Biegacze nie Popieraja Wojska Polskiego

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
Irko S
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 833
Rejestracja: 06 maja 2002, 22:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: UK

Nieprzeczytany post

A ja się chętnie wpiszę. Jeśli będzie wojna to mam nadzieję,że Pan B. dostanie nieżle w d.. ,bo mu się należy. Jeśli ktoś ma inne zdanie,to zawsze może spakować plecak i dołączyć do kontygentu. Ja bym nie dał za Amerykę złamanego szeląga, bo niby z jakiej racji?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
grubcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1072
Rejestracja: 21 mar 2002, 09:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wawa - bielany

Nieprzeczytany post

a ja mam nadzieję że

1 bedzie mało ofiar
2 francuzi nie wpuszczą nas do UE
3 wejdziemy do NAFTA

z tym ze w kwestiach 2 i 3 jestem sceptykiem i już niedługo będziemy płacić 50% podatki w europejskiej rawniłowce na spółkę z pacyfistycznymi niemcami i idealistycznymi francuzami.
Mój awatar ziewa.
Shi Long kuang
kledzik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2163
Rejestracja: 21 wrz 2002, 21:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bawaria/Gdansk

Nieprzeczytany post

Grubcio, czytujesz "Czas Najwyzszy" ?

kledzik
Awatar użytkownika
stachnie
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 479
Rejestracja: 24 sie 2001, 11:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:10:04
Lokalizacja: Zabierzów k. Krakowa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja się też nie wpiszę, z wielu powodów.

1. Jestem zdecydowanym wrogiem wszelkich ruchów pacyfistycznych. Pamiętam, kto je współorganizował i finansował w czasach komunizmu...

2. Po ataku na WTC uważałem, że USA powinny zaatakować Irak zamiast Afganistanu. Dla mnie w tym zamachu wyraźnie czuć rękę Iraku...

3. Saddamowi już od dawna należy się "kęsim kęsim".

4. Do niedawna byłem nastawiony do tej wojny bardzo sceptycznie ale "spontaniczne" manifestacje pokojowe oraz fakt zlikwidowania przez Irak części zasobów, które rzekomo nie istniały, w końcu mnie do niej przekonały.

5. Najgłośniej przeciw wojnie krzyczą Rosja i Chiny, powołują się na prawa człowieka itd. podczas gdy same się nimi nie przejmują (Czeczenia, Tybet).

Amerykanie powinni zlikwidować Saddama już w czasie "Pustynnej Burzy" - to fakt. Bardziej się obawiali bliżej nie określonych "fundamentalistów". Gdyby nie ropa to pewnie by palcem nie kiwnęli. Mimo to, tym razem ich (lekko) popieram.


Pozdrawiam,

Sławomir Stachniewicz.
joycat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3301
Rejestracja: 01 cze 2002, 00:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Nieprzeczytany post

Ja jestem przeciwko wojnie, ale i przeciwko terrorowi i terroryzmowi. Nie ma tu dobrych wyborów. Je¿eli po³o¿ymy na szali widmo terroryzmu, które wisi nad ¶wiatem i krótkotrwa³± - miejmy nadziejê - wojnê, która zlikwiduje re¿im popieraj±cy terroryzm, to ja wybieram wojnê.
Dlatego stanowisko Kledzika z pocz±tku tego w±tku (o analogii z sytuacj± polityczn± w Europie w pocz±tkach lat 30-tych XX wieku) jest mi bardzo bliskie.
Ale nie zapominajmy, ¿e nikt nie ma monopolu na prawdê, ani na zdolno¶æ przewidywania zdarzeñ przysz³ych. Dlatego bojê siê Busha.
Oby ten ca³y konflikt nie wymkn±³ siê spod kontroli, bo wówczas bêdziemy mieli kolejn± wojnê ¶wiatow±.
Awatar użytkownika
krzycho
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2397
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Petycji krążących po sieci i łańcuszków maści wszelkiej z zasady nie popierami i nie podpiszę.
Całe zamieszanie wokół Iraku budzi u mnie odraze z kilku względów:
- jeżeli Saddam jest taki wstrętny, dlaczego nie zrobiono z nim porządku w 1991 roku? a można było
- potrzebna jest chyba mała zwycięska wojenka po tym jak w Afganistanie nie wszystko poszło zgodnie ze scenariuszem
- wspieranie demokracji??? główni sojusznicy USA typu Kuwejt czy Arabia Saudyjska to klasyczne monarchie absolutne, bynajmniej nie oświecone, o przestrzeganiu praw człowieka nie wspomnę. Obok Libanu, Turcji i Izraela najbardziej demokratycznym krajem Bliskiego Wschodu jest Iran, część rzekomej "osi zła"
- nagle przypomniano sobie o biednych Kurdach. W telewizji idą materiały o użyciu gazów i otwartej wojnie z lat osiemdziesiątych. Ciekawe czemu akurat teraz. O Tybetańczykach, Czeczeńcach czy Ujgurach cisza w temacie.
- i tak chodzi o rope.

No troche mnie poniosło, ale miałem swojego czasu przyjemność troche pojeździć po kilku z tych krajów i teraz lekko krew mnie zalewa...
[i]i taaak warrrto żyć[/i]
k
Awatar użytkownika
blablapunktde
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 293
Rejestracja: 25 lis 2002, 13:45

Nieprzeczytany post

@Krzycho... zapomniales o demokrytycznej PL....

@Dzojkat zapomnialas ze ten "terrorysta" zwalczyl analfabetyzm w Babilonie, kobietom dal twarze....

@Stachnie niedawno tlumaczylem list w ktorym po wizycie znajomych tak stalo:
..." i przyszlo Wojsko Polskie... dalo nam kilka minut na spakowanie....i spalilo nam domy .... my sie bali...... my byli przesladowani.... my dostali ten dom od panstwa ..... i musieli robic w PGR......"
w nastepnych wyborach zakresle CSU :-)
PAwel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3390
Rejestracja: 19 cze 2001, 09:55
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa/Kabaty

Nieprzeczytany post

BlaBla
Wywlekanie rzeczywistych i domniemanych win sprzed 60 lat nie ma sensu. No chyba, że chcesz eskalować słowny konflikt. A w końcu nawet praca w PGR i spalony dom niczym są w porównaniu z pracą, "dass frei macht" i komorami gazowymi, którymi Twoi szanowni krajanie wpisali się do historii świata.
ENTRE.PL Team
Awatar użytkownika
blablapunktde
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 293
Rejestracja: 25 lis 2002, 13:45

Nieprzeczytany post

doprawdy...:-) dla mnie ma.
I mysle gdybys znal Historie dla ciebie bylo by to tez interesujace... gdzie podzialo sie 6mln Polakow po 2 wojnie swiatowej :-) (przed 2 wojna bylo ich38mln po 32..... ).. nasze kominy nie byly az tak szerokie.....
Moze twoja rodzina ma tez Farme na Ukrainie???? 300ha akerland he???? ze spalonym domem???
DaB
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1137
Rejestracja: 25 wrz 2002, 15:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mysle, ze wojan jest nieunikniona, ona zostala juz wlasciwie rozpoczeta i Ameryka ma chyba rozpisane scenariusze na kazda ewentualnosc. Wojna nie potrwa zbyt dlugo i raczej na pewno nie przerodzi sie w konflikt ogolnoswiatowy. Dla scislosci dodam, ze jestem przeciwnikiem wojny i europocentrysta.
Tak naprawde ciekawe jest to jaki pomysl ma Bush na to co zrobic po obaleniu Husajna. Oglosic wolne wybory? Toz to gotowa recepta na jeszcze wieksza destabilizacje regionu - Irak rozpadlby sie na czesc Szyicka, Sunnicka i Kurdyjska. Co byloby wtedy strach pomyslec. Jedynym rozwiazaniem zatem jest utrzymanie stalego kontyngentu wojskowego w zdobytym Iraku. Taka polityka jednak wcale nie gwarantuje, ze Irak przerodzi sie z dnia na dzien w Szwajcarie a poza tym gdyby Stany zaangazowaly sie w kilka nastepnych konfliktow tego rodzaju, to okazaloby sie, ze USA musi utrzymuwac armie w kilku krajach jednoczesnie. Czy ta wojna moze powstrzymac terrorystow? Glupie pytanie, oczywiscie, ze nie. Izraelowi od kilkudziesieciu lat nie udaje sie upilnowac palestynskich fundamentalistow. Reasumujac wojna - niedobrze, S.H. przy wladzy - jeszcze gorzej. Nie ma tu prostych rozwiazan.

Przy okazji afery Rywina pzrepowiedzialem, ze bedziemy tu dyskutowac o wojnie na Bliskim Wschodzie. Jestem przeciwny poruszaniu tego rodzaju tematow na forum, ale widze, ze wiekszosc chce rozmawiac nie tylko o bieganiu. Wiec niech bedzie, jak chce wiekszosc :)
[url=http://www.grupatrojmiasto.digimer.pl]Grupa Trójmiasto[/url]
Gone With a Wind
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 17 mar 2003, 16:54

Nieprzeczytany post

(Edited by Gone With a Wind at 10:57 am on Mar. 19, 2003)
Awatar użytkownika
blablapunktde
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 293
Rejestracja: 25 lis 2002, 13:45

Nieprzeczytany post

@DaB USA szkola w Ungarn/Rumenien takich milych Walesow:-)
sa tam co najmniej 6 obozow.....

wiesz na czym problem polega??? sadzona ze przez blockade ekonomiczna uda sie przejac kontrole nad Ropa ktora do tej pory nalezy pod Panstwo. Iraq jest totalnie zadluzony.
Niestety Sadam jest na tyle przebiegly.. ze szmugluje ogromne ilosci Ropy i splaca wszystko ....... ten Kraj za jego wladzy  mial najwiekszy przyrost gospodarczo/finansowy 40% !!! Katar wacha sie o 20-36% a my 1-2% ....Polska hmmm nie wiem moze +0,001 :-)
Pierwsza wojna zostala wywolana poprzez falszywe zeznania pielegniarki na zebraniu UNO (potem sie okazalo ze byla to corka Ambasadora Arabie -> zeznania wymuszone przez USA) ze wojska Sadama morduja dzieci w szpitalu...... to wystarczylo..
Tato Busch mimo olbrzymiej techniki i zwyciestwa??? nie dorwal Sadama (gdzie te spitzle???)
Ta wojna moze wywolac: panstwa OPEC nie daza sympatia USA  jak twierdzi Bialy Dom..... zakreca chlopcy kurek  Georg, i jego pudelki (Kwasnieski, anemik Blair)
zaczna biegac .....
Witamy u nas.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Quote: from PAwel on 10:08 am on Mar. 19, 2003
A w końcu nawet praca w PGR i spalony dom niczym są w porównaniu z pracą, "dass frei macht" i komorami gazowymi, którymi Twoi szanowni krajanie wpisali się do historii świata.
Dobrze PAweł że o tym wspomniałeś. Za te komory to na pewno własnie Blabla odpowiada.

(Edited by FREDZIO at 11:01 am on Mar. 19, 2003)
Awatar użytkownika
blablapunktde
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 293
Rejestracja: 25 lis 2002, 13:45

Nieprzeczytany post

Guantanamo jako oboz treningowy dla Fredzia i PaWelka co wy na to???
Awatar użytkownika
blablapunktde
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 293
Rejestracja: 25 lis 2002, 13:45

Nieprzeczytany post

Guantanamo jako oboz kondycyjny ... Fredzio??? Pawel??? co??
mila amerykanska obsluga.... cieply, pelny temperamentu Kubanski klimat......
ODPOWIEDZ