Co czytacie, gdy nie biegacie :)

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
DOM
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2101
Rejestracja: 11 kwie 2008, 07:13
Życiówka na 10k: 34:27
Życiówka w maratonie: 2:36:045
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Uwielbiam "Miecz Prawdy", a z polskich "Achaję".
Spełniona mama dwóch chłopaków.
Miłośniczka Wings For Life;) i biegów górskich.
DOMwBIEGU.pl
New Balance but biegowy
qdrake
Wyga
Wyga
Posty: 52
Rejestracja: 23 wrz 2009, 11:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Dortmund

Nieprzeczytany post

Hej,
a ja niedawno zaczalem przygode z Terry Pratchettem - kupilem pierwsze trzy ksiazki (Kolor Magii, Blask Fantastyczny, Czarodzicielstwo) i przeczytalem juz dwie. Wg mnie bardzo fajnie napisana fantastyka, z rewelacyjnym humorem i przygodami bohaterow. Przyjemnie sie czyta, niemal "chlonie". Polecam :)

Pozdruffka!
Never stop exploring!
d16a6
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 29 lip 2010, 23:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Obecnie S. King "Under the dome"
Troche jak mix- książka telefoniczna z epopeją - ale w sumie całkiem dobrze sie czyta.
Awatar użytkownika
kubako83
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 897
Rejestracja: 08 wrz 2009, 08:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W tym tygodniu biegałem słuchając "Książę Mgły" Carlosa Ruiz Zafona (dopiero jak zacząłem słuchać zorientowałem się, że to pozycja dla młodszych...). Później przełączyłem się na Głowackiego "Goodnight Dżerzi", ale ta narracja była dla mnie męcząca przy bieganiu. Dziś zacząłem Murakami "Norwegian wood".
Wcześniej nie słuchałem audiobooków, bo jakoś nie potrafiłem się skupić, ale teraz zaczęły mi podchodzić. To nie to samo co prawdziwa książka, ale można choć trochę nadrobić zaległości.
Kuba -----> [url=http://www.kuba-pichci.pl]jesteś głodny? zjedz coś![/url] | [url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?t=15372]mój blog[/url] | [url=http://bieganie.pl/forum/posting.php?mode=reply&f=28&t=15605]skomentuj[/url]
Vivid
Wyga
Wyga
Posty: 69
Rejestracja: 28 gru 2010, 22:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

"Pielgrzym" Paulo Coelho
“Najsilniejszym wojownikiem jest ten, kto pokonał sam siebie.”
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A ja nie tak dawno przeczytałem książkę Murakamiego "O czym mówię, keidy mówię o bieganiu"... w sumie raczej słaba, ale rozdział (nr 6) o tym jak to się stało, że bieganie po wielu latach przestało go bawić powinien przeczytać każdy biegacz... jako ostrzeżenie, cyt. "Po ultramaratonie straciłem entuzjazm, jaki zawsze odczuwałem dla biegania".
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
wykastrowany kot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1221
Rejestracja: 13 paź 2008, 06:50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Aktualnie Murakamiego "O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu". Mam podobne odczucia jak kubako83 odnośnie formy. Wrażenie jak bym czytał kiepskiego pisarza. Poza tym codziennie Biblia. Jadę od początku wraz z żoną i dziećmi przy wieczornej modlitwie. jeden rozdział dziennie. Jesteśmy na Księdze Wyjścia. Jakieś 2 lata i skończymy :bum: Do tego Międzynarodowy Komentarz do Pisma Świętego, ale to już sam, bo dość ciężki język bez podstaw. Alfred Läpple, Od egzegezy do katechezy. Generalnie lubię egzegezę ST i NT. Beletrystyki mało...wstyd :nowiesz:
Pozdrawiam!
wykastrowany kot
Awatar użytkownika
makar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1050
Rejestracja: 23 wrz 2007, 08:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:38:26

Nieprzeczytany post

zoltar7 pisze:A ja nie tak dawno przeczytałem książkę Murakamiego "O czym mówię, keidy mówię o bieganiu"... w sumie raczej słaba, ale rozdział (nr 6) o tym jak to się stało, że bieganie po wielu latach przestało go bawić powinien przeczytać każdy biegacz... jako ostrzeżenie, cyt. "Po ultramaratonie straciłem entuzjazm, jaki zawsze odczuwałem dla biegania".
O swoich ( fatalnych :echech: ) odczuciach po przeczytaniu " O czy mówię...." pisałam już wcześniej. Gdyby ktoś mnie uprzedził, nigdy bym po tę pozycję nie sięgnęła. Szkoda czasu. Same frazesy. Niczego ciekawego się nie dowiedziałam. Najczęściej czytam kilka książek na raz, bo w końcu, jeśli można oglądać na raz kilka seriali w tv.... Uwielbiam Stevena Kinga i Agathę Christie. Aktualnie czytam : " Po prostu razem" Anny Gavoldy , " Amerykańskich bogów" Neila Gaimana i " Death is Now My Neighbour" Collina Dextera. Ta ostatnia po angielsku, coby mózg nie rdzewiał.... Literatura fajna rzecz. Zdecydowanie wolę czytać, niż oglądać tv. Takie dziwactwo. Moi synowie organicznie nie lubią słowa pisanego, chociaż czytałam im ile się dało, jak byli mali.
Awatar użytkownika
Alexia
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1296
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Ale czego by nie mówić zaczynała się nieźle. Potem spotkała mnie takie samo rozczarowanie.

Ja ostatnio przeczytałam (podczas dnia leniucha ;) ) inną książkę Murakamiego "1Q84", skończyłam też dopiero co trzy tomy przygód Kacpra Ryxa (rzecz się dzieje w XVI w. w Krakowie - cudne opisy tego miasta i zwyczajów panujących ówcześnie, a dodatkowo niezłe kryminały) a teraz czytam "Czarodziejską Górę". Aż się dziwię, że tylko jedną, bo zazwyczaj też kilka leży u mnie na biurku. A tak poza tym, to lubię Chmielewską, Christie i odświeżam sobie wszystkie części Musierowicz po kolei. Chodzę z dziećmi do biblioteki i zawsze jedną sobie wezmę :).
"Ja biegnę beztrosko, bieg biorę za żart
Lecz ci co żartują zostają gdzieś w tyle."

Blog treningowy

Obrazek
pardita
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2236
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:48
Życiówka na 10k: 55:43.00
Życiówka w maratonie: półmaraton 01:58:41
Lokalizacja: Sosnowiec/Nottingham

Nieprzeczytany post

hmm,

a ja czytam "Uśmiech Pol Pota" (średnio mi podchodzi), ale zasadzam się na "Kręgi obcości" Głowińskiego.
Lubię biografie, reportaże - ogólnie rzecz biorąc książki o realu :)
Vivid
Wyga
Wyga
Posty: 69
Rejestracja: 28 gru 2010, 22:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

"Zwierzenia pielgrzyma- rozmowy z Paulem Coelho"
“Najsilniejszym wojownikiem jest ten, kto pokonał sam siebie.”
Aniad1312
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4291
Rejestracja: 18 kwie 2010, 21:03

Nieprzeczytany post

1. "Wojna Klary" Clara Kramer, Stephen Glantz
2. "Kapelusz na wodzie. Gawędy o Księdzu Tischnerze" Wojciech Bonowicz
Awatar użytkownika
Jigga
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 27 maja 2010, 01:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wczoraj skończyłam czytać Christie. Uwielbiam Herkulesa Poirota!
Teraz czytam żmiję Sapkowskiego, ale coś nie mogę się przekonać..
Run Jigga, run!
meszka
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jigga pisze:Wczoraj skończyłam czytać Christie. Uwielbiam Herkulesa Poirota!
Teraz czytam żmiję Sapkowskiego, ale coś nie mogę się przekonać..
Marlow ma jaja, Herkules jakiś taki zniewieściały jest :usmiech:
Tylko Prawda jest ciekawa - J. Mackiewicz
poltergeist
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 13 mar 2011, 10:51

Nieprzeczytany post

Goodnight Dżerzi- J.Głowacki czytam i slucham zreszta to moj ulubiony autor
Polecam też Świat według Clarksona - Jeremy Clarkson
Obrazek
ODPOWIEDZ