Adidas z deku - TUNING

Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wczoraj Zenek ruszył zad i poszedł kupić karpia pod choinkę. Nastawienie miał ch...owe jak zwykle, bo zimno, mokro i wokół pełno debili kupujących na potęgę nikomu niepotrzebne prezenty. Na myśl, że znowu trzeba będzie dźwigać, to całe drzewko do dużego pokoju, aż mu ciarki przeszły po zbolałych korzonkach. I jeszcze ten karp, jak co roku próbujący oddychać przez foliową siatkę. Zenek nie miał złudzeń, że idą święta i nic tego nie zmieni.
Było już ciemno, kiedy dotarł wreszcie do sklepu. Beznamiętnie wodził wzrokiem po asortymencie i automatycznie wkładał do koszyka ledwo uświadamiane produkty. Przy stoisku z rybami już wyciągał rękę po śliski towar, gdy nagłe olśnienie zatrzymało doktora w połowie drogi.
Cóż to za piękny karp! No nie może być, mamrotał osłupiały. I jeszcze ta cena. Na pewno ktoś go wkręca, pomyślał i wziął cudo do rąk. Karp z ekologicznej, ekstensywnej hodowli. Żadnych usztywnień, z miękkim zapiętkiem, świetnym wykończeniem i eleganckim designem.
Zenon poczuł - głęboko uśpiony rewolucjami technologicznymi - zew. Bez wahania kupił karpia i wrócił pełen zapału do kliniki.
ObrazekObrazek

Tam niezwłocznie rozpoczął pracę nad uszlachetnieniem wyjątkowego okazu. Linie cięcia, łagodne przejścia i wyraźnie zarysowana koncepcja w umyśle. Jak niespisana symfonia, która rozbrzmiewa w głowie.
ObrazekObrazek

Doktor z wprawą wirtuoza tworzył poezję, lecz niech nikogo nie zwiedzie ta pozorna łatwość, bo jeśli ktoś nie umie czytać wierszy z noniusza, to zamiast liryki wyjdzie mu dramat.
ObrazekObrazek

Krótka przerwa na kawkę i kilka westchnień przy fajce. To będzie świetny projekt.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Zenek dowiedział się w sklepie, że ryba ma jakiś system.
Technologia adiPRENE® wspiera ruch stopy oraz ją podtrzymuje, adiPRENE® na pięcie optymalizuje amortyzację.
Początkowo się skrzywił, bo każdy system oznacza potencjalne kłopoty, ale jak się okazało, że adiPRENE® jest zwykłą ściemą z malowaniem pianki, to nie miał już wątpliwości, że to będzie karp roku.
ObrazekObrazek
Obrazek

Po dopieszczeniu
Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Na koniec mały zgrzyt, bo w witrynie towar jest w cenie 149 złotych, a w sklepie Doktor musiał wybulić 169. Może chodzi o ten kolor niebieski i 20 zeta dopłaty za koloroterapię? Ponoć niebieski wzbudza zaufanie, dlatego politycy wstawiają sobie niebieski background i wszyscy im ufają. Zenek podjął ten trop i też zaufał.
Obrazek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Lisciasty
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Chyba będę się musiał pofatygować po surowiec, bo moje wysłużone zenki dostają coraz więcej
dziur na styku podeszwa-reszta buta i obawiam się, że niedługo dokonają żywota.
Co dziwne, podeszwa jest minimalnie złachana, czy po oddarciu góry można coś z nią uskutecznić?
Np sandały? ;P

Ten adidas jest dużo droższy od ekidena, co nie znaczy że mnie nie stać, ale przeczuwam
wyższy poziom stresu podczas cięć...
Gdy na rzyci zgolę włoski, jestem piękny, jestem boski!
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wyższy poziom stresu jest przy pacjentach w cenie powyżej 6 stów. Wtedy doktor wypala więcej fajek w trakcie operacji.
Drobnica cięta jest z jednym okiem w telefonie.
Awatar użytkownika
Lisciasty
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Ale to doktor, a nie przeciętny oprawca surowego buta!
Poza tym ja nie palę, co robić, doktorze?
Gdy na rzyci zgolę włoski, jestem piękny, jestem boski!
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zacząć palić.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Drobna poprawka do projektu.
Zdarza się, że po wykonaniu tuningu i przetestowaniu go na treningu, trzeba coś poprawić. To zupełnie normalna procedura. Zwłaszcza osoby podejmujące po raz pierwszy tego typu przedsięwzięcie powinny dzielić tuning na etapy i sprawdzać różne rozwiązania podczas biegu. Nie należy się spieszyć, bo dopasowanie butów pod siebie trwa. Jeżeli wszystko przebiega prawidłowo, to bieganie w stuningowanym obuwiu daje dużo satysfakcji, nie tylko dlatego, że pasuje na naszą stopę jak skarpetka, ale że sami jesteśmy sprawcami tej satysfakcji.

Poniżej jedna z poprawek polegająca na zmianie kształtu krawędzi wewnętrznej na wysokości śródstopia. Ścięcie tej krawędzi i wyprofilowanie kształtu podczas szlifowania pozwala na płynniejszy ruch w kierunku pronacji i dociążenia pierwszej głowy kości śródstopia. Ma to szczególne znaczenie podczas pracy na niskiej nodze, gdzie dochodzi do zwiększonego rozciągnięcia mięśni pośladkowych i wzmożonego ruchu nogi podporowej w kierunku osi symetrii. Poza tym złagodzenie tej krawędzi ogranicza otarcia i rogowacenie skóry w tym rejonie stopy.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Poza tym złagodzenie tej krawędzi ogranicza otarcia i rogowacenie skóry w tym rejonie stopy.
I to jest coś po przeczytaniu czego w myślach krzyknąłem "EUREKA! Wreszcie kurfa będę mógł biegać w pumach faas 300!" Buty świetne, lekkie, elastyczne, ale nie biegam w nich bo każde 10km kończy się podrażnieniem skóry śródstopia od wewnętrznej. Drżyjcie narody bo dentysta jutro wkracza do akcji! :bum:

Edit

Kurcze, normalnie jak to podziała to kupię, ze 2 pary tych butów na zapas bo teraz tanie jak barszcz :hahaha:
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Poprzycinalem pumy. Efekt jest taki, ze po 9km zero otarc, wreszcie te buty staly sie zdatne do biegania. Chyba pobiegne w nich polowke w niedziele.

Estetyka mojej pracy pozostawia wiele do zyczenia, jednak usuwanie zatrzymanych ósemek idzie mi kepiej :bum:
IMG_20160317_092916-480x855.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