Skomentuj artykuł "Marcin Rakoczy: W Kenii żyje się bieganiem"

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Chciał trenować jak najlepsi, więc rzucił wszystko i wyjechał do Kenii. Mieszkał skromnie. Za toaletę musiała mu wystarczyć dziura w ziemi. Przez półtora roku trenował z lokalnymi biegaczami w Machakos i Iten. Biegał z Wilsonem Kipsangiem i Julienem Wandersem. Czy było warto? Chyba tak, bo przywiózł z Kenii coś więcej, niż formę – żonę i córeczkę. Rozmawiamy z Marcinem Rakoczym, który kilka lat temu postanowił związać swój los z Afryką.

Skomentuj artykuł "Marcin Rakoczy: W Kenii żyje się bieganiem" https://bieganie.pl/trening/marcin-rakoczy/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pozdrowienia dla Marcina, Lili małej Chebet.

Obrazek
2016
hansel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 361
Rejestracja: 18 wrz 2014, 15:10
Życiówka na 10k: 39
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bardzo fajny wywiad, ale ja chciałbym się dowiedzieć jak z tym bieganiem Marcina. Rozumiem że 4 lata temu pobiegł te 2:34 i parę innych biegów na podobnym poziomie, ale co się później wydarzyło? I na jakim teraz jest poziomie? No bo jeśli dobrze kojarzę, swego czasu miał aspiracje aby spróbować zakwalifikować się na IO. Chętnie dowiedziałbym się jaki był dalszy ciąg tej historii i jak ocenia ogólnie swój eksperyment pod kątem sportowym.
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

Po 1.5 roku w Kenii, trenując 2x dziennie, zszedł z 35-36min na 33:42 na 10km? To troche jak strzelanie do muchy z armaty :bum:
hansel pisze: 01 gru 2021, 16:24 Bardzo fajny wywiad, ale ja chciałbym się dowiedzieć jak z tym bieganiem Marcina. Rozumiem że 4 lata temu pobiegł te 2:34 i parę innych biegów na podobnym poziomie, ale co się później wydarzyło? I na jakim teraz jest poziomie? No bo jeśli dobrze kojarzę, swego czasu miał aspiracje aby spróbować zakwalifikować się na IO. Chętnie dowiedziałbym się jaki był dalszy ciąg tej historii i jak ocenia ogólnie swój eksperyment pod kątem sportowym.
Z tego co widzę na enduhub to dalej życiówki z 2017 są najlepsze, więc Kenia nie oddała jednak :bum:
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3888
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

paweu92 pisze: 01 gru 2021, 18:23 Z tego co widzę na enduhub to dalej życiówki z 2017 są najlepsze, więc Kenia nie oddała jednak :bum:
A jak tam Twój wynik w maratonie, flaszkę już gasperowi wysłałeś, czy może się poprawiłeś?
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 01 gru 2021, 18:45
paweu92 pisze: 01 gru 2021, 18:23 Z tego co widzę na enduhub to dalej życiówki z 2017 są najlepsze, więc Kenia nie oddała jednak :bum:
A jak tam Twój wynik w maratonie, flaszkę już gasperowi wysłałeś, czy może się poprawiłeś?
Teoretycznie wygrałem, bo sub2:50 (2:48) poszło, ale nie zasłużyłem bo odpaliłem się jak świnia na ziemniaki w pierwszej połówce (1:18:30 xD) , więc nie odbiieram :bum:
ODPOWIEDZ