Co czytacie, gdy nie biegacie :)

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
RysK0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 399
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wiedźmin - Andrzej Sapkowski.
Trochę późno ale w końcu zapoznałem się z wiedźmińskim światem, można by powiedzieć, za jednym posiedzeniem, z całym pakietem.
Kolejnego sezonu na Netflixie oglądać nie będę , co by nie psuć wrażenia po lekturze.
New Balance but biegowy
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z innej beczki, dawno nic nie czytałem i chcę coś sobie zapodać. Zastanawiam się też nad kupnem czytnika, bo w starym bateria już nie ta i przede wszystkim nie ma podświetlenia.
Nie mam rozeznania i jeśli nic innego nie znajdę, to kupię chyba Kindle paperwhite.
Możecie polecić jakiś inny, albo tańszy, albo w czymś lepszy?
Awatar użytkownika
janekowalski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2015, 07:35
Życiówka na 10k: 00:38:26
Życiówka w maratonie: 03:03:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze: 17 kwie 2022, 22:35 Z innej beczki, dawno nic nie czytałem i chcę coś sobie zapodać. Zastanawiam się też nad kupnem czytnika, bo w starym bateria już nie ta i przede wszystkim nie ma podświetlenia.
Nie mam rozeznania i jeśli nic innego nie znajdę, to kupię chyba Kindle paperwhite.
Możecie polecić jakiś inny, albo tańszy, albo w czymś lepszy?
Mam Kindle 10, czasem używam paperwhite brata, szczerze mówiąc nie widzę jakiś wielkich różnic na minus jeżeli chodzi o 10kę względem paperwhite, zwłaszcza że do wody z nim nie wchodzę :).
www.sznrunner.blogspot.com - mój biegowy blog
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Jeśli nie czytacie w gorącej kąpieli, to nie wiecie co to znaczy przyjemność :hej: :hahaha:
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

janekowalski pisze: 19 kwie 2022, 15:57 Mam Kindle 10, czasem używam paperwhite brata, szczerze mówiąc nie widzę jakiś wielkich różnic na minus jeżeli chodzi o 10kę względem paperwhite, zwłaszcza że do wody z nim nie wchodzę :).
Wielkość wyświetlacza 6" vs. 6,8"? Mam jakiś jeszcze starszy niż 10 i często brakowało mi ekranu (a może rozdzielczości) przy czytaniu PDFów A4. Z kolei dużej kobyły też nie chcę kupować. Masz jakieś doświadczenia, czy w jednym i w drugim można łatwo zmieniać powiększenie i przesuwać palcem stronę, jeśli jest większa niż ekran (cały czas piszę o PDF)? Czy do tego trzeba wchodzić w ustawienia?
Awatar użytkownika
janekowalski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2015, 07:35
Życiówka na 10k: 00:38:26
Życiówka w maratonie: 03:03:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie używam do pdfów. Powiększanie tekstu palcami. Przewijanie tekstu w dół w przypadku plików np mobi nie występuje bo tekst dopasuje się do wyświetlacza. Ale np zawartość biblioteki możesz przewijać palcem. Nie wiem czy to pomocne informacje. Nawet nie wiedziałem że Kindle 10ma 6 cali. Mi bardzo odpowiada jego kieszonkowy rozmiar, dosłownie mieszczę go w kieszeń. Nie czuję żeby te 6''' to było za mało ale tak jak napisałem nie używam do PDF. White daje odrobinę bardziej naturalne podświetlenie IMHO ale dla mnie to kosmetyka. Jak potrzebujesz podstawowego czytnika to 10 jest ok. Jak jesteś bardziej wybredny to dorzuc grosza do white. Innych modeli nigdy nie używałem
www.sznrunner.blogspot.com - mój biegowy blog
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2274
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Po przesiadce na kindla pw5 nic mi więcej nie potrzeba
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

janekowalski pisze: 20 kwie 2022, 23:42 Nie używam do pdfów. Powiększanie tekstu palcami. Przewijanie tekstu w dół w przypadku plików np mobi nie występuje bo tekst dopasuje się do wyświetlacza. Ale np zawartość biblioteki możesz przewijać palcem.
Dzięki za odpowiedź.
Czyli powiększanie i przewijanie ekranu działa mniej więcej tak jak w smartfonach? Powiększanie dwoma palcami?

Biorąc pod uwagę, że poprzedniego mam już długo, bardziej skłaniam się ku PW.
Awatar użytkownika
janekowalski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2015, 07:35
Życiówka na 10k: 00:38:26
Życiówka w maratonie: 03:03:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tak. dwa palce i wyskoczy menu z którego możesz skorzystać lub nie. Przewijanie jak w komórce choć nie tak płynne. Jeżeli się skłaniasz ku PW to znaczy że to jest model dla Ciebie :) Lepsza ciut rozdzielczość w PW. mi nie robi różnicy ale niektórym tak.

pzdr.
www.sznrunner.blogspot.com - mój biegowy blog
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Pocketbook Lux,
używam od lat wersji 3, te nowsze są pewnie jeszcze lepsze.
W odróżnieniu od Kindle posiada dodatkowo (tj. obok ekranowych) fizyczne przyciski - bardzo przydatne.
I moim zdaniem ładniejszy, niż Kindle!
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Samodzielnie ostatnio nic, ale słucham tego: https://open.spotify.com/episode/2fVpH5 ... =copy-link
Brzmi dziwnie znajomo? To polecam całość, np. odc. 5 jest o czymś najbardziej zbliźonym, a reszta całkiem nieźle tłumaczy stan świadomości członków tej formacji.
Awatar użytkownika
janekowalski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2015, 07:35
Życiówka na 10k: 00:38:26
Życiówka w maratonie: 03:03:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mnie ostatnio znowu wzięło na Murakamiego i pykło:
Tańcz, tańcz, tańcz
Słuchaj pieśni wiatru/Flipper roku 1973
Porzucenie kota. Wspomnienie o ojcu
Koniec świata/Hardboiled Wonderland
www.sznrunner.blogspot.com - mój biegowy blog
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1631
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Ja różne rzeczy ostatnio. Kończę Malazańska Księgę Poległych, nadrabiam sobie Świat Dysku i ostatnio wkręciłem się w książki historyczne.

Najpierw trochę o WW2 od Daviesa, potem Samobójstwo Europy Chwalby. Przeczytałem też Heroje Północy, taka stara książka o legendach Wikingów - totalnie moje klimaty bo uwielbiam mitologie nordycką, serialowych Wikingów. Teraz przymierzam się do bardziej fabularnego podejścia czyli coś o WW2 od Komudy.
Awatar użytkownika
Jaseq
Wyga
Wyga
Posty: 74
Rejestracja: 11 lis 2012, 15:31
Życiówka na 10k: 40:22
Życiówka w maratonie: 03:35:28

Nieprzeczytany post

Z książek historycznych to polecam "Morskie imperia" Roger Crowley. Jeżeli ktoś czytał i lubi powieści Bernarda Cornwella to się nie zawiedzie.
Opowieść o wojnie na Morzu Śródziemnym, Sulejman Wspaniały, Rodos, obrona Malty itd.
Super się czyta.
Biegam, pływam, roweruję.
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Właśnie skończyłem Limes Inferior Zajdel'a
Zaczęło się nudnie, potem kryminał a na konic dobra dystopia i fikcja społeczna.
Koniec trochę dziwny, jakby otwarty na sequel...
ODPOWIEDZ