Komentarz do Felietonów Kuby Wiśniewskiego

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie za bardzo mnie obchodzi czy to Japonia czy jakieś inne Samoa, chodzi o sport - co to robi dla tej dyscypliny. To trochę podobnie, jak gdyby w tenisie pojawił się ktoś nowy, kto ma realną szansę przełamać dominację Nadala, Federera i Djokovica, z tym że ci trzej dominowaliby nie przez ostatnie 10 lat, tylko przez 50 lat.

Mój problem z polskimi drużynami w PN polega na dysonansie, jaki mam przez 95% czasu pomiędzy tym, co osiągają a tym, jak to przedstawiają media. Z drugiej strony uznaję, jak wielkim sportowcem jest Robert Lewandowski i kilku innych i nigdy bym nie powiedział, jak niektórzy "kibice", że nie chce mu się grać w reprezentacji.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12343
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rzeczesz jak obywatel świata. Sport jako sport, a nie wentyl bezpieczeństwa , Lewandowski jako znakomity piłkarz, bez przynależności do wielkiego narodu, itd. Problem w tym, że nie trafiłeś w dobry czas.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Ja tam szeroko pojęty sport mam głęboko w dupie więc czy takie 2h w maratonie zostało złamane to mi szczerze wisi i powiewa.
A ja nie mam, co więcej - lubię. Ale raczej dyscypliny indywidualne, z mniej indywidualnych lubię wiosła i kajaki. I nie sport Polaków, ale sport jako sport, po prostu.
I uważam, że jest to fajne, gdy ktoś, kto ciężko na sukces sportowy pracuje, ów sukces osiąga. Nie ważne dla mnie zupełnie, kim jest z pochodzenia, sport to sport.
Więc z sukcesu Kipchoge też się cieszę, jakoś czuję do niego sympatię - wygląda na równego gościa ;).
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z przyjemnością czytam felietony naczelnego. Nie myślałeś, pozwalam sobie na przejście na ty, o dłuższej formie? Wiem, że takie wydłużenie wcale nie będzie proste, ale sam bym zaryzykował i w ciemno kupił twoją książkę, przynajmniej na tematy okołobiegowe.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

kkkrzysiek pisze:Nie myślałeś o dłuższej formie?
Skąd wiesz, może myśli? ;)
Dwa egzemplarze, jakby co, sprzedadzą się ;)
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Dziękuję za komentarze krytyczne
kkkrzysiek, beata dzięki, to będzie nas trójka w razie czego - dam znać :oczko:
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

Czwórka nawet. :D
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

croudfundingowa kampania się szykuje ;) "bieganie.pl - felietony wybrane"
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
Tark
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 165
Rejestracja: 27 cze 2013, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Księgi Jakubowe i mamy pierwszego Nobla w dziedzinie biegania.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł wszyscy jesteśmy amatorami
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy spełnienie wszystkich tych wymagań, żebyś uznał kogoś za "profesjonalistę" coś znaczy. Jeśli ktoś jest na wysokim poziomie z wynikami to mi to wystarczy.
Najlepsi sportowcy nie zarabiają na samym bieganiu/strzelaniu goli/skakaniu. Zarabiają też na reklamach przeróżnych rzeczy, mediach społecznościowych itd. To znaczy, że nie są profesjonalni?
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Myśle, że są profesjonalistami. Naczelnemu pasowało to do z góry założonej tezy i wyszło jak wyszło. Ricardo, wejdź w położenie naszych felietonistów. Trzeba coś napisać,...ale co,... A napisać wypada.
Generalnie, gdyby wywód naczelnego przyjąć za rzecz nie podlegającą dyskusji to w Polsce nie ma profesjonalistów. Bo to albo przebiorą się w zbyt duże mundury i komicznie wyglądają, albo gremialnie, aby przetrwać, rozpisują plany treningowe i trenują amatorów. Zamiast siebie. Tymczasem gdyby osiągali wyniki powszechnie uważane za przyzwoite dla tej szerokości geograficznej, to zwisa mi i powiewa to w jakich formacjach będąc, komu rozpisują i za jakie pieniądze. Mam też słaba wiarę w to, że gdyby nie służyli i nie rozpisywali to ich osiągnięcia były by znacząco inne od mocno przeciętnych.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Pod warunkiem ,że byłoby finansowanie na tyle wysokie by móc tylko i wyłącznie myśleć o bieganiu.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Arti, ty cały czas o tym, że do dobrych wyników trzeba tyle pieniędzy.
Dobra, uznajmy, że ty jesteś odpowiedzialny za biegi długie w Polsce. Masz do dyspozycji milion złotych. I teraz powiedz jak byś to zrobił, żeby jakiś polak pobiegł np 2:05 (bez dopingu).
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Wskaż proszę gdzie cały czas pisze,że do wybitnych wyników, trzeba tylu pieniędzy? Ba, nie wymieniłem też konkretnej kwoty. Pisałem o koniecznej stabilizacji bitowej oraz o potrzebie podjęcia ryzyka do większego poświęcenia się rygorowi sportowemu. Raczej przekazuję to co mówią zawodnicy np. przed IO Marek Plawgo mówił, że uwolnienie się od zmartwień jak opłacić czynsz pozwoliło mu na skupieniu się na treningach i wypełnieniu minimum.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
ODPOWIEDZ