Poznań

marbej
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 27 sty 2012, 11:25
Życiówka na 10k: 50:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

ATGO pisze:
marbej pisze:Przeprowadził tylko analizy jak biega elita i zebrał to w całość, nazywając tak, a nie inaczej.
mhm...to tak jak yacool.
I co Jackowi wyszło? Jak się powinno biegać? Jaka jest prawidłowa technika biegu? Myślałem, że Jackowi wyszło, że ze środstopia, a daje linka do filmu gdzie mówią, że z pięty :)
ATGO pisze:
marbej pisze:Fajnie by było jakby Jacek nagrał taki zestaw ćwiczeń - mnie by się bardzo przydało coś takiego Na pewno byłoby nad czym pracować.
Masz tego mnóstwo na poprzednich stronach wątku ( także linki do bardziej "utytułowanych", np właścicieli kancelarii), pytanie co wybierasz, czyj ruch chcesz trenować i czy wolisz nad tym faktycznie pracować czy w dalszym ciągu dyskutować?
Oczywiście wybieram praktykowanie, a nie dyskutowanie. Od dyskutowania nikt się jeszcze nie nauczył, tym bardziej, że na razie to stawiam stopę na śródstopiu i tyle z techniki :) Może nawet nie tyle, że stawiam, bo nie wiem czy nawet to prawidłowo robię ile po prostu ląduję na śródstopiu starając się zachować kadencję około 180-190.
Dupa dalej wypięta :) Dalej się odpycham nogami :) Itd. itp. Ot słaby jeszcze grzbiet i pośladki, a wi waga robi swoje też.

Duskusja też nie zaszkodzi. Toż Jacek sam zaprosił do dyskusji. Chciałem podyskutować, ale i to forum niczym się nie różni od innych jak widać :)
Pozdrawiam,
Marcin
Obrazek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Obserwacje Romanova i Dreyera (Chi) podziela wiele osób. Obaj panowie są bardzo zgodni w wielu kwestiach, a jedną z nich jest podciąganie stopy pod pośladek w wahadle tylnym. To jest bardzo ciekawa kwestia gdyż opiera się właśnie na wnioskowaniu po obserwacji najlepszych biegaczy na świecie. To jest niestety najsłabszy punkt obu szkół biegowych. Trudno jest oczywiście zapytać Haile czy Kenenisę o to czy tak właśnie robią, ale mamy na własnym podwórku kilku techników, których można o to zapytać.
Jak myślisz marbej, podciągają stopy pod pośladki?
http://www.youtube.com/watch?v=nNVrCW9zMa8
http://www.youtube.com/watch?v=3o2zwqHPWpc
----------------------------------------------------------------

Bieg Romanova jest bardzo sztywny, płaski, bez wykorzystania elastyczności mięśni i ścięgien. Brak w nim rytmu czyli zgrania pracy rąk i nóg. Ruchy są bardzo siłowe, krótkie. Kadencja wymuszona krótkim krokiem i cofniętymi, usztywnionymi biodrami. Wrażenie bardzo dużego tonusu mięśniowego ograniczającego zakresy ruchu kończyn. Na plus - stabilna praca obręczy barkowej.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

a marbej nie wpadłeś na to, że linki yacoola prowadzą czasami do materiałów, z którymi on się nie zgadza?

hm...


brzydkie zdanie na koniec. używasz argumentów ad personam a krytykujesz dyskutantów.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
fantom
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1984
Rejestracja: 14 cze 2011, 12:13
Życiówka na 10k: 42:21
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

yacool pisze:
Jak myślisz marbej, podciągają stopy pod pośladki?
http://www.youtube.com/watch?v=nNVrCW9zMa8
http://www.youtube.com/watch?v=3o2zwqHPWpc
No wlasnie, to co tu widzimy wynika nie ze sztucznego podciagania a z mitycznego luzu ktorego wielu szuka ale niewielu tak naprawde znajdzie...
Apropos - jakie mniej wiecej bylo tempo tych biegow ? W granicach 4'/km ? Szybciej ? Wolniej ?
Rudaa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 465
Rejestracja: 04 cze 2011, 23:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marbej pisze:Oczywiście wybieram praktykowanie, a nie dyskutowanie.
To świetnie, przyjdź w sobotę na 9:30 na BBL, zobacz i poczuj to o czym tu się pisze, tak jest prościej, a może nawet zaczaisz co i jak zrobić, by dupa się nie cofała.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Szybciej, ale na tyle wolno żeby ten z tyłu mógł swobodnie trzymać rytm wzorcowego na odcinku 100 metrów.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak skuteczniej i z przyklaskiem kopnąć się w dupę? Podciągając czy rozluźniając? Który ruch będzie bardziej dynamiczny, marbej?

Skip C

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 09 maja 2016, 14:13 przez yacool, łącznie zmieniany 2 razy.
marbej
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 27 sty 2012, 11:25
Życiówka na 10k: 50:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Jak skuteczniej i z przyklaskiem kopnąć się w dupę? Podciągając czy rozluźniając? Który ruch będzie bardziej dynamiczny, marbej?
Mnie się Jacku nie pytaj, bo ja dopiero jestem na początku tej drogi :) Tak jak ja bym się Ciebie spytał czy lepiej użyć funkcji terminate() czy close(), zakładając, że nie programujesz ;)

Czy przyjść w sobotę na Olimpię? No pewnie, że tak :) Byłem już dwa razy i bardzo mi się podobało. Ciężko niestety czas znaleźć :(
Próbuję jeszcze kumpla wyciągnąć na zajęcia z BBL. Na pewno któregoś dnia uda mi się go wreszcie wyciągnąć i przyprowadzić :)

