Czy sok z buraka pomoże każdemu biegaczowi?

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Wśród skromnej liczby sześciu poprawiających wydolność suplementów diety, które faktycznie działają na biegaczy, mocną pozycję utrzymuje sok z buraka. Dlaczego to pospolite warzywo nie powinno mieć kompleksów wobec dumnie brzmiących wodorowęglanów, beta–alaniny i innych skomplikowanych z nazwy substancji? Przekonajmy się.

Skomentuj artykuł "Czy sok z buraka pomoże każdemu biegaczowi?" https://bieganie.pl/zdrowie/sok-z-buraka-dla-biegacza/
New Balance but biegowy
TheTrumanShow
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:07
Życiówka na 10k: 31:26
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Oprócz faworyzowanego BeetIt shoty z buraka oferuje ActivLab. Shot 80ml w szklanej butelce jest o 20-30% tańszy od beetit.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

TheTrumanShow pisze: 12 lut 2022, 13:32 Oprócz faworyzowanego BeetIt shoty z buraka oferuje ActivLab. Shot 80ml w szklanej butelce jest o 20-30% tańszy od beetit.
Nie faworyzujemy, natomiast nie znaleźliśmy na stronie producenta informacji o standaryzacji ilości azotanów w porcji.
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

thread bardzo podobny z przeszlosci: viewtopic.php?f=53&t=53785
:spoko:
ja kupujè buraki w proszku i mieszam do zup, ziemniakòw, risotto albo ricotta
orient
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2020, 19:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ja kupuje taki sok z buraka albo z domieszką jabłka albo marchwi, oba dobre, z marchewką mniej słodki. Te tansze sklepowe zazwyczaj mają tylko 30-40% buraka a reszta to sok jablkowy. Trzeba szukac naturalnych tłoczonych z oznaczeniem NFC wtedy zazwyczaj mają 70-80% buraka.
Rzeczywiście daje trochę więcej do wytrzymałości i po treningu jest szybsza regeneracja.

Obrazek
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

orient pisze: 23 mar 2022, 14:58 ja kupuje taki sok z buraka albo z domieszką jabłka albo marchwi, oba dobre, z marchewką mniej słodki. Te tansze sklepowe zazwyczaj mają tylko 30-40% buraka a reszta to sok jablkowy. Trzeba szukac naturalnych tłoczonych z oznaczeniem NFC wtedy zazwyczaj mają 70-80% buraka.
Rzeczywiście daje trochę więcej do wytrzymałości i po treningu jest szybsza regeneracja.

Obrazek
A ja uważam że sok z buraka są nie świeże i słabej jakości. Dlaczego tak uważam? Bo w swoim drugim wpisie na tym forum twierdzisz, że masz "słabszą konducję, dluższe utrzymywanie się zakwasów, nawet 6 dni, i problem z sercem, podczas biegania serece wariuje jak oszalałe nawet przy średnim wysiłku." Przypadek?
cheesy
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2022, 16:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kiedyś, będąc poza domem, kupiłem w jakiejś piekarni kanapkę z serem i... burakiem

Od tamtej pory burak na kanapki wlatuje u mnie kilka razy w tygodniu. W Biedronce (w innych sklepach również) sprzedają już ugotowane. Bardzo smaczne.

P. S. To mój pierwszy post na forum. Nie widziałem specjalnego wątku, więc Cześć Wszystkim!
MM2000
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2022, 11:19
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Anegdotycznie uważam, że to pomaga. Używałem proszku beet elite przed wyścigami, które poszły dobrze, i zazwyczaj używam go podczas większości wyścigów szosowych. Naprawdę trudno powiedzieć, dlaczego danego dnia czujesz się dobrze, więc nie mogę potwierdzić niczego poza tym, że z mojego doświadczenia wynika, że niektórym to pomaga. Zwykły sok z buraka sprawia, że robię kupę jak szalony, więc trzeba na to uważać. Nie smakuje też zbyt dobrze.
czacha94
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2022, 19:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Sok z buraka naprawdę jest skuteczny, ale osoby z wrażliwym układem pokarmowym powinny uważać. Niektórzy wypijają pół litra i lecą na trening, co moim zdaniem jest wielkim błędem. W taki sposób można nabawić jedynie nieprzyjemnych dolegliwości. Ja stopniowo przyzwyczajałem organizm i obserwowałem reakcję. Uważam, że do wszystkiego trzeba przywyknąć. Podobnie jest z białkiem - w przypadku długiej przerwy lepiej wprowadzać go do diety w małych dawkach. Jak ktoś ma umiejętności, to warto spróbować zrobić domowy sok. Ceny w sklepach EKO powalają :)
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

ODPOWIEDZ