lasu.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Sorry, nie chciałem nikogo obrazić, po prostu wczoraj czułem już niezłe wkurzenie na te psychozę. Nie wszyscy jej ulegli, spotykam wielu ludzi bez masek, ale to niestety mniejszość.
Sam nie jest jakimś chojrakiem, jak był zakaz wchodzenia do lasu, to nie wchodziłem, ale jest pewna granica, granica zdrowego rozsądku i własnego zdrowia.
Wszyscy tu wiemy, że maska nie tylko nie chroni, ale jej noszenie jest wręcz szkodliwe dla naszego zdrowia, nie chce już tu przytaczać kolejnych.artykułów i filmików.
Tak, wczoraj jak biegałem w lesie, też spotkałem wielu rodziców z dziećmi w maskach. Wśród fejsbuków to chyba nowa moda. jedno dziecko miało nawet maskę w kształcie krokodylka, czy coś podobnego.
Większość nosi maski nie ze względu na policję, bo w Warszawie jeszcze przed obowiązkiem, nosiła je chyba z połowa populacji.
Co do mandatów, to sorry, ale jak widzę na spokojnej uliczce , jak u nas, 4 czy 5 latka na rowerku w masce, to po pierwsze spotkanie policji jest równe 0.01%, po drugie nawet jak jakiś patrol by tu zbłądził, to czy naprawdę sądzisz, że się zatrzyma i wlepi mandat, bo dzidziuś nie ma maseczki? 99% , że się nie zatrzyma, 1%, że się zatrzyma i wyda pouczenie.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Fenomen pisze:WHO wiedziało 2-3 miesiace przed pojawieniem sie tego wirusa, ze bedzie duza epidemja na mase światowa, ale nic nie mowili, cicho siedzieli, i o to im chodzilo.
Sprawdź sobie jeśli potrafisz, kto przed czym ostrzegał przez ostatnie lata i skończ siać niezdrowy ferment. Państwa, które przejmowały się tymi ostrzeżeniami i się przygotowały są w relatywnie bardzo dobrej sytuacji, jak np. Tajwan czy Korea Pd. Państwa, które to olały są teraz w d.
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

50latek pisze:Sorry, nie chciałem nikogo obrazić, po prostu wczoraj czułem już niezłe wkurzenie na te psychozę. Nie wszyscy jej ulegli, spotykam wielu ludzi bez masek, ale to niestety mniejszość.
Sam nie jest jakimś chojrakiem, jak był zakaz wchodzenia do lasu, to nie wchodziłem, ale jest pewna granica, granica zdrowego rozsądku i własnego zdrowia.
Wszyscy tu wiemy, że maska nie tylko nie chroni, ale jej noszenie jest wręcz szkodliwe dla naszego zdrowia, nie chce już tu przytaczać kolejnych.artykułów i filmików.
Tak, wczoraj jak biegałem w lesie, też spotkałem wielu rodziców z dziećmi w maskach. Wśród fejsbuków to chyba nowa moda. jedno dziecko miało nawet maskę w kształcie krokodylka, czy coś podobnego.
Większość nosi maski nie ze względu na policję, bo w Warszawie jeszcze przed obowiązkiem, nosiła je chyba z połowa populacji.
Co do mandatów, to sorry, ale jak widzę na spokojnej uliczce , jak u nas, 4 czy 5 latka na rowerku w masce, to po pierwsze spotkanie policji jest równe 0.01%, po drugie nawet jak jakiś patrol by tu zbłądził, to czy naprawdę sądzisz, że się zatrzyma i wlepi mandat, bo dzidziuś nie ma maseczki? 99% , że się nie zatrzyma, 1%, że się zatrzyma i wyda pouczenie.
Dobra nic tu po mnie, idę zrobic trening w domu 500 okrazen dookola stołu, potem tyle samo w odwrotna stronę. XD
Trzeba jakoś zyc i dawac rade.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

Cudne.
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8786
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Nie znałem gościa - ptaka :spoko:
Ciekawy osobnik. Dziękuję za dokształcenie :taktak:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

No tak, a u nas na dłużej zatrzymuje się szlamnik rycyk. Może nie ma tyle wytrzymałości, co szlamnik rdzawy i musi jednak po drodze nieco się posilić i zaliczyć mały rest ;).
Ostatnio obserwowałam i fotografowałam gęsi. W momencie, gdy zastanawiałam się, co "myślą" na temat całej naszej kwarantanny i "obostrzeń", rozległo się masowe gęganie, które zabrzmiało, jak gromki śmiech ... bo pewnie tym śmiechem było ;).
michal-b
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

beata pisze:No tak, a u nas na dłużej zatrzymuje się szlamnik rycyk."
Rdzawego też w Polsce można zobaczyć na przelotach, bo lęgną się nie tylko na Alasce, ale również w Laponii - i ta populacja po drodze (do płd. Afryki) zatrzymuje się w Europie, w tym i u nas.
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

W tym temacie. Właśnie w internetach pojawił się news, że kuzyn rdzawego skoczył z Korei Płn na Alaskę Płd. Nadajnik GPS zarejestrował 10707 km (więc się nie liczy, bo nadajnik jest jak mały plecak, w środku mógł mieć odżywki).
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł kto biegać przestanie
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł nie taki ostatni taniec
ODPOWIEDZ