BIOM - nowy gracz na rynku Natural Running

Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Z kraju Komuna mnie jeszcze wymiotla.
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
New Balance but biegowy
vrs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 309
Rejestracja: 22 maja 2008, 09:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: WWa

Nieprzeczytany post

Dr Romanov zarzucał koncepcji modelu Free, że podeszwa zewnętrzna jest zbyt miękka, nie dająca poczucia pewności na nierównej nawierzchni.
Cytat dnia normalnie :hahaha: :hahaha: A jaka ma być, jak biegamy bez butów to tej "zewnętrznej podeszwy" nie ma w ogóle...
Michał

10km 58'03'' - 2009-10-04 -> 52'01'' - 2009-11-11
Teraz dopiero się zacznie...
Awatar użytkownika
mimik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4097
Rejestracja: 16 maja 2009, 19:42
Życiówka na 10k: 38:56
Życiówka w maratonie: 03:44:08
Lokalizacja: okolice wrocławia

Nieprzeczytany post

vrs pisze:
Dr Romanov zarzucał koncepcji modelu Free, że podeszwa zewnętrzna jest zbyt miękka, nie dająca poczucia pewności na nierównej nawierzchni.
Cytat dnia normalnie :hahaha: :hahaha: A jaka ma być, jak biegamy bez butów to tej "zewnętrznej podeszwy" nie ma w ogóle...

no wiesz, stopa jest miękka, ale unerwiona i to jest całe clou jeśli chodzi o czucie... twardsza podeszwa w bucie lepiej przenosi sygnał do nerwów niż miękka .. niezły z ciebie dedukcjonista :hahaha:
vrs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 309
Rejestracja: 22 maja 2008, 09:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: WWa

Nieprzeczytany post

Eureka, tylko nie wiem czy Romanow miał to na myśli, ale jeżeli jest tak jak mówisz tzn że chodziło o to że twardsza guma byłaby lepsza, przy pozostawieniu giętkości podeszwy, to zawracam honor. Chociaż jako nałogowy biegacz we Free nie mam takich odczuć
Michał

10km 58'03'' - 2009-10-04 -> 52'01'' - 2009-11-11
Teraz dopiero się zacznie...
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

vrs pisze:
Dr Romanov zarzucał koncepcji modelu Free, że podeszwa zewnętrzna jest zbyt miękka, nie dająca poczucia pewności na nierównej nawierzchni.
Cytat dnia normalnie :hahaha: :hahaha: A jaka ma być, jak biegamy bez butów to tej "zewnętrznej podeszwy" nie ma w ogóle...
A kto powiedział, że Romanov jest zwolennikiem biegania boso i że Nike Free to jedyny pomysł na Naturalne bieganie?
Wg Romanova (i ja się z tym zgadzam) podeszwa w Nike jest zbyt miękka, zbyt skrętna w różnych kierunkach i może prowadzić do niestabilności przy lądowaniu zwłaszcza na nierównej nawierzchni.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

fotman pisze:
wojtek pisze:Tak wiec kupujac zwykle kolce do treningu, mamy namiastke Five Fingers dla ubogich , z ograniczeniem do biegania po miekkim.
Kolce mają jedną wadę: przeważnie strefa palców i śródstopia zrobiona jest ze sztywnej plastikowej płytki
Płytka to nie problem, a nawet zaleta. (problem to same kolce no i brak jakiejś amortyzującej gumy.
Płytka daje super stabilność - lądujesz na równej, stabilnej platformie. w przeciwieństwie np do Free.
Może właśnie tak to rozwiązali w BIOM ?? Nie wiem tego jeszcze. Ale np to rozwiązanie jest super w przypadku modelu PUMA Trail 100 (lub Trailfox) choć wiem, że dla wielu osób są one za wąskie.
vrs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 309
Rejestracja: 22 maja 2008, 09:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: WWa

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:
vrs pisze:
Dr Romanov zarzucał koncepcji modelu Free, że podeszwa zewnętrzna jest zbyt miękka, nie dająca poczucia pewności na nierównej nawierzchni.
Cytat dnia normalnie :hahaha: :hahaha: A jaka ma być, jak biegamy bez butów to tej "zewnętrznej podeszwy" nie ma w ogóle...
A kto powiedział, że Romanov jest zwolennikiem biegania boso i że Nike Free to jedyny pomysł na Naturalne bieganie?
Wg Romanova (i ja się z tym zgadzam) podeszwa w Nike jest zbyt miękka, zbyt skrętna w różnych kierunkach i może prowadzić do niestabilności przy lądowaniu zwłaszcza na nierównej nawierzchni.
No i do stabilizacji używa się stopy a nie systemów wspomagających :ble:

Wiem wariat jestem ale ja jestem wyznawcą Free w wydaniu 3.0
Michał

10km 58'03'' - 2009-10-04 -> 52'01'' - 2009-11-11
Teraz dopiero się zacznie...
Awatar użytkownika
glodny1988
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 282
Rejestracja: 19 lip 2008, 22:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Nieprzeczytany post

jesli ecco sa free to co powiecie na to.
http://brykanie.blogspot.com/2010/02/bo ... y-bez.html
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:
fotman pisze:
wojtek pisze:Tak wiec kupujac zwykle kolce do treningu, mamy namiastke Five Fingers dla ubogich , z ograniczeniem do biegania po miekkim.
Kolce mają jedną wadę: przeważnie strefa palców i śródstopia zrobiona jest ze sztywnej plastikowej płytki
Płytka to nie problem, a nawet zaleta. (problem to same kolce no i brak jakiejś amortyzującej gumy.
Płytka daje super stabilność - lądujesz na równej, stabilnej platformie. w przeciwieństwie np do Free.
Może właśnie tak to rozwiązali w BIOM ?? Nie wiem tego jeszcze. Ale np to rozwiązanie jest super w przypadku modelu PUMA Trail 100 (lub Trailfox) choć wiem, że dla wielu osób są one za wąskie.
Ale jeżeli przyjmiemy założenie, że rodząc się jesteśmy biomechanicznym ideałem (pomijając wady wrodzone) i bieganie/chodzenie boso jest naszym naturalnym i optymalnym sposobem poruszania, wprowadzanie różnych protez typu płytki uniemożliwiające zginanie palców, jest niewskazane.
Obserwując moje stopy stwierdziłem, że mój duży paluch jet silny i aktywny, a pozostałe palce powoli stają się "martwe".
Swego czasu próbowałem razem z moim synem wykonać proste ćwiczenie usprawniające stopę- przekładanie małego woreczka z grochem z podłogi do pudełka za pomocą palców stopy. Dramat! :orany: Palce stopy miałem na tyle niesprawne, że nie byłem w stanie chwycić nimi woreczka. :niewiem:
Myślę, że jest to skutek wielu lat chodzenia i biegania w butach ze sztywną podeszwą.
I nie mam przekonania, że taki stan moich palców jest stanem wskazanym.
Mam silne przekonanie, że wśród braci biegowej nie jestem osamotniony w swoim kalectwie.
Nie lubię człapać kilometrów. Wystarczy 400m.
'anything over 400m, I take a taxi' Jimson Lee www.speedendurance.com
O MOIM TRENINGU
KOMENTARZE NA TEMAT MOJEGO TRENINGU
Awatar użytkownika
russian, white russian
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1406
Rejestracja: 08 mar 2009, 21:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gaia

Nieprzeczytany post

już wiem, co będzie następną super innowacją przemysłu sportowego:

KARBONOWE ONUCE !!!
we gather energies
ours and the ones of the nature,
in order to make this intolerable world
endurable
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Nie lubię człapać kilometrów. Wystarczy 400m.
'anything over 400m, I take a taxi' Jimson Lee www.speedendurance.com
O MOIM TRENINGU
KOMENTARZE NA TEMAT MOJEGO TRENINGU
Awatar użytkownika
russian, white russian
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1406
Rejestracja: 08 mar 2009, 21:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gaia

Nieprzeczytany post

no jak pięknie!
do tego jeszcze skarpety kompresyjne - i jesteś królem obciachu

podoba mi się!
we gather energies
ours and the ones of the nature,
in order to make this intolerable world
endurable
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12805
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

glodny1988 pisze:jesli ecco sa free to co powiecie na to.
http://brykanie.blogspot.com/2010/02/bo ... y-bez.html
Obrazek

...no i kto jest sprajt, a kto pragnienie?
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Murzyn potrafi !
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

fotman pisze: Ale jeżeli przyjmiemy założenie, że rodząc się jesteśmy biomechanicznym ideałem (pomijając wady wrodzone) i bieganie/chodzenie boso jest naszym naturalnym i optymalnym sposobem poruszania, wprowadzanie różnych protez typu płytki uniemożliwiające zginanie palców, jest niewskazane.
Obserwując moje stopy stwierdziłem, że mój duży paluch jet silny i aktywny, a pozostałe palce powoli stają się "martwe".
Swego czasu próbowałem razem z moim synem wykonać proste ćwiczenie usprawniające stopę- przekładanie małego woreczka z grochem z podłogi do pudełka za pomocą palców stopy. Dramat! :orany: Palce stopy miałem na tyle niesprawne, że nie byłem w stanie chwycić nimi woreczka. :niewiem:
Footman - może jesteśmy biomechanicznym ideałem ale z jakiego punktu widzenia? Bo nie z punktu widzenia biegania. Gdyby tak było to nasze stopy byłyby wyposażone w podeszwie w twardą zrogowaciałą skórę którą nie balibyśmy się stąpnąć nawet na szkło a na grząskiej lub śliskiej nawierzchni wysuwalibyśmy pazury.
Moja propozycja to płytka (nie tak sztywna jak w kolcach) ale dosyć sztywna powiedzmy w okolicy "ball of feet" ale dalej ulastyczniająca się aby dawać palcom możliwość zginania się.
ODPOWIEDZ