Debata o Caster Semenya trwa

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
td0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 610
Rejestracja: 15 wrz 2009, 20:15

Nieprzeczytany post

Ilość odpowiedzi pokazuje powagę oraz stopień trudności tematu.
:) Tomek
Awatar użytkownika
PATATAJEC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2048
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:53
Życiówka na 10k: 00:44:26
Życiówka w maratonie: 04:33:53
Lokalizacja: KPN
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Temat ogólnie ciekawy ale tyleż samo drażliwy... Wiele razy miałem wątpliwości oglądając co poniektóre zawodniczki, no ale natura jest nieodgadniona... Właściwie ciężko mi określić swoje zdanie na temat tego, czy powinno się ingerować w sytuację, czy nie. Pewnie powinno się, ale wątpliwości wzbudza we mnie sposób w jaki miałoby to być przeprowadzane. Myślę, że natura problemu może być tak złożona, a granica między płciami tak płynna, że mimo osądu przez jakiś zespół specjalistów i tak będą wątpliwości, a dodatkowo jeszcze przerodzi się to w dramaty ludzkie... Z drugiej strony poruszana jest sprawa dyskryminacji... No trudny temat cholernie. Na pewno jestem za tym by szkalować oszustów...
Awatar użytkownika
td0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 610
Rejestracja: 15 wrz 2009, 20:15

Nieprzeczytany post

PATATAJEC pisze:... Na pewno jestem za tym by szkalować oszustów...
Tak, ale ... czy facet, który w wyniku choroby urodził się bez "małego" a biega jako kobieta jest oszustem?
I kto ma w tych trudnych przypadkach decydować o tym, kto jest a kto nie jest kobietą.
:) Tomek
LadyE
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3883
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:33

Nieprzeczytany post

z tego co wiem zaburzenia androgenne zaczynaja wystepowac u coraz wiekszej liczby kobiet i nalezy sie tu dopatrywac przede wszystkim czynnikow srodowiskowych
bo zaburzenia androgenne jesli dobrze rozumiem moga sie pojawic w kazdym wieku, a o tym jak chocby male wahania moga miec duze znaczenie obserwowac mozemy co miesiac jesli nie na swoim przypadku, to naszych matek, partnerek corek itd
skandalem jest dla mnie to ze w tym wypadku gdy pojawily sie jakiekolwiek watpliwosci, o badaniach zaczeto mowic dopiero po zawodach, dlaczego dopiero po zawodach? jak wtedy postarac sie o unikniecie rozglosu?
Awatar użytkownika
PATATAJEC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2048
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:53
Życiówka na 10k: 00:44:26
Życiówka w maratonie: 04:33:53
Lokalizacja: KPN
Kontakt:

Nieprzeczytany post

td0 pisze:
PATATAJEC pisze:... Na pewno jestem za tym by szkalować oszustów...
Tak, ale ... czy facet, który w wyniku choroby urodził się bez "małego" a biega jako kobieta jest oszustem?
I kto ma w tych trudnych przypadkach decydować o tym, kto jest a kto nie jest kobietą.
Nie wiem czy czytałeś resztę mojego postu, ale ta reszta właśnie o tym traktuje.
Awatar użytkownika
td0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 610
Rejestracja: 15 wrz 2009, 20:15

Nieprzeczytany post

PATATAJEC pisze:
td0 pisze:
PATATAJEC pisze:... Na pewno jestem za tym by szkalować oszustów...
Tak, ale ... czy facet, który w wyniku choroby urodził się bez "małego" a biega jako kobieta jest oszustem?
I kto ma w tych trudnych przypadkach decydować o tym, kto jest a kto nie jest kobietą.
Nie wiem czy czytałeś resztę mojego postu, ale ta reszta właśnie o tym traktuje.
Czytałem i potwierdzam, że mam podobne zdanie.
:) Tomek
Awatar użytkownika
glodny1988
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 282
Rejestracja: 19 lip 2008, 22:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Nieprzeczytany post

o ile dobrze pamietam ze szkoły o płci człowieka decyduje wystepowanie gonad.Czyli jak urodzisz sie z jajnikami jestes kobieta,jak z jadrami to mezczyzna i wystepowanie penisa badz pochwy nie ma tu zadnego znaczenia prawdopodobnie badanie usg by wystarczyło choc gdyby to było takie proste to pewnie ktos madrzejszy ode mnie by na to wpadł.
sylwiazamojska
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2010, 01:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

O płci człowieka decyduje, jak o wszystkim, genetyka. Kobieta ma mieć XX, a mężczyzna XY. Tylko,że czasem zdarzają się ludzie, ktorzy mają XXX (super kobieta?),XYY (super facet?) albo np. XXY (kobieta czy mężczyzna?). A gonady mogą wyglądać trochę tak, trochę tak. Dlaczego? Bo gonady u wszystkich tworzą się z tego samego materiału, ale o tym jakie one będą decyduje własnie X i Y. O tak mnie wzięło na mądrzenie się. Sorki.
LadyE
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3883
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:33

Nieprzeczytany post

no tak ale z tego materialy wynika ze problem stanowia przypadki kiedy to mamy do czynienia z XX, ale w pewnym okresie zycia nastapic mogly wahania androgenne, a dzieki nim zyskala ta wlasnie przewage nad pozostalymi kobietami. i chyba o traktowanie takich przypadkow idzie
bo wystarczy np ze na skutek np nieprawidlowej pracy nadnerczy produkowac bedzie wieksza ilosc hormonow meskich i bedac kobieta bedzie mogla miec warunki o wiele lepsze
ODPOWIEDZ