--
Pozdrawiam,
Marcin
Pozdrawiam,
Marcin
Obrazek
marbej
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 27 sty 2012, 11:25
Życiówka na 10k: 50:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Jak myślisz marbej, podciągają stopy pod pośladki?
http://www.youtube.com/watch?v=nNVrCW9zMa8
http://www.youtube.com/watch?v=3o2zwqHPWpc
Uważam, że na oko ciężko rozróżnić. W POSE np. nie widać, że podciągają. A podciągają :)

--
Pozdrawiam,
Marcin
Pozdrawiam,
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

marbej pisze:Jacku, co robi źle Twoim zdaniem ten gość: https://www.youtube.com/watch?v=Tx6x2cD6Y8Q
Kolo na tej bieżni wygląda jakby czekał na bolca. Ty masz biegać tak jakbyś dostał z bolca. Bardziej obrazowo się nie da. Jeżeli tego nie widzisz, a wielu ludzi nie dostrzega takich subtelności, to wpadnij w sobotę. Pobawimy się w czucie głębokie.
marbej pisze:Proponuję też bardzo uważnie przestudiować to: http://www.youtube.com/watch?v=zSIDRHUWlVo
Zgadza się, Cucuzzella w odróżnieniu od poronionych pomysłów na podciąganie stopy, skupia się bardziej na elastyczności. Jest więc krok bliżej w opisie najlepszych biegaczy świata. Niestety facet jest bardzo pospinany i nie korzysta w praktyce z tego o czym mówi. Szkoda, bo gada bardziej do rzeczy. Powinien znaleźć sobie lepszy wzorzec do prezentacji swoich idei. To czego brakuje mi u wszystkich nauczycieli pose, Chi czy u Cucuzzelli, to kompletny brak wzmianki o rytmie biegu. Rytm to u nich po prostu kadencja i tyle. Tymczasem rytm biegu, to właśnie perfekcyjne rozluźnienie się i koordynacja ruchowa, pozwalająca w maksymalny sposób wykorzystać zarówno grawitację, tzw. elastic recoil jak i wzmocnienia ruchu uzyskiwane zgraniem lokalnych przyspieszeń części ciała. Tego ostatniego zwłaszcza nie ma u żadnego z wymienionych wyżej teoretyków.
marbej pisze:Uważam, że na oko ciężko rozróżnić. W POSE np. nie widać, że podciągają. A podciągają :)
To jest właśnie ten słaby punkt, o którym wspomniałem przy okazji Pose method. Ruch stopy podchodzącej pod pośladek można równie dobrze interpretować jako podciąganie jak i puszczanie luzem. W zasadzie jedynym aspektem wartościowym w teorii Romanova jest tzw. paradoks mięśnia czworogłowego. Reszta to budowanie teorii na złudzeniach optycznych.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na koniec to, co tygrysy lubią najbardziej. Finezja ruchu oraz moc w jednym. I wszystko to w ortopedach adidasa...

wieloskok

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 09 maja 2016, 14:15 przez yacool, łącznie zmieniany 2 razy.
fantom
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1984
Rejestracja: 14 cze 2011, 12:13
Życiówka na 10k: 42:21
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Jak antylopa, gdziez mi do tej lekkosci...
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

naprawdę robi wrażenie :)
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

No nic, melduję posłusznie, że w najbliższą sobotę stawiam się na stadionie...
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
marbej
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 27 sty 2012, 11:25
Życiówka na 10k: 50:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Kolo na tej bieżni wygląda jakby czekał na bolca. Ty masz biegać tak jakbyś dostał z bolca.
I tak nie rozumiem co chcesz przekazać. Pokażesz na zajęciach i będzie po problemie :)
yacool pisze:wpadnij w sobotę. Pobawimy się w czucie głębokie.
Bardzo chętnie Jacku. Mam nadzieję, że dam radę, bo jak już wspomniałem zajęcia bardzo mi przypadły do gustu, tylko niestety z czasem gorzej.
Pozdrawiam,
Marcin
Obrazek
marbej
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 27 sty 2012, 11:25
Życiówka na 10k: 50:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

ATGO pisze:
marbej pisze:Fajnie by było jakby Jacek nagrał taki zestaw ćwiczeń - mnie by się bardzo przydało coś takiego Na pewno byłoby nad czym pracować.
Masz tego mnóstwo na poprzednich stronach wątku
Zgadza się. Jest tego sporo. Zdecydowana większość odnośni się jednak do wcześniejszych zajęć.
Mowa o jakichś X-sach, zeszytach 16-kartkowych (str 30), czy np. str 4 cytuję: "Zaczyna mi się coraz bardziej podobać, bo łapiecie rytm. Dalszy etap to w zasadzie już tylko pielęgnowanie ruchu. Ćwiczenia, które wykonujemy nadają się na rozgrzewkę przed startem w biegu lub też mogą stanowić główny cel wyjścia w taką pogodę".
O co chodzi z tym rytmem? Jak pielęgnować ruch?

No wszystko fajnie jeśli ktoś uczestniczy w zajęciach BBL od początku lub przynajmniej od dłuższego czasu.

Byłem raz, byłem drugi raz. Nikt się z prowadzących nie zainteresował co biegam, jak biegam, że jestem pierwszy raz, itd. Żadnego objaśnienia, a przyszedłem się nauczyć biegać. Kazano stanąć po prostu do szeregu i wykonywać ćwiczenia. Ale czy je dobrze wykonywałem? Nie wiem, bo nikt mnie nie korygował. Jakie zadanie było tych ćwiczeń? Nie wiem, bo nikt nie mówił.

Może któregoś pięknego dnia powstanie grupa dla początkujących :)
Pozdrawiam,
Marcin
Obrazek
ODPOWIEDZ