Adidas Supernova Glide Boost - TUNING

Jurek z Lasu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1374
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:32

Nieprzeczytany post

Ten wątek zawiera ciekawą dyskusję i kurs dr. Zenona:
http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic. ... 35&start=0

Poczytaj.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

znam wszystkie mroczne opowieści Doktora :spoczko:
sama intuicyjnie wybieram elastyczne buty, na początku kariery :oczko: zdarzyło mi się biegać w gt1000 nie wiem, czy to wtedy był przypadek(raczej stawiam na słabe stawy i hasanie po plaży), ale nabawiłam się okropnej kontuzji kostki przyśrodkowej, okazało sie, że nie mając pojęcia o rodzajach butów wybrałam buty ze wsparciem :trup: kierując się ładnymi kolorami :hej:
no, ale nie dam sobie nogi uciąć, że to wina wsparcia :tonieja:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Awatar użytkownika
ziemo
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 08 mar 2014, 21:35
Życiówka na 10k: 41:48
Życiówka w maratonie: 3:34

Nieprzeczytany post

Obrazek

Tu całość operacji.

Podczepię się w tym wątku, tuning podstawowy czyli pozbyłem się tylko plastiku z podeszwy pozostawiając całą gumę continentala, za to metoda (chyba) nowa, do przecinania plastiku w trudno dostępnych nożem miejscach użyłem lutownicy. Efekty sprawdzałem na bieżąco po skończeniu pierwszego buta. Najbardziej zauważalne jest trzymanie pięty. Przy postawieniu nogi na palcach i poruszaniu tyłem, w bucie z plastikiem noga próbuje się przesuwać/wyrwać z buta, w zmodyfikowanym po prostu podeszwa się wygina. Biegać jeszcze nie miałem okazji więc nie wiem czy nie trzeba będzie coś tam jeszcze poprawiać.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12457
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Bardzo dobrze przeprowadzona operacja. Dobre zdjęcia. Metoda wyszukana choć nie nowa.
Awatar użytkownika
ziemo
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 08 mar 2014, 21:35
Życiówka na 10k: 41:48
Życiówka w maratonie: 3:34

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Bardzo dobrze przeprowadzona operacja. Dobre zdjęcia. Metoda wyszukana choć nie nowa.
No i wszystko jasne, za łatwo wpadłem na ten pomysł z lutownicą. Widziałem wcześniej tą operację, ale całkiem zapomniałem, na szczęście gdzieś w podświadomości pozostało ;)
Awatar użytkownika
ziemo
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 08 mar 2014, 21:35
Życiówka na 10k: 41:48
Życiówka w maratonie: 3:34

Nieprzeczytany post

Pierwsze testy biegowe wykastrowanych adidasów za mną. Kontuzja, choroba, przerwa więc na razie tylko człapanie bez szybszych akcentów. Jednym zdaniem - but z typowego kloca stał się klocowaty mniej, jest to odczuwalne. Ten model zaprasza do walenia z pięty i używany nie do końca zgodnie z przeznaczeniem trochę się buntuje, ja do tego ląduję na zewnętrznej części stopy (śródstopia) co jeszcze potęgowało wrażenie. Po wykrojeniu plastiku co zwiększyło elastyczność, but wreszcie się trochę wygina i nie próbuje aż tak dopasować stopy do swojej wizji biegu, pięta trzyma się na swoim miejscu, można trochę odpuścić z siłą sznurowania.

Na przyszłość jeśli miałbym coś jeszcze kombinować to najchętniej wyciachałbym sporo z tego co jest pod piętą tzn. całego continentala i trochę przyszlifował boosta, ale obawiam się że trzeba by wtedy ruszyć też czarną gumę z przodu (przycinać/doszlifowywać) a zależy mi na tym żeby ze względu na trwałość została.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12457
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeżeli zdecydujesz się na usunięcie usztywnienia z zapiętka, to elastyczność ma szansę wzrosnąć jeszcze bardziej. Natomiast powinna teraz wyraźnie popsuć się, jak to dobrze ująłeś, ich własna wizja biegu.
Wysoka pięta nie jest na tyle wysoka, żeby bezwzględnie ją planować, gdyż trzeba naprawdę nisko zejść w podporze, aby poczuć kontakt najpierw od pięty. Tu skłoniłbym się bardziej w kierunku zmiany własnej postawy. Nie chodzi oczywiście o aspekt etyczny tuningowania, ale pracę nad podniesieniem linii bioder poprzez rozciąganie zginaczy i prostowników biodra oraz czworogłowych.
groda0
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 34
Rejestracja: 27 sie 2014, 15:11
Życiówka na 10k: 42.46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Włocławek

Nieprzeczytany post

Witam. Moje Gilde Boost 7 mają ponad 700km przebiegu . Nigdy nie miałem problemu ze stopą w części podeszwowe a od 3 miesięcy boli mnie ta właśnie część stopy( między śródstopiem a pietą) prześwietlenie nic w tym rejonie nie wykazała. Czy te plastiki , których na razie nie ruszyłem mogą mieć z tym coś wspólnego?? Noszę się z zamiarem także tunningu tychże butów.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12457
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mogą. Nie ma jednak pewności.
groda0
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 34
Rejestracja: 27 sie 2014, 15:11
Życiówka na 10k: 42.46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Włocławek

Nieprzeczytany post

A wycięcie tych plastików niesie za sobą jakieś "skutki uboczne " ? Mam na myśli wpływ na amortyzację czy trwałość buta czy wpływ na samą stopę ?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12457
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zmieni się dużo, nawet bardzo dużo.
Musisz być jednak świadomy tego, po co robi się taki tuning.
Jeżeli szukasz sposobu na ból, to tuning nie daje żadnej pewności.
Jeżeli szukasz sposobu na poprawę ruchu biegowego, to tu jest więcej pewności.
groda0
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 34
Rejestracja: 27 sie 2014, 15:11
Życiówka na 10k: 42.46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Włocławek

Nieprzeczytany post

Dziękuję za radę.

Wysłane z mojego GT-I9195 .
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rozcięgno podeszwowe - tego poszukaj (zależy jeszcze jakie masz szczególne objawy - ból zaraz po wstaniu, który można "rozchodzić" - jeśli tak, to rozciegno). Wycięcie tego plastiku raczej nie spowoduje wyleczenia kontuzji, czasami może wręcz nasilić.

Ja w Brooksach racer ST5 wyciąłem plastik no i jednocześnie tylny bieżnik. Drop spadł, fajny but się zrobił, ale totalnie zgubił resztki trakcji. Na mokrym jak na lodzie.
groda0
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 34
Rejestracja: 27 sie 2014, 15:11
Życiówka na 10k: 42.46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Włocławek

Nieprzeczytany post

b@rto pisze:Rozcięgno podeszwowe - tego poszukaj (zależy jeszcze jakie masz szczególne objawy - ból zaraz po wstaniu, który można "rozchodzić" - jeśli tak, to rozciegno). Wycięcie tego plastiku raczej nie spowoduje wyleczenia kontuzji, czasami może wręcz nasilić.

Ja w Brooksach racer ST5 wyciąłem plastik no i jednocześnie tylny bieżnik. Drop spadł, fajny but się zrobił, ale totalnie zgubił resztki trakcji. Na mokrym jak na lodzie.
Dziękuję. Chwytam się już najróżniejszych sposobów na wyleczenie tego. Chyba dam sobie spokój z tymi plastikami

Wysłane z mojego GT-I9195 .
Awatar użytkownika
Batman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 318
Rejestracja: 17 cze 2015, 17:01
Życiówka na 10k: 55:33
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Straduń

Nieprzeczytany post

To ciąć te plastiki czy nie? :bum: Przebiegłem w tych butach dopiero z 50 km, fajnie mi się w nich lata ale są dla mnie trochę za sztywne. Nawet już kiedyś pisałem, że czasem przyjemniej biega mi się w Ekiden Active. Będzie lepiej?
START: 17.06.2015, 170 cm; 116,7 kg
było: 108 kg - 10 km w 65:24 (27.09.2015)
jest: 98 kg - 10 km w 55:33 (25.09.2016)
będzie: 80 kg - 10 km w 40 minut
-
Start II: 07.06.2021, 170 cm; 124 kg
-
Start III: 30.05.2023, 170 cm; 101 kg
[url=viewtopic.php?f=27&t=64998]BLOG[/url]
[url=viewtopic.php?f=28&t=64999]KOMENTARZE[/url]
ODPOWIEDZ