Cel: 30 minut ciągłego biegu - Plan 10-cio tygodniowy

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Rozumiem, że mówiłeś o tętnie a nie o ciśnieniu, tak ? Jeżeli dobrze się czujesz to nie przejmuj się tętnem. Przeczytaj to:
http://bieganie.pl/?cat=13&id=2004&show=1
New Balance but biegowy
Szymon_
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 15 gru 2014, 16:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak tak o tętnie. Już jest ok.Dochodzę do 175-179 max jak biegnę szybciej.
Przeczytałem lekturę :)

Kończę właśnie 9 tydzień. I moje pytanie. Co dalej?
Tydzień odpoczynku i następny plan ? Czy jak to powinno wyglądać?

Mam na oku 10 km dla początkujących 4 razy w tyg.
Czy to dobry plan jako drugi?

Czuje małe uzależnienie powoli...

Pozdrawiam biegaczy!
axe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1210
Rejestracja: 04 sie 2014, 16:12
Życiówka na 10k: 46:42
Życiówka w maratonie: 3:56:58
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Możesz robić co tylko chcesz, to Ty sam sobie wyznaczasz cele!
Skoro kończysz "30 minut ciągłego biegu", to może spróbuj 60 minut? Z planem lub bez, jak wolisz. Chcesz spróbowac 10km...proszę bardzo, jeśli czujesz, że dasz radę (choć ja bym nie wrzucał treningów 4x w tygodniu, 3x byłoby "bezpieczniejsze"...ale to tylko zdanie amatora :)))

Ogólnie: bieganie to nie mus, biegasz, bo lubisz, cele ustawiasz jakie chcesz :)

powodzenia

--
Axe
Leszekj
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 03 sty 2015, 21:59
Życiówka na 10k: 48.22
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich którzy nie lubią siedzieć w fotelu i narzekać na wszystko. Biegam w cyklu ciągłym już jedenasty tydzień- od 02.12.2014 - przebiegłem 192 km. Początkowo tempo było 6-8 min km , biegałem odcinki 3-5-7 km , teraz biegam 5-7-9 a czasem 11-13 km. Treningi 3 x tydzień , 10 km początek( XII ) 68 minut , teraz 10 km w 54 minuty . Zamierzam do końca kwietnia zrobić 20 km w 90 minut ( w kwietniu 49 urodziny = po raz ostatni dzieści potem już same dziesiąte ) W piątek mam test wydolnościowy , echo serca i takie tam inne . Cztery lata temu rzuciłem palenie. Czy jest to normalne. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale czy co jest normalne? Bo nie rozumiem pytania.
Leszekj
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 03 sty 2015, 21:59
Życiówka na 10k: 48.22
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Nieprzeczytany post

Chodzi mi o czasy jakie robię i czy aby nie za szybko. Poza tym po paleniu przez dość długi okres- papierosy odstawiłem w jeden dzień ( maj 2010 r) , organizm różnie reaguje , u mnie na razie problemów z sercem , stawami itp brak , czy stosować profilaktykę -jeżeli tak to czy polegać na lekarzach czy wystarczy naturalne wspomaganie - żywokosty , ostropesty , len itp. Wiek mam taki jaki mam i nic na to nie poradzę a na dodatek zapisałem się - 03 maja 2015 Poznań na Wings ... Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Tylko nie próbuj na kazdym treningu zwiększać dystansu. To nie o to chodzi. Progresje masz dobra, dbaj o sprawność indoor oglolna, cwiczenia na pas lędźwiowo- biodrowy itd (dział zdrowie, cwiczenia).
WingdsForLife - bardzo dobrze. :)
d4rk0s
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2015, 13:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin

Nieprzeczytany post

Czeeść. Jeśli mam pracę siedzącą , a chce zaczać dopiero biegać jak się do tego zmotywować? Chodzę na siłownie i jestem przyzwyczajony do wysiłku, ale do biegów mnie za specjalnie nie ciągnie, a chce jakos wyglądać na lato. Lubię wypić piwko w weekend :)
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

d4rk0s pisze:... chce zaczać dopiero biegać jak się do tego zmotywować?
Mozliwe, ze nie rozumiem pytania - ale...
Chcesz zaczac biegac, to po prostu wychodzisz na zewnatrz i biegniesz - innej opcji nie ma.
d4rk0s pisze:...do biegów mnie za specjalnie nie ciągnie...
Skoro nie masz ochoty biegac, to nie biegaj - skoro nie dostajesz za to pieniedzy, po co sie zmuszac do czegos, czego nie lubisz?
d4rk0s pisze:...chce jakos wyglądać na lato...
To wystarczy mniej jesc - tluszcz bierze sie z nadmiernej ilosci spozytych kalorii.
d4rk0s pisze:Lubię wypić piwko w weekend :)
No tu akurat chyba nie ma sie czego specjalnie wstydzic? To bardzo propanstwowa akywnosc - Min. Finansow na pewno sie cieszy, ze mu wplywy z akcyzy rosna.

Mam nadzieje, ze odpowiedzialem na Twoje pytanie - no chyba, ze zle je zrozumialem i tak naprawde mialo ono brzmiec tak:
"Caly dzien siedze na krzesle, wieczorem znow siedze pijac piwo i jedzac chipsy - zupelnie nie mam pojecia, skad ten tluszcz sie na mnie wzial? Chce wygladac jak wycieniowany kulturysta - ale nie chce mi sie ruszac. Co robic?"

W takiej sytuacji, to chyba jedynie telezakupy Mango - za 19,99 PLN powinni miec jakies magiczne urzadzenie na bateryjke, z kategorii: "Sit-and-Get-Fit in 7 Days", ktore bez najmniejszego wysilku i trudu zagwarantuje Ci muskularna figure...
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

:hahaha: +1 ;)
axe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1210
Rejestracja: 04 sie 2014, 16:12
Życiówka na 10k: 46:42
Życiówka w maratonie: 3:56:58
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

d4rk0s pisze:Czeeść. Jeśli mam pracę siedzącą , a chce zaczać dopiero biegać jak się do tego zmotywować? Chodzę na siłownie i jestem przyzwyczajony do wysiłku, ale do biegów mnie za specjalnie nie ciągnie, a chce jakos wyglądać na lato. Lubię wypić piwko w weekend :)
Wyboldowałem i podkreśliłem Ci "motywację" w Twoim własnym poście (choć można to osiągnąć też bez biegania).

--
Axe
Twonk
Wyga
Wyga
Posty: 119
Rejestracja: 09 sty 2015, 11:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Śląsk

Nieprzeczytany post

Chciałem podziękować wszystkim za super wątek i plan biegowy. Dzięki wam udało się coś co wydawało mi się niemożliwym w tak krótkim czasie. Muszę przyznać że trochę skróciłem plan i od 8 tygodnia biegam już 40 minut non stop (a dwa razy w dwie ostatnie soboty nawet 60 minut). Wpisy na forum były dla mnie nie tylko motywacją do biegania, ale także do utraty paru kilogramów (dokładnie 10 w ciągu 9 ostatnich tygodni) za co jestem wszystkim niezmiernie wdzięczny :)

Wojtek
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Super ! Tylko dbaj o sile ogólną, żebyś nie przegiął.
Twonk
Wyga
Wyga
Posty: 119
Rejestracja: 09 sty 2015, 11:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Śląsk

Nieprzeczytany post

Spoko, po pierwsze truchtam w zastraszającym tempie 7,40 min / km więc przy tej prędkości nie przeciążam się zbytnio. Poza tym basen 2 x w tygodniu, po każdym biegu solidne rozciąganie z TEGO tematu a prawie codziennie wieczorkiem 20 minut ogólnych ćwiczeń core które też znalazłem na tym forum.

Pilnie was czytam od ponad 3 miesięcy więc uważam żeby nie przegiąć. Tylko na razie nie wchodzę w wątek kontuzje, bo jak raz tam wlazłem, to na drugi dzień wszystko mnie bolało :bum:
Leszekj
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 03 sty 2015, 21:59
Życiówka na 10k: 48.22
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Nieprzeczytany post

Liczba treningów: 54
Czas trwania: 1d:09g:58m 12-minutowy test 3,31 km
W godzinę 10,11 km
1 km 2m:30s
1 mile 4m:07s
3 km 8m:41s
3 miles 23m:55s
5 km 24m:57s
Dystans: 314,29 km
Podróże dookoła świata: 0,008
Podróże na Księżyc: 0,001
Średnia prędkość: 9,25 km/h
Średnie tempo: 6m:29s
Spalone kalorie: 34641 kcal
Spalone hamburgery: 64
Pokaż statystyki: pozostało jeszcze 190 km i start. Biegam z endemondo
ODPOWIEDZ